Ketfl Ketfl komentáře u knih

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

Příběh Belly a Rafea se mi velmi líbil. Oceňuji, že se konečně taky objeví kniha, kde mužská postava není za totálního borce, který má na svém kontě bezpočtu žen. Mě to bylo opravdu sympatické, takového chlapa bych taky brala. Naopak Bella byla v tomto příběhu dračice a nemile se jí to vymstilo. Za mě to byla docela zajímavá zápletka. Celkově jsem si příběh poměrně dost užila, zase se to hezky četlo, nemám co vytknout. No, budu se těšit na příběh Lianne.

02.05.2022 4 z 5

Reid Reid Melanie Moreland

Na Reida jsem se fakt těšila. Od autorky již víme, co čekat, tak jsem byla zvědavá na "zápletku", kterou si u Reida vymyslí... a fakt si nejsem jistá, jestli tam jako nějaká byla? Jestli jo, tak jsem jí, přiznám se, asi příliš nezaznamenala. Tento díl byl za mě zatím nejvíc přeslazený. Ale i tak jsem ho přečetla jedna dvě, já vlastně ani nemám co vytknout, protože se to čte dobře, sice jako na nějaký literární dílo roku příběhy z téhle série nemají, ale no tak co, jedu dál, Van už čeká.

23.01.2022 4 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

I u druhého dílu si autorka jede ve svém tempu a stylu, ale i přesto se mi tento díl zdál o krapet lepší než díl první. Asi mi celkově víc sedly hlavní postavy. Aiden se mi totiž zamlouval už v prvním díle, takže jsem tento díl slupla fakt jako malinu. Opět se to hezky četlo, sice to není kniha, na kterou budete ještě za 10 let vzpomínat, ale jinak vůbec nemám co vytknout. Těším se na Maddoxe. :-)

21.01.2022 4 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Knihu jsem už před pár lety četla, ale když jsem na ní teď znovu narazila, nějak jsem si už nemohla přesně vzpomenout, o čem byla, takže to vlastně bylo jako ji číst poprvé. Za mě se jedná o velmi pěkný, i když i celkem smutný příběh. Hlavní postavy, Mallory a Rider, si v dětství prošly peklem. Je hrůza, že se něco takového vůbec dětem může stát, ale myslím si, že tohle ještě nebyl ten nejhorší scénář. Na závěr lze jen říct, že z této knihy plyne zajímavé ponaučení. Že někdy ten, který vypadá silně, nakonec může být ten nejvíce zraněný a poškozený. Líbilo se mi to.

30.12.2021 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tuhle autorku prostě zbožňuju, její knihy mě pokaždé úplně dostanou. Ano, přiznám se, že na tohle téma jsem už v knize narazila, ale její pojetí je zase o něčem jiném. Čtenář je donucen přemýšlet, jásat i plakat, a taky doufat, že to všechno dobře dopadne. Jen tak nějak přemýšlím nad lidmi, kteří si řeknou, že teď zrovna není čas na lásku, ale třeba za pět let už jo. Jak je možné se takto rozhodnout, zvlášť v případě, kdy člověk nikdy neví, jestli za pět let ještě vůbec bude kráčet po Zemi? No, nic, každopádně moc mě potěšilo, že se v tomto příběhu také krátce objevili Tate a Miles z knihy Odvrácená tvář lásky, protože to jsou moje oblíbené postavy. Co se týče této knihy, tak ta se opět řadí k těm, ke kterým se ráda v budoucnu vrátím. Děkuji autorce za krásný čtenářský zážitek! :-)

29.12.2021 5 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Moc pěkně napsaný příběh, který se četl skoro sám. Líbí se mi to poselství - když si člověk i v těch nejhorších chvílích najde něco pěkného, tak to vždycky nějak přežije. Každopádně za hlavní hrdiny mi bylo při čtení opravdu těžko. Bylo to moc smutné. Jen škoda, že ten konec byl tak urychlený. Mě vždycky přijde, jako by ti autoři nevěděli, jak to ukončit, tak to úplně odfkláknou, což je velká škoda, protože ten konec taky dělá celý příběh.

