Kiki22 Kiki22 komentáře u knih

Druhá šance Druhá šance Marc Levy

Dostane druhou šanci a zas ji podvede? To se na mě teda nezlobte, ale to mě dost nakrklo! :-D Jinak je příběh čtivý, vrah se ale dal vytušit už asi od poloviny, pro mě to tedy nebylo až takové překvapení. Nicméně jak se to na konci celé odhalilo, to bylo fajn. Ale nejvíc mě teda dostal příbeh Rafaela, Isabel a Marie Luz, až doteď jsem neměla o vlastně docela nedávné historii Argentiny potuchy!

16.04.2019 4 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Řím miluju celým svým srdcem, a tak byla tato knížka jasnou volbou! :-) První polovinu jsem byla naprosto unešena autorovým úžasným popisem města, tím, jak zachytil atmosféru a lidi v Itálii. Hodně mě taky bavilo sledovat, co vlastně Američanovi přijde v Evropě neobvyklé, bavily mě i vtipné příhody s Henrym a Owenem. Druhá půlka už se trochu opakovala, vyprávění už neplynulo tak jako na začátku. Nicméně kniha je to pořád skvělá a Řím podle mého plně vystihující! "Roma, říkají, non basta una vita. Jeden život nestačí."

25.01.2019 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Příběh o naplnění i nenaplnění amerického snu protknutý pořádnou dávkou romantiky, ale i syrovým popisem poměrů v USA počátku 20. století. Moc mě bavila Christmasova hravá povaha, vyobrazení reálného života imigrantů přijíždějících za lepším životem i zrod filmového průmyslu a pornoprůmyslu. Ovšem postava Ruth mi byla značnou část knihy velice nesympatická a v druhé půli se vyprávění odvíjelo na můj vkus moc pomalu - stále jsem čekala, až se její cesta opět protkne s Billem a když se tak konečně stalo, autor to odbyl asi dvěma stranami. Nakonec mě vlastně ani tak nepotěšil vztah mezi Christmasem a Ruth, ale mezi Cettou a Salem, ti byli prostě skvělí! :-)

02.06.2018 4 z 5

Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Jiří Žáček

Skvělé pohádky pro malé i velké čtenáře. Člověk tam nalezne snad všechny klasické strašidelné příběhy jak české, tak zahraniční. Dětem se krásně čtou, lze si s nimi vyhrát a vytvořit opravdu strašidelnou atmosféru, jsou tam ale i méně děsivé příběhy pro menší děti. Nikdy se nejedná o úplné šílenosti, musíte počítat s tím, že všechny příběhy jsou pořád pohádkově laděné :)

31.10.2017 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Ženu v kleci jsem poslouchala jako audioknihu cestou na dovolenou. Příběh má svižný spád, je poutavý a velmi u mě boduje postava Asada, která je komická, ale zároveň jeho minulost vzbuzuje otázky. Mrzí mě jen dvě věci - že nejsem schopna zcela pochopit narážky na politiku v Dánsku a že pachatele lze odhalit poměrně brzy. Velké plus ovšem za vztah bratr-sestra a otázky viny u Carla i Merete.

13.08.2017 4 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Čtení to pro mě nebylo moc záživné, ale věřím, že dětským čtenářům (chlapcům) by mohlo přinést pěkné poselství o rodinné soudržnosti a píli.

04.07.2017 3 z 5

Hlídač č. 47 Hlídač č. 47 Josef Kopta

Kniha zobrazuje to, jak pomluvy mohou zničit nejeden život, ale také to, jak může být manželství nefunkční i bez hádek. Velmi dobrý je závěr, kdy se objevuje jakýsi Doušův stín, který tu zůstane i po jeho smrti. Oproti filmu o dost propracovanější, ne tak zploštělé.

