Ketesh Ketesh komentáře u knih

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Knihu jsem přetrpěla, ale nic zajímavého mi nedala.

20.04.2017 1 z 5

Umění milovat Umění milovat Publius Ovidius Naso

Jedná se o klasiku, ale i tak jsem od toho čekala víc.

20.04.2017 3 z 5

Holky v kalhotách - Třetí léto sesterstva Holky v kalhotách - Třetí léto sesterstva Ann Brashares

Nedalo se to ani přetrpět. O ničem. Bez myšlenky. Zbytečné.

20.04.2017 odpad!

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Jedná se o Prachettovinu, což samo o sobě je zárukou kvality. Nicméně, mě u jeho knih vždy nějakou dobu trvá, než se rádoby naladím na jeho vlnu.

20.04.2017 5 z 5

Perlička na dně / Ostře sledované vlaky Perlička na dně / Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Ostře sledované vlaky, jsou zkrátka klasika a není k nim moc co dodávat, vždyť je každý zná.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední díl byl opět fajn. Jen mě velice zklamal konec, který byl dle mého názoru nedotažený. Zanechalo to ve mě pocit, že autorka s dokončením musela hrozně pospíchat, jinak by to snad po tak dokonalém příběhu přes tři knihy nemohla ani takhle odfláknout.

Nicméně si sérii ještě někdy přečtu znovu.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Byla jsem mile překvapená, když jsem zjistila, že si i druhý díl v sérii udržel svoji kvalitu, nečekala jsem to. Děj dále pokračuje a já jsem zvědavá na další díl, na který se jdu vrhnout okamžitě.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Byla jsem naprosto fascinována, nejen nápadem na scénář, ale způsobem přiblížení děje, popsání postav. Způsobem vtažení do děje. Kniha měla spád.

19.04.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Téma knihy, nebyl zrovna můj šálek čaje, ale oceňuji reálnost....
Možná by se kniha měla dávat dětem číst povinně, pak by si hrátky s drogami rozmyslely.

19.04.2017 5 z 5

Když jsem se k sérii dostala, strhla jsem ji asi během čtyřech dní.

Smrtící dotyk Smrtící dotyk Melinda Salisbury

Rozhodně velice pozitivně hodnotím nápad. Je to zajímavé zpestření mezi knihami, které jsem četla v poslední době. Ale domnívám, že jsem už poněkud stará na to, abych knihu mohla maximálně ocenit. Možná, kdyby mi bylo o něco míň... Další díl/y už asi číst nebudu.

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Krásné a romantické zakončení celé série.
Je to jedna z knih (celá série), kterou mám v plánu jednou číst znovu.

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Tento díl se mi líbil mnohem méně než ten první. Vzhledem k negativnímu ději, kterým jsem se chtěla prokousat, abych si zbytek následně mohla užít, jsem knihu neuvěřitelně rychle prolétla a výsledek byl takový, že z ni mám velice smíšené pocity. Nicméně, autor přirozeně navázal na dění v předchozím dílů, najdeme zde nejrůznější zvraty, aby to bylo napínavý.

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Knihu jsem si půjčila v knihovně. Velice mě nadchla, začetla jsem ji a během chvilky jsem ji měla přelouskanou. Fascinovala mě hloubka příběhu a netradiční nápad pro romantický příběh.
Nicméně dodávám, že štítek erotického románu je knize přisouzen spíše jako marketingový tah. V celé knize se najde jedna jediná scéna a to na samém závěru.
Cudný erotický román :-D

Gabrielova trilogie (box) Gabrielova trilogie (box) Sylvain Reynard

Vynikající triologie.
Nejdříve jsem měla půjčený jen první díl, ale ihned po přečtení, jsem si zakoupila celou sérii.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Hodně populární kniha v dnešní době. Nicméně, mne zrovna dvakrát neoslovila. Příběh považuji za průhledný a nikterak víc zajímavý, tudíž naprosto průměrný.

Alef Alef Paulo Coelho

Již třetí knih, kterou jsem od Coelha přečetla a jako první mě nenadchla na sto procent. Na můj vkus byla mnohem víc rozvláčnější a zbytečně natahovaná.

Encyklopedie antiky Encyklopedie antiky Ludvík Svoboda

Čteno jako školní literatura. Naučné, jen by bylo dobré novější vydání s lepšími ilustracemi.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Ladislavovo vyprávění je skvělé na odreagování, to jak vtipně dokáže podat každou drobnost, je opravdu fascinující. Kniha se četla jedním dechem, se zaujetím. Navíc ji provází vtipné ilustrace, které se mi velice líbila.

PS: mám tuhle knihu raději, než Mezi buddhisty a komunisty.

Rozumově nadané děti s dyslexií Rozumově nadané děti s dyslexií Šárka Portešová

Jedná se o naučnou knihu, ve které toho nelze ani moc hodnotit. Obdivuji autorku, že se do tohoto tématu pustila, nicméně přijde mi to, že obsah, který je zde na desítkách stránek by se dal shrnout, jen tak na pět až deset stran... Nicméně, je to kniha, kterou by si dle mého názoru měl přečíst povinně každý pedagog.