02.11.2021 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Skvělý. Moc jsem se těšila na pojetí fantasy světa od této autorky a absolutně mě nezklamala. Výborně vyvedený svět, prostředí, postavy i příšery. Děj odsýpal od první stránky, bylo to výborně napsané, samé napětí, čtenáře to nutí pořád otáčet další a další stránky a knihu ani na chvíli neodložit. Dokonce i já jsem zkrátila dobu svého spánku, protože jsem musela prostě vědět, co se bude dít dál. Romantická linka a jiskra mezi hlavními hrdiny byla jednoduše úžasná. Opravdu jsem nadšená a doufám, že na další díl nebudeme muset tak dlouho čekat.

12.10.2021 5 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Nejhorší na tomhle díle bylo to, že jsem ho celý přečetla tak rychle. A díky tomu tu máme konec celé série, ach jo. Příběh Logana a Grace byl (stejně jako ty předchozí) úžasný. Samantha je opravdu skvělá autorka. Celá série mě mimořádně bavila, postavy řešily různé osobní a rodinné problémy, které byly vždy velmi dobře popsané a působily věrohodně a reálně. Až tedy na to, že byli všichni úžasně nádherní, že vlastně člověk ani nemohl říct, kdo je krásnější, protože Edinburgh je evidentně bydliště bohů a bohyň, takže nezbývá nic jiného než si jít zrovna zamluvit letenku a přesvědčit se na vlastní oči. Každopádně přiznám se, že mi všechny postavy opravdu přirostly k srdci, až jsem se tak nějak cítila jako součást toho jejich klanu. No, opravdu škoda, že je konec, ale epilog musel všechny čtenáře potěšit, protože jsme ještě jednou mohli nahlédnout do životů všech hlavních postav. Za mě velice povedená, čtivá, romantická série. Moc pěkné a prosím více knih od této autorky.

26.09.2021 5 z 5

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

Příběh jsem opět slupla jako malinu. Druhá půlka knihy byla sice více méně taková opakovačka akorát z pohledu hlavního hrdiny, ale vůbec mi to nevadilo. Celý příběh mě opravdu chytil za srdce, Gretě i Elecovi jsem fandila, aby to dobře dopadlo (jako by to snad mohlo dopadnout jinak, že?). Tyhle příběhy, kdy se hlavní hrdinové do sebe zamilují a zároveň nemohou být spolu, ty mi brnkají na nějakou strunku, protože to po citový stránce vždycky úplně odtrpím s nimi. :-D Takže za mě ne úplně pohodová kniha, ale hezká, užila jsem si ji, nemohla jsem se odtrhnout. A moc se mi líbilo to tvoření jmen přehozením písmen ve slovu/slovech. Hezké, těším se na další příběh!

21.07.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

I přesto, že je kniha určena pro mladší čtenáře, tak jsem si ji mimořádně užila. Kniha řeší poměrně závažná a smutná témata, ale přesto je napsaná příjemně čtivou formou. Vůbec jsem ji nemohla odložit. Sice bych si představovala ještě malinko větší jiskru mezi hlavními aktéry, ale nemohu si stěžovat. Určitě si přečtu i druhý díl, jsem totiž velmi zvědavá, jak si autorka poradí s příběhem Reva, který byl v tomto díle již nastíněn. A na závěr - ta krásná obálka, ta si určitě zaslouží jedničku s hvězdičkou. :-)