04.07.2017 4 z 5

V melounovém cukru V melounovém cukru Richard Brautigan

Myslela jsem si, že to bude tak trochu jako Pěna dní. Tady jsem ale nebyla schopna metafory rozklíčovat. Doslov mi pomohl, ale jsem z toho stejně jelen. Na mě už je to asi moc neuchopitelné.

11.07.2021 2 z 5

Válka a střepy Válka a střepy Bill Willingham

Parádní vyústění, na které jsme všichni už dlouho čekali! Byla jsem trochu překvapená, že vzbouřené Mýty neutrpěly větší ztráty, bylo to celkem podezřelé, ale zase kdyby mi zabili Modráka nebo Wolfiho, budu naštvaná :-D Jak mě válčení v předchozím díle moc nebavilo a bylo přitažené za vlasy, tak tady to bylo skvěle promyšlené a dávalo to smysl. Popelka, Šípková Růženka a Krásný princ hrdinové války.

24.03.2021 5 z 5

Krabice živých Krabice živých Norbert Frýd

(SPOILER) Smutný příběh zachycující smutnou část naší historie pohledem bývalého režiséra Zdeňka. Není tam tolik brutálních pasáží, jak jsem u takové knížky očekávala, je to spíš plné melancholie, pocitů marnosti, bilancování o smyslu života, ale i o tom, že v určité chvíli už člověk přijde o veškeré myšlenky. Při mírném zlepšení životních podmínek přichází na scénu najednou i naděje, pomoc, soudržnost a soucit s bližním. Nejdojemnější pro mě byla smrt Šimiho-báčiho a usmaženého kotěte, oblíbenou postavou Řek Fredo a hrobař Diego, hodně jsem trpěla u popisů toho, jak je hrozné poslouchat plačící a naříkající dospělé muže. Ale štve mě teda trochu, že jsme hlavního hrdinu nemohli doprovázet až do osvobození, vyloženě jsem na to čekala.

22.12.2020 5 z 5

To je celá Aisling To je celá Aisling Emer McLysaght

(SPOILER) Ta knížka mě zastihla ve fázi, kdy jsem se s Aisling dost dobře ztotožňovala. Příběh mladé ženy, která už by se ráda začala usazovat, ale její kluk to prostě vidí jinak, šlus. A teď jak dál. Jsou tam vtipné momenty, výbuchy iracionálních emocí, které zná každá ženská, ale i smutné životní události jako úmrtí nebo potrat. Ale ten konec? Za mě ne-e, kvůli tomu dávám hvězdičku dolů, připadalo mi to jako krok zpět.

04.12.2020 4 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Honzu Vojtka mám hrozně ráda, naprosto mi vyhovuje jeho styl vysvětlování problémů. A přesně jak mluví, tak i píše. Stoprocentně se ke knížce budu vracet. Jen moc nemá cenu si ji kupovat, pokud posloucháte i jeho podcasty, hodně mýtů i příběhů z terapeutovny je tam stejných.

21.11.2020 5 z 5

Skutečná událost Skutečná událost Emil Hakl (p)

Přečetla jsem to, ale vlastně vůbec nevím, o čem jsem četla. Pasáže s Kájou, Evženem a Pitvorem, to bylo jediné, čeho se dalo chytit. Ani narážky na počítačové hry mi nevadily, jazyk a styl vyprávění fajn. Ale odbočky k RAF jsem 3/4 knihy nechápala, nejsou nijak vysvětlené, takže kdo jako já neví, o co jde, musí si to dohledat už na začátku, jinak nepochopí až do konce. Potřeba něco podniknout proti nespravedlivému systému a morálka, to jsou asi hlavní témata, ale provedení mě neoslovilo.

14.11.2020 1 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

U knížky psané v 18. století jsem nečekala, že se bude dobře číst, navíc když ústy mlaďounké dívky mluví dospělý muž, ale ono jo. Je to poměrně sugestivně podané a věřím, že ve své době to muselo být dost skandální. Nepřejícnost, pokrytectví, faleš, krutost a potlačovaná sexualita jeptišek. Nemanželské dítě pykající za prohřešky rodičů. Zjevně toho bylo ke kritice tehdy dost. Možná by to chtělo napsat něco takového i teď, katolická církev pořád není úplně ok, hlasuju pro téma kněžského celibátu...

