Nightingale Way ekniha

Závěrečný díl populární romantické série ze současného Edinburghu, kde je možné najít lásku, vášeň i odpuštění na těch nejméně očekávaných místech. Logan se kdysi dopustil chyby a strávil kvůli ní dva roky ve vězení. Teď chce začít znovu a dohnat vše, co zameškal. A to především co se týče žen. Jeho nová sousedka, půvabná a cílevědomá Grace, je tak nucená každou noc poslouchat, jak se Logan v ložnici činí, a napětí mezi nimi se brzy vyostří. Jenže pak se Loganův životní styl ze dne na den změní kvůli někomu, kdo je mu blízký, a Grace musí uznat, že ten nesnesitelný děvkař se mění přesně v takového muže, jakého vždycky chtěla mít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378555/nightingale-way-oLJ-378555.jpg 4.3610

Dublin Street 6.

Vydáno: (ekniha), Ikar (ČR)

Moonlight on Nightingale Way, 2015

Kniha Nightingale Way

Ewe291

Ach ty chlapy v tejto serii ..... Dala som 5* len kvoli nim priznavam. Bolo to skvele miestami slabsie ale za Logana plny pocet aj za ostatnych. Niekedy to bolo nudne alebo som rozmyslala preco su hlavne zenske postavy ine ale nechala som to tak.

ardeas

Dlho som uvažovala, ci dat 2 hviezdičky ale jednoznačne ma tento diel bavil este menej ako India place, takze.. len jedna.
Túto knihu zhodnotim aj s celkovou seriou, nakoľko som ich konečne čítala rad radom a dosť ma to ovplyvnilo:
Každá kniha ma niečo do seba. Je iná a zároveň podobná. No tu mi to prišlo nudné a rozumné ale nie v tom dobrom slova zmysle. Predošlé knihy srsali humorom a vedeli sa mi vpisat do pamäte. Dočítala som ju pred pár hodinami a stale neviem si vybaviť nejaký zásadný moment. Cítiť, ze autorka uz vyčerpala zdroje a napriek očakávaniu veľkého záveru, skor sa to vytratilo. Aspoň u mňa, top knihy su 1.,3. a 5. zvyšné mi prídu skor ako druhá kniha v trilógii. Len na preklenutie deja. Žiaľ za touto ďalšia nie je :)

petulkapeta

Některé okamžiky v životě nás nenapravitelně změ ní. Někdy jsou významné a dramatické, tragické nebo nesmírně krásné, jindy jsou tiché a nenápadné jako kroky za zavřenými dveřmi a jejich nepatrnost může zakrýt jejich důležitost.
A někdy mají obrovský vliv, ale nikdo jiný v tvé blíz kosti je nepostřehne, takže si připadáš úplně sám.

„To je v pohodě. Pokud mě mi luješ, na ničem jiném nezáleží."

Příběh dvou lidi,ktery se změnil na lasku tři, ale ne takovou,kterou byste čekali a epilog byl krasny..

Fidibus

(+ SPOILER) "Pro tebe bych udělala cokoliv." "Cokoliv?" "Téměř cokoliv."
Grace se odpoutala od rodiny, která se k ní neuměla chovat, a žije si v klidu, než pozná nového oprsklého souseda. Jiskření mezi nimi přeroste v lásku, ale to si uvědomí až zásluhou dohazovačky Maiy, Loganovy dcery, která si ho najde a přesvědčí je, že patří všichni tři dohromady.
Čtivé, uvěřitelné, vtipné i napínavé.
"Jsi úžasná žena, Grace F." "Ehm... Možná si to nebudeš myslet, až ochutnáš moje jídlo."

