kikikrat kikikrat komentáře u knih

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

3,5*/ 5* dala jsem na doporučení a opravdu se těšila protože i anotace byla lákavá a ne kniha nebyla špatná. V některých částech knihy jsem se opravdu smála nahlas a kniha se četla sama. Měla jsem asi problém na konci, moc zapletené a moc zdlouhavé. Ale jako odpočinkové čtení doporučuji.

18.07.2021 3 z 5

Lepších 3,5*/5*. Je to má první kniha autora, detektivky nečtu. Kniha je skvělé oddechové čtení, které vám sice nedá žádnou přidanou hodnotu ale skvěle se pobavíte, vypnete a budete se usmívat a cítit trapně tak jako Coco. Postavy jsem si oblíbila od prvních stran a ta čtivost knihy byla dokonalá. Moc doporučuji všem, kteří se chtějí pobavit a vypnout.

02.07.2021 4 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Přesně takovou knihu jsem hledala, knihu u které si odpočinu, která mě pobaví, knihu u které se budu rozčilovat a taky červenat. Spousta odkazů na filmy a písničky, to byl jen báječný bonus. Všem romantickým duším, které si chtějí u knihy odpočinout a pobavit se, vřele doporučuji.

25.06.2021 5 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Já vám nějak nevím co si s touto knihou počít. Ten příběh se mi opravdu líbil. Město knih a s tím spoustu mýtických bytostí. Měla jsem ale s knihou jiný problém a to čtivost, nemohla jsem se začíst i když mě zajímalo co bude dál a těšila jsem se na čtení. Možná mi nesedl styl autora, možná až příliš popisů. Zkrátka příběh ano, styl psaní ne.

16.06.2021 3 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Byla jsem připravená na těžký začátek knihy ale nakonec mi vlastně vůbec nevadil. Kniha byla natolik zvláštní, že jsem ji hltala stránku po stránce. Přišlo mi, že tam to opakovaní vět prostě patří protože taková Flora je. Kniha jistě nezaujme každého ale já osobně budu na Floru ještě dlouho vzpomínat. Oceňuji zvraty a dobrodružství v knize. Hvězdičku ubírám za nějaké nesrovnalosti. Celkově za mě ano!

26.05.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Je to už pár dní co jsem knihu dočetla a pořád jsem stejně nadšená! Mám ráda tento styl romantiky, mám ráda styl Mariany. Kniha je čtivá a zábavná ( smála jsem se nahlas). Líbí se mi, že celou knihu čekám na něco i když vím, že to příjde ale jde o tu cestu. No a navíc zbožňuju filmy o krasobruslení! Ledové ostří? To jsem viděla snad milionkrát a tahle kniha se tomu podobala prostředím a také tím “od nenávisti k lásce” Doporučuji všem co mají rádi pomalou romantiku.

19.05.2021 5 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Ke knížce jsem se dostala díky slevám a jsem za to tak vděčná. Dlouho mě žádná kniha tak moc nebavila jako tato. Bylo to o cestě, cestě za zlatem ale i k sobě sama. Hlavní hrdinka byla sice mláda ale díky nelehkému životu byla silná a odhodlaná přežít a být sama sebou. Užívala jsem si tu nelehkou cestu s ní, nervovala jsem se s ní a myslím, že ještě dlouho bude ona se mnou v mých myšlenkách. Doporučuji.

02.05.2021 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Kniha byla velice krátká ale dokázala mě pohltit a zásahnout. Vážné téma, které bylo skvěle zpracované. Navíc jsem si opravdu oblíbila hlavní postavu

24.04.2021 5 z 5

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

Jako první jsem viděla film a moc se mi líbil, hlavně ten námět a tak jsem musela sáhnout po knize. Kniha byla v některých věcech jiná a rozhodně ještě lepší než film. Nejvíc ze všeho mě bavil ten svět. Pohyblivá města, pustiny, bažiny.. ano prosím! Bavila mě každá postava, děj s nimi parádně utíkal. Takže za mě velké ano! Skvělé dobrodružství.

23.04.2021 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Zaujala mě hlavně svou obálkou. Čekala jsem příjemný oddych a to jsem také dostala. Kniha se skvěle četla ale byla pro mě naprosto průměrná. Postavy jsem si nijak neoblíbila a zápletku tak nějak odhladla. Ovšem to prostředí vinařství a čarodejnic bylo moc fajn.

