Atlantida

Thriller z prostředí podmořské archeologie se odehrává v Egejském moři. Americkému námořnímu archeologovi se podařilo najít poblíž ostrova Kréty vrak staré lodi a v jeho útrobách úžasné zlaté umělecké artefakty. Po jejich pečlivém prozkoumání, zejména zlatého disku s piktogramy, se skupina vědců shodne, že pochází z bájné Atlantidy. Výzkumná sonda v Egejském moři však přiláká pozornost pirátské ponorky "lovců pokladů", a skupině vědců nezbývá, než svést s nimi boj o záchranu tohoto úžasného historického dědictví. Kniha přináší unikátní příběh o nalezení ztracené Atlantidy. Co je k ní přivede? S kým budou muset hlavní hrdinové bojovat? A zůstane nakonec Atlantida nedočtená pro příští generace? Všechny odpovědi na tyto otázky naleznete v tomto příběhu, strhujícím dobrodružstvím při objevování neznámého....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13067/atlantida-EgL-13067.jpg 3.377

Jack Howard 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Horory
Vydáno, Metafora

Atlantis, 2004

Kniha Atlantida

jirka9453

Při sháněná Atlantidy u mě vítězily dva faktory: ten mýtus (tedy kdoví, ale...) mě fascinuje odmmala, a navíc jsem fanoušek páně Browna, na kterého se kniha svými kvalitami odvolává. Výsledek? Dostal jsem celkem zajímavou kinihu a do budoucna si dokoupím všechny ostatní díly, které česky vyšly, číst se dá a má něco do sebe i zajímavé momenty. Ale lmohlo to být lepší. Na druhé straně i horší.

A irituje mě nedopřekládaná série, to je škoda a vůči čtenáři i autorovi určitá malá nepcta. Ale Loomis je na tom stejně.... ach jo.

čef
26.12.2020

Dobře, že autor v doslovu uvedl všechny své fikce z knihy na správnou míru, často jsem byl při čtení trochu na rozpacích, co je a co není historicky a technicky možné. Takto jsem mohl lépe ocenit obrovskou práci, kterou autor při psaní této knihy vykonal. Zápletka je dosti dobrodružná sama o sobě, ale pro mne zajímavější byly historické úvahy okolo možné existenci Atlantidy a vůbec dějin Středomoří a Černého moře.

DeadUnicorn
13.08.2019

Bohužel, nezajímavost této knihy mne donutila ji nedočíst.

thezelda
25.07.2019

Velmi zajimava hypotéza...

MartinMo
11.04.2019

Neskutečná pitomost. Kombinace "archeologie" a "thrileru" je nepřirozená, vyumělkovaná a stupidní. Čtenář je zavalen nahromaděnými