vcielka

(+ SPOILER) Tu som mala opacny problem ako v predchadzajucich dieloch. Tentokrat hlavna hrdinka super, asi najlepsia zo vsetkych hrdiniek v tejto serii, aj ked v priebehu akonahle je uz ruka v ruke s hlavnym hrdinom sa z nej stava presladena nudna hlavna hrdinka, ktora straca vsetko, co na nej bolo zaujimave. No a hlavny hrdina stal za prd. To je akoby tam dosadili gorilu. Nikto by ziadny rozdiel nepoznal. Ani vzhladom, ani inteligenciou. Zo zaciatku to vzeralo slubne, ked sa snazila autorka medzi nimi vyvinut konflikt. Zabudla vsak napisat k tomu viac replik a konflikt viac vyhrotit, no a potom to utala este na zaciatku a uz bolo po konflikte medzi nimi a uz to bolo zasa v starych kolajach o nezaujimavych neracionalnych rychlo riesiacich konfliktoch medzi hlavnymi postavami. Mala nadej sa vyskytla, ked hlavna hrdinka odmietla napriek vsetkemu hlavneho hrdinu, ale potom sklamanie, lebo jeho dcera sa s nou velmi rychlo porozpravala a velmi rychlo sa opat udobrili. Preco stare vyjazdene kolaje? Lebo kazda kniha tejto serie je uplne rovnaka. Uplny rovnaky vzorec. Vsetci chlapi sa spravaju rovnako majetnicky, ziarlivo, praveko. Mlatia sa do prs a vrcia na vsetkych chlapov, co prejdu okolo. Vsetci zaroven flirtuju s inymi babami a vsetky baby flirtuju s nimi, lebo vsetci su neuveritelne kusy a kazdeho typ a vsetky hlavne hrdinky ziarlia a vybuchuju. A vsetky hrdinky a hrdinovia su natrepani v kazdom diely a drziac sa za ruky tancuju rodinny tanec kumbaja okolo stromu stastia a seru sa vsetkym navzajom do zivota. Boze, preco jej nedohodili toho pravnika? Preco nesla na rande s tym ucitelom historie? Take zaujimave konflikty z toho mohli byt. Miesto toho boli zasa pochovane pod povrchnym nudnym balastom stastnych prdov hlavnych hrdinov vonajucich konvalinkami. Este jeden postreh. Kazdym dielom je hlavna hrdinka starsia a starsia. Zrejme ako autorka starne. Co osobne mne viac vyhovuje, ked nie je hlavna hrdinka baba, co ledva dokoncila skolu a tvari sa, kolko toho uz zazila. Chapem, ze sa kazdej snazi autorka napisat tvrdu pestru minulost, ale zrele zenske blizsie k tridsiatke ako k nastinam mam radsej. Autorku rovno radim k brakovej literature, ktora nic inteligentne, prevratne, vzrusujuce citatelovi neponukne. Vsetko ma ako cez kopirak, pcha vsade ludi, co prdia vonave kvetinky kade chodia a su stastni, skveli, uzasni, najkrajsi, najuspesnejsi, najtalentovanejsi, len ich skutocna rodina su vzdy orkovia z Mordoru, ktori im znicili a stale nicia zivot. Ciernobiely svet, kde bud ste dokonali alebo totalni zakomplexovani luzri, resp. mrchy, ako to rada o tych zenskych pise.

IrennCasman

Omlouvám se, ale po posledním díle už to prostě musím napsat. To nikomu z vás nevadí celé to zaobalené klišé? Upřímně bych očekávala větší propracovanost erotických scén. Nikdo z nás to přeci nedělá stejně jako ten druhý. A proto se mi opravdu nečte dobře, když sexuální scény probíhají ve všech dílech úplně stejně. Co takhle se nad tím více zamyslet, aby to působilo mnohem věrohodněji a ne tolik lacině. Chápu, že tohle není bůh ví jak hodnotné literární dílo, ale pouze oddychová četba, ale i přesto by si mohla zachovat jistou úroveň. Tímto samozřejmě nechci knihu nějak významně hanit. Sama jsem ji jako matka na mateřské dovolené přelouskala během dvou odpoledních spánků své dcery. Za mě dějově asi nejzajímavější díl z celé série.

tinka1974

Jen jednu větu: Tohle byl ten nejlepší a neúžasnější díl celé série!!!!

Artep071

Pěkný závěr této série , Grace a Logan byl moc fajn pár a já si jejich příběh užila :)