Křižácké zlato

Druhá autorova kniha ze série Jack Howard. Tentokrát je předmětem nebezpečného pátrání ztracený symbol židovské víry - posvátná historická menora. Dlouhá pouť vzácného sedmiramenného svícnu končí v roce 1204 v Konstantinopoli, při obléhání města křižáky. Po mnoha letech se Istanbul stává výchozím bodem i pro podmořského archeologa, který chce odhalit stopu k pokladům ztraceným během křižáckých výprav. Z turecké metropole se novodobí dobrodruzi vydávají k severním ledovcům, na území dávných Vikingů, jež jsou s příběhem menory spjati víc, než se doposud zdálo. Howardovi a jeho kolegům se podaří učinit v krátkém časovém období několik senzačních objevů, které staví na hlavu mnohé dosud uznávané teorie dějin. To vše z nich však činí žádanou kořist pro vražedné šílence a únosce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13066/krizacke-zlato-ZAZ-13066.png 3.433

Jack Howard 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Horory
Vydáno, Metafora

Crusader gold, 2005

Kniha Křižácké zlato

Magrata15

Starodávné mapy, vykopávky, poklady, tajná organizace, proti které je třeba bojovat.
Kniha podle mého gusta.
Přestože je napsaná dost odborně (je poznat, že autor je sám podmořský archeolog), v žádném případě není nudná.

čef

Klasický dobrodružný román o hledání pokladu, tentokráte jde o židovskou menóru, a pocestujeme od Istanbulu přes ledovce, do Vinlandu a dále na Yucatán. Sem tam si prožijeme boje o život pod vodou, v ledu i jeskyni a hlavně se dozvíme leccos o Vikinzích a dalších mnoha historických souvislostech. Prostě si to zase užijeme.

Endy17
11.08.2019

Čekal jsem, že u druhého dílu série bude znát nějaký kvalitativní posun. Čekal jsem marně.

Ketesh
20.04.2017

Pěkné, ale knihu považuji za nejslabší článek celé série. Moc mě nebavila.

Anet1994
28.07.2015odpad!

Knihu jsem ani nedočetla. Po pár kapitolách jsem to vzdala,děj mě vůbec neupoutal a do čtení jsem se nutila..

lusila
22.06.2013

Čakala som pútavejší dej, nerozumiem, prečo autor namiešal taký koktejl, križiaci, majovia, severské legendy. Bolo to dosť chaotické.

Bobšule
03.02.2013

Aneb Jak se dá kvůli jednomu artefaktu prošmejdit celý svět, že jo? ;-)
Umím si představit, že "náročné čtenáře" musela tato kniha asi dráždit. Mně ne. Já jsem prostá, zábavychtivá žena, která se upřímně bavila. A protože si toho z dějepisu už moc nepamatuju, eventuální historická "křísnutí" mě opravdu z míry nevyvádějí. :-)