03.04.2021 3 z 5

Případ pohřešovaného markýze Případ pohřešovaného markýze Nancy Springer

Viděla jsem film, byla to taková příjemná ale né závratná záležitost ale líbil se mi ten nápad a tak jsem se rozhodla přečíst si knížku a jsem za to ráda. Nejsem už úplně cílová skupina ale já mam tyhle knížky ráda. Navíc mě tahle moc fajn krátká oddechovka dostala ze čtecí krize. Nejvíc se mi líbí postava Enoly. Je zajímavá, chytrá a rozhodně celá brácha detektiv. Při některých částech jsem byla napjatá.

22.03.2021 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Bylo to příjemné oddechové čtení. Nemám moc ráda příběh Krásky a Zvířete ale tohle vyprávění bylo přeci jen záživnější. Moc se mi líbila část, který trávila Kráska u Zvířete. Konec byl pro mě už příliš dlouhý a zamotaný. Pro odpočinek doporučuji.

27.02.2021 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tohle bylo skvělé čtení. Líbilo se mi čist lístečky plné vzkazů společně s Tiffy a Leonem. Líbilo se mi jaké jsou to osobnosti. Celkově se mi tenhle příběh o lásce, přátelství rodině a také bláznů líbil.

15.02.2021 4 z 5

Teď je řada na mně Teď je řada na mně Angie Thomas

Dávám knize 3,5*/4*. Když jsem četla Vypálenou nenávist, zamilovala jsem si ten příběh a hlavně hlavní hrdinku Star. Často jsem četla názor, že tato kniha je lepší a možná proto jsem čekala víc. Hlavní hrdinku jsem si neoblíbila vůbec.. pořád tolik nadávala na svět kolem sebe jakoby ona za nic nemohla. Naopak se mi líbilo prostředí rapu a témata jako drogy, rodina a život v Gardenu. Kniha jistě stojí za přečtení ale možná stačí jednou.

07.02.2021 4 z 5

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Krásná kniha. Byla krátká a přesto mi mnoho dala. Kéž by byl každý jako hlavní hrdinka a viděl vždy světlo na konci temnoty.. viděl krásu.

05.01.2021 5 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Jako oddechové čtení to bylo fajn ale myslím, že kdyby byla kniha o něco kratší vůbec by mi to nevadilo. V knize je krásně popsaná vánoční Paříž. Hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy ale příběh byl dobrý.

03.01.2021 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Tak jako každá kniha autorky i tato si mě získala. Nedokážu si představit prožívat to co hlavní hrdinky a přesto jsem to s nimi prožívala. Silný příběh rodiny, matky, dcery a lásky. Nebyla tak skvělá jako jiné knížky od Colleen ale za přečtení stála.

28.12.2020 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Mám moc ráda tyhle knihy kde se pobavím a odpočinu si. U této jsem se několikrát smála nahlas. Skvělé postavy a velice zajímavé prostředí a příběh. Kniha mi dala přesně to co jsem očekávala a vřele ji doporučuji.

09.12.2020 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Skvělá kniha české autorky. Nemohla jsem se odrthnout. Příběh hezky plynul a byl napínavý. Chvílem jsem se opravdu bála a když ve mě nějaká kniha dokáže vyvolat emoce, vidím to jako velké plus. Každá postava byla jiná a já si je opravdu oblíbila. Pravda, že konec si možná zasloužil více prostoru ale knize to nijak neubralo. Hodně mě bavila ta zvláštní pochmurná vesnička. Kniha má navíc nádhernou obálku, no a ty kapitoly rozdělené na noci, skvělé!

27.11.2020 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

3,5*/5* dlouho jsme nad tím hodnocením premýšlela ale nemohu jinak. Kniha byla velice zajímavá. Pohled na život ve Španělsku měl pro mne velký přínos. Příběh jako takový mne ale nevzal za srdce jako u ostatních knih autorky. Nevím možná to moc srovnávám nebo už jsem ve čtení jinde ale ostatní knihy autorky jsou podle mého lepší. Čtení se mi vleklo a nějak mi bylo jedno jak to s nimi dopadne. Pokud máte rádi romantické přiběhy s přidanou hodnotou, doporučuji.

27.11.2020 4 z 5