Atlantida

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Thriller z prostředí podmořské archeologie se odehrává v Egejském moři. Americkému námořnímu archeologovi se podařilo najít poblíž ostrova Kréty vrak staré lodi a v jeho útrobách úžasné zlaté umělecké artefakty. Po jejich pečlivém prozkoumání, zejména zlatého disku s piktogramy, se skupina vědců shodne, že pochází z bájné Atlantidy. Výzkumná sonda v Egejském moři však přiláká pozornost pirátské ponorky "lovců pokladů", a skupině vědců nezbývá, než svést s nimi boj o záchranu tohoto úžasného historického dědictví. Kniha přináší unikátní příběh o nalezení ztracené Atlantidy. Co je k ní přivede? S kým budou muset hlavní hrdinové bojovat? A zůstane nakonec Atlantida nedočtená pro příští generace? Všechny odpovědi na tyto otázky naleznete v tomto příběhu, strhujícím dobrodružstvím při objevování neznámého....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13067/atlantida-EgL-13067.jpg 3.377
Série

Jack Howard 1.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Horory
Vydáno, Metafora
Orig. název

Atlantis, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Atlantida

Přidat komentář
jirka9453
26. dubna

Při sháněná Atlantidy u mě vítězily dva faktory: ten mýtus (tedy kdoví, ale...) mě fascinuje odmmala, a navíc jsem fanoušek páně Browna, na kterého se kniha svými kvalitami odvolává. Výsledek? Dostal jsem celkem zajímavou kinihu a do budoucna si dokoupím všechny ostatní díly, které česky vyšly, číst se dá a má něco do sebe i zajímavé momenty. Ale lmohlo to být lepší. Na druhé straně i horší.

A irituje mě nedopřekládaná série, to je škoda a vůči čtenáři i autorovi určitá malá nepcta. Ale Loomis je na tom stejně.... ach jo.

čef
26.12.2020

Dobře, že autor v doslovu uvedl všechny své fikce z knihy na správnou míru, často jsem byl při čtení trochu na rozpacích, co je a co není historicky a technicky možné. Takto jsem mohl lépe ocenit obrovskou práci, kterou autor při psaní této knihy vykonal. Zápletka je dosti dobrodružná sama o sobě, ale pro mne zajímavější byly historické úvahy okolo možné existenci Atlantidy a vůbec dějin Středomoří a Černého moře.


DeadUnicorn
13.08.2019

Bohužel, nezajímavost této knihy mne donutila ji nedočíst.

thezelda
25.07.2019

Velmi zajimava hypotéza...

MartinMo
11.04.2019

Neskutečná pitomost. Kombinace "archeologie" a "thrileru" je nepřirozená, vyumělkovaná a stupidní. Čtenář je zavalen nahromaděnými fakty, pro laika na této úrovni špatně přijatelnými. Obvyklá literární nadsázka a smyšlenka je dohnaná ad absurdum. Překlad je frázovitý, v technických pojmech často chybující. Nerozpustní hrdinové mají daleko k sympatickým postavám. Škoda stromů i sazí pro toto nepovedené veledílo. Brr.
Hmm - biki - jediná dívka s dobrýn vkusem.

Endy17
27.02.2019

Autorovu ambici vyrovnat se Danu Brownovi jeho prvotina prozatím nenaplnila, ale určitě dám šanci i dalším dílům série.

renefer
29.07.2018

Tomuto žánru bohužel líp sluší filmové zpracování. Jinak námět zajímavý, líbila se mi i faktografie na konci knihy.

Atanone
10.05.2017

Velmi zajímavé teorie o tom,kde se nalézala Atlantida.
Kniha se mi četla dobře. Něco překvapilo,něco jsem předpokládala,vcelku to byl hezky strávený čas

1