19.05.2020 5 z 5

Vítěz Vítěz Klára Janečková

Změť složitých a nefunkčních vztahů, někdy mi z toho bylo opravdu smutno. Obě postavy jednají často tak, že by je člověk nejraději usměrnil fackou. Ale vlastně věřím, že takhle iracionální to někdy může v životě být.

15.05.2020 4 z 5

Vlci Vlci Bill Willingham

Konečně jsem se dočkala dílu, který je zasvěcený hlavně Wolfimu a Sněhurce, pro ty dva mám slabost už od začátku. Cesta Mauglího k Wolfimu mě nijak zvlášť nebrala, zato Wolfiho mise do Domoviny byla skvělá. Vše teda proběhlo až podezřele hladce, ale to mi vlastně neva, protože už jsem ho hrozně moc chtěla vidět u Sněhu a vlčat :-D Příběh naťukává nové potenciální dějové linky, ať už mstu Nepřítele, Popelku, nebo Oblačná království. Jen jsem tedy nečetla na konci ty popisy, jak se komiks vlastně vytvářel, to mě nebavilo.

03.05.2020 5 z 5

Trpká období Trpká období Bill Willingham

Za mě zatím asi nejslabší díl, vlastně se tam nic moc neudálo, nicméně pořád je to dost dobré. Rozvíjí se vztahy, pozornost si uzurpuje Wolfi, Sněhurka a jejich létající mimča. Takové poklidnější to tentokrát je. Děda Severák mě taky baví.

13.04.2020 4 z 5

Nepatrně smutná žena Nepatrně smutná žena Natálie Kocábová

Natálie je určitě hodně zajímavá, ale i složitá osobnost - o to víc jsem si tuto knížku z jejího života chtěla přečíst. Popisuje svoje pády na hubu, svoje faily, snahy, rozporuplné pocity, v tomhle je fakt pravá ženská. Myslím, že v určitých věcech se tam vidíme každá. Není to jen smutný, ale taky ironický a vtipný a hlavně s dobrým koncem :-) Pěkně, čtivě napsáno a grafika naprosto skvělá!
"Nějaká harmonie mi může vlízt na záda... seru na to. A vůbec..."
"Člověk má spát vždycky jenom s tím, s kým by nešel na potrat."
"Je dobrý se zklidnit. Musíme se zklidnit. Každej si najde svý drama, je jich na prodej mraky. Ale když jim nebudeme věnovat tolik prostoru, možná nebudou tak důležitý."

22.03.2020 5 z 5

Třináctý učedník Třináctý učedník Tom Egeland

Náboženská tematika mi připadala hodně zajímavá, dost jsem to hltala. Všechno to tajemství a spekulace kolem Ježíše a Ráchel nebo božského původu Ježíše, do toho zmizení Mošeho, vztah Bjorna a Rebeky - za mě povedené. Jen mě hrozně štvalo, že jsem nebyla schopná rozlišit, co se ještě zakládá na nějakých náboženských pramenech a co už je čistá spekulace.

19.03.2020 5 z 5

Bídníci.cz aneb Špinavé obrazy z dějin národa českého 1 - Kořeny (1945-1973) Bídníci.cz aneb Špinavé obrazy z dějin národa českého 1 - Kořeny (1945-1973) Jiří Zídek

Já vám nevím, přečetla jsem 50 stran a končím, vůbec mě to nebere. Knížka mi připadala zajímavá přebalem, formátem i tématem spojení sexu a násilí v dějinách, ale nakonec jsem se nedokázala ani zorientovat v postavách. Navíc mě šíleně rozčilují neustálé pravopisné chyby.

29.10.2019 1 z 5