25.04.2021 5 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Ze začátku tato kniha rozhodně aspirovala na pět hvězdiček. Postavy jsem si hned oblíbila a užívala si tu jejich silnou chemii a hlavně nevymáchané tlamizny. Čím děj ale postupoval, tím začal trochu váznout. Přišlo mi, že se postavy začaly chovat úplně jinak. Ze Sorayi jsem měla pocit, že to bude taková drsná holka, co na srdci, to na jazyku, to už mi později v ději teda tolik nepřišlo. Pouze v těch odpovědích v Idině sloupku. Hravost tam byla, ale pořád dokola omílaný strach ze vztahu mě už trochu nudil. I když se samozřejmě dokážu vcítit do Sorayi a jejích problémů s otcem, protože sama vím, jak člověka poznamená žádný nebo chybějící vztah s otcem. Když to ale vezmu kolem a kolem, kniha svoje rozhodně splnila. Opět je hezky napsaná, a i když je to možná taková průměrnější kniha z tvorby Vi a Penelope, rozhodně není špatná a na několik hodin mě zabavila. 4 hvězdičky si určitě zaslouží a to i kvůli tomu, že na konci příběhu je opět zmíněná kozička! Jupí! To hned zlepší den.

17.04.2021 4 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Ach jo, tak už je tu konec této série. Mega moc jsem si jí užila. Bylo to romantické, zábavné, prostě super! Tento díl byl pro mě asi nejslabší z celé série, ale stejně si zaslouží plný počet bodů. Sabrina mi sice k srdci příliš nepřirostla, ale Tucker! Na to, jak jsem si o něm neudělala v předchozích třech dílech velký obrázek, tak tady mě opravdu moc zaujal. Kdo by takovýho chlapa taky nechtěl? No nic, užiju si dojíždějící radost v srdíčku, a teď už hurá na Fitzyho! :-)

22.03.2021 5 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Kniha se mi moc líbila. Děj byl zajímavý, líbily se mi ty náhledy do minulosti, které vlastně utvořily současnost. Rachel si chudák prožila nehezké dětství, ale jak bylo řečeno - když bůh neměl čas, poslal svého anděla udělat práci. No, moc hezké :-)

12.11.2020 5 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Tohle byla podle mě jedna z nejlepších knih od Vi a Penelope, a to především kvůli omdlévající koze, která podle mě byla totální hvězdou příběhu. Takhle jsem se u knihy dlouho nezasmála :-D Co se týče příběhu, líbilo se mi rozdělení do dvou částí, kde každou část vyprávěl jeden z hlavních hrdinů. První část děje končí opuštěním a zlomeným srdcem. Bylo to tak dojemné, že jsem z toho byla sama úplně smutná. Druhá část z pohledu Chance se už chvílemi táhla. Někdy jsem měla chuť už Aubrey zatřást. Která ženská by proboha odmítla takovýho chlapa? Naštěstí vše dobře dopadlo a hlavně o zábavný chvíle se opět postarala Esmeralda Sněhová vločka alias Skopový alias Pixy, takže nakonec jsem opravdu spokojená s celým příběhem. Prostě taková hezká pohádka pro dospělé. Za mě povedené.

27.10.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Ano! Opět kniha od Colleen, která nezklamala. Krásný, čtivý příběh, který by nás zas a znovu měl ujistit v tom, ze některé osobní otázky směřující k druhým by měly zůstat nevyřčeny. Knihu si řadím ke svým oblíbeným.

29.02.2020 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od této autorky. Četla jsem ji snad už 10x a stále mě neprestala bavit. Líbí se mi vyprávění z pohledu Sydney i Ridge. Navíc je kniha doplněna i o nahrávky písni, které se v ni objevují. Podle mě je tohle už úplně jiný level knihy. Za mě opravdu krásná knížka.

23.07.2019 5 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Když se Jordan a Pike poprvé setkají, ihned mezi nimi přeskočí jiskra. Pike však nemá tušení, že Jordan je přítelkyní jeho syna Colea. Když jim Pike nabídne, že se k němu mohou na přechodnou dobu nastěhovat, aby si našetřili peníze a sehnali vlastní bydlení, je mu jasné, že si na sebe připravil největší zkoušku svého života.

