Ketesh Ketesh komentáře u knih

Dívka za zrcadlem Dívka za zrcadlem Cecelia Ahern

Knihu jsem dostala ve škole, jinak bych se k ní asi nikdy ani nedostala, protože na tak moc dívčí příběhy nejsem. Nicméně nemůžu příběhy nijak hanit. Jsou elegantně napsané a při jejich čtení se dalo skvělo oddychnout.

20.04.2017 4 z 5

Egyptologie - Za ztracenou hrobkou Osirise Egyptologie - Za ztracenou hrobkou Osirise Dugald Steer

Pěkně zpracovaná kniha. Pěkně ilustrovaná se zajímavými prvky a doplňkovými materiály. Pro dítě se zájmem o Egypt je vynikající.

Moudrost Keltů Moudrost Keltů David Adam

Velice útlá knížečka, kterou snadno přečíst ani ne za dvacet minut, ale nejde o rychlost, jakou lze text přečíst, ale o jeho kvalitu, o hodnoty, které v sobě skrývá.

20.04.2017 3 z 5

Intuitivní logika - Mentální strategie pro život Intuitivní logika - Mentální strategie pro život Grazyna Fosar

Musela jsem se nutit k tomu, abych knihu překousala až do konce. Téměř nic zajímavého.

20.04.2017 2 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Při tom, jak je kniha vychvalována jsem asi čekala mnohem víc, ale i tak je to slušné. Rozhodně to má hodnotu.

Křižácké zlato Křižácké zlato David Gibbins

Pěkné, ale knihu považuji za nejslabší článek celé série. Moc mě nebavila.

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Rickovy knihy jsou zkrátka báječné. Oddechové, ale takovým zajímavým způsobem. Člověk při nic neuvěřitelně zrelaxuje, ale zároveň mu jede hlava na plné obrátky. Je neuvěřitelné, jak vše dokáže skloubit.

Dost mi chyběl Percy, ale po nějaké době jsem si zvykla na Jasona a ujížděla jsem na každém slově :-) Jason a ostatní hrdinové mi skvěle padli do noty, ale jsem už taková, že si je zkrátka podle jmen motám, lepší je si je pamatovat podle toho, čí jsou to děti :-D Jak to máte vy? Taky se v těch jménech ztrácíte?

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

V prvním díle mi trochu chyběl Percy, tady jsem si zase nemohla zvyknout na to, že tam je. Jsem zkrátka nevybíravá. Ale je to opět bezvadné pokračovaní. Skvělí hrdinové.

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Znamení Athény mě mírně zklamalo. Celý díl byl takový suchý a nezáživný. Nejvíc ho asi však v mých očích srazilo, samotné pátrání po znamení, nepřišlo mi nějak extrovně obtížné, ve srovnání s jinými událostmi, na které jsem od Ricka zvyklá.

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Hádův chrám byl pro mě lepší než Znamení Athény, které bylo poměrně nudné, zato zde to bylo napínavé od začátku až do konce.

Dcera Dcera Kiera Cass

Po původní triologii to byla docela změna, takový mírný šok. Nedokázala jsem svoje představy usměrnit tak, abych to mohla brát jako pokračování. Nakonec jsem četla dál, ale nedokázala jsem si představit, že namyšlená Eadlyn je dcerou Ameriky, to mi šlo proti srsti. Ale jako samostatný příběh to bylo opět slušné. Těším se na pokračování.
Kdo se nakonec stane jejím manželem? No,... mám dvě představy, tak se uvidí.

Král Lear / King Lear Král Lear / King Lear William Shakespeare

Shakespeare je zkrátka záruka kvality a jistoty, pokud nevíte, kterou knihu vzít do ruky.

Hamlet / Král Lear Hamlet / Král Lear William Shakespeare

20.04.2017 4 z 5

Don Juan Don Juan Molière (p)

Kniha pobavila, ale nemyslím si, že bych se k ní někdy vrátila.

Othello Othello William Shakespeare

Shakespeare je zárukou kvality...

20.04.2017 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha s myšlenkou, která má spád. Dala mi víc než jsem čekala. Výtečné!

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Možná kdybych to četla na Vánoce, mohla bych víc ohodnotit, tu celkem výtečně popsanou Vánoční atmosféru, takhle jsem spíše vnímala text a ten mi přišel mnohdy příliš zdlouhavý a dílo uměle natažený.

20.04.2017 1 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Vzhledem k tomu, že nemám ráda ani Švejka, tak ani tohle mě moc neuchvátilo.

20.04.2017 2 z 5

Něžná je noc Něžná je noc Francis Scott Fitzgerald

Část knihy zajímavá, část vůbec. Jak jinak hodnotit, než ***?

Perlička na dně Perlička na dně Bohumil Hrabal

Nezáživná povinná literatura.