Jordan je totiž vším, po čem Pike kdy toužil. A Pike zase představuje toho pravého a ideálního muže pro Jordan. Rozumí si, mají podobné názory a záliby a brzy je jisté, že tak velké city nelze ignorovat. Jenže Jordan patří Coleovi a Cole je pro Pikea vším. Rozzuří se tak obrovská bitva mezi tím, co je správné a tím, po čem oba touží.

Byla jsem velice zvědavá, jak se autorka popere s tématem tak velkého věkového rozdílu mezi hlavními hrdiny, a musím říct, že to napsala brilantně. Oba hlavní hrdinové se museli vypořádat s tím, jak jejich vztah přijme jejich okolí, a především Cole. Přesto kniha není těžká na čtení. Jordan a Pike jsou spolu tak úžasní, že jim čtenář musí fandit hned od prvního okamžiku. Láska si prostě nevybírá a věk je jen číslo. Za mě opravdu skvělé a žhavé počtení, které rozhodně nepustíte jen tak z ruky.

Moc doporučuji

05.03.2024 5 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Hned na úvod musím zmínit, že jsem velkou fanynkou Mariany Zapaty a na každou její knihu se těším jako na Vánoce. Její slow burn romance se zvláštním humorem mě neskutečně baví. Na příběh Zaca jsem byla zvědavá, protože jsem si ho stihla oblíbit v knize Srdcem proti zdi, kde byl spolubydlícím hlavního hrdiny Aidena. Příběh knihy Dvojitý zásah se ale odehrává až několik let po příběhu knihy Srdcem proti zdi, což mě krapet překvapilo.

Bianca se přátelila se Zacem od dětství. Zac byl totiž nejlepším kamarádem jejího bratrance a tato trojice trávila hodně času spolu. Jak ale čas plynul, Bianca se do Zaca totálně zamilovala. Jenže Zacovi se začala rozjíždět slibná kariéra hráče amerického fotbalu, proto se musel odstěhovat a dvojice spolu ztratila kontakt.

Po 10 letech se jejich cesty opět zkříží a je to, jako by snad ani žádný čas neuběhl. Dvojice brzy zase najede do přátelských kolejí, ale je evidentní, že stará láska nerezaví.

Příběh mi přišel hodně zajímavý i tím, jaké kariérní problémy musely hlavní postavy řešit. Zac se začíná pomalu smiřovat s tím, že jeho kariéra se blíží ke konci, naopak Bianca se snaží svou kariéru pořádně nastartovat.

Je fakt, že příběh se místy trochu táhl, ale Mariana píše tak čtivě, že i tato mírně nudnější místa jsem zhltla jako malinu. Vše doplňuje její specifický "hovno" humor, který nemusí sednout každému, ale já ho totálně zbožňuju!

Musím ale říct, že ta slow burn romantika se spíš hodí k těm bručounským a citově nedostupnějším hlavním hrdinům, proto ani Dvojitý zásah bohužel nesesadí z trůnu mého nejoblíbenějšího Kultiho. Hned na druhém místě mám Lukova, ale Dvojitý zásah řadím na třetí místo! Za mě skvělé počtení, Zacovi a Biance jsem moc fandila, aby vyřešili veškeré nedorozumění a aby našli společné štěstí.

Doporučuji!

20.01.2024 5 z 5

Manželství pro jednoho Manželství pro jednoho Ella Maise

Předstíraný vztah nebo falešné manželství jsou další z mých oblíbených knižních témat. Ella Maise mě navíc mile překvapila knihou Miluju tě, Jasone Thorne, která se mi opravdu moc líbila, takže bylo jisté, že si knihu Manželství pro jednoho určitě nenechám ujít. A dobře jsem udělala, protože tato kniha mi sedla přímo dokonale.

Hlavní hrdinové se jmenují Rose a Jack, takže jeden by si myslel, že jejich vztah je předem odsouzený k nezdaru, nebo ne?
Rose byla ale absolutně úžasná hlavní hrdinka. Zůstala více méně sama, přesto byla absolutní sluníčko a postupně se jí podařilo rozehřát zmrzlé srdce citově zakrnělého a chladného Jacka. Jejich vztah byl prostě úžasný a celá ta slow burn romantická linka? Ach! Neskutečně jsem si to užívala. Chemie mezi touto dvojicí byla opravdu skvělá.

Líbilo se mi, že kniha neměla nějaký zdlouhavý začátek. Hned v úvodu se spolu hlavní dvojice domluví na falešném sňatku a jejich životy už dál plynou bok po boku. Bylo skvělé sledovat Rose, jak buduje svou kavárnu a Jacka, jak ji ochotně pomáhá, i když vlastně původně vůbec nechtěl.

Kniha ale není jen o dvojici a odkrývání jejich různých tajemství. Nabízí také další zajímavé téma a musím říct, že s tím, co musela Rose řešit, jsem se zatím vůbec nesetkala. Takže to pro mě bylo opravdu nečekané a neotřelé.

Příběh určitě sedne všem, kdo mají rádi slow burn romantickou linku a témata falešných/předstíraných vztahů a postav typu bručoun vs. sluníčko. Tady si těchto témat totiž užijete dosyta! Já jsem tedy byla maximálně spokojená a určitě si nenechám ujít další tvorbu této autorky.

03.01.2024 5 z 5

Úlet na dva týdny Úlet na dva týdny Samantha Towle

Dillon Dawsonová je autorkou romantických příběhů, její vlastní příběh však moc romantický není. Její poslední vztah se rozpadl těsně před svatbou, a tak se Dillon vydává sama na Maledivy, kde měla strávit své líbánky. Teď ji čekají dva týdny klidu bez mužské společnosti. Tedy tak si to aspoň Dillon plánovala...
West Oakley žádné vztahy nepěstuje a romantika je mu úplně cizí. Jako profesionální hráč fotbalu nemá o ženskou pozornost nouzi a přesně tak mu to dokonale vyhovuje. Na Maledivy se vydá, aby unikl nejnovějšímu skandálu a strávil pár týdnu v místě, kde nikdo netuší, kým ve skutečnosti je.
Když se tahle dvojice ale poprvé setká, je jasné, že chemie mezi nimi je silnější než cokoliv jiného. Tak proč to nevyužít a po dobu pobytu si společně neužít? A tak se zrodí plán na úlet na dva týdny. Po skončení pobytu se dvojice rozejde a už se víckrát neuvidí. Jenže co když odejít od sebe bude těžší, než si dvojice zpočátku myslela?

Není nad to si na podzim otevřít knihu, která vám opět navodí léto. Takže šup se svetry do skříně! Tato kniha vám nabídne písčité pláže, průzračnou vodu, barevné koktejly s deštníčky, občas nějakého žraloka a útočného kraba, ale taky totálně žhavé postelové dovádění. Ale pěkně popořadě! Tato kniha se totiž z počátku tváří jako nenápadná šedá myška, ale skrývá v sobě skvělý příběh, který mi neskutečně sedl. Hlavní hrdinka Dillon toho zažila v poslední době až dost. Nevěru, zradu. Přesto je to vtipná kopa a její hlášky mě bavily celou knihu. Její první seznámení s Westem bylo úplně ťuťu ňuňu. Já jsem si tyhle dva tak zamilovala! A ta jejich vzájemná chemie? Tohle moc chcete číst. Autorka má skvělý styl psaní a její erotické scény se čtou jedna radost. Jasně, kniha vám nenabídne nic, co byste už jinde nečetli. Taky zvrat ohledně Westova otce mi přišel poněkud zbytečný a přitažený za vlasy. Ale jinak jsem si užila každou jednotlivou stránku a užívala si skvěle napsaný příběh. No a ten summer vibe je takovou třešničkou. Hned bych se natáhla na pláž s drinčíčkem a tuhle jednohubku si sfoukla znova. Za mě super a doporučuji!

Hodnotím 4,5 z 5

IG: @vnimej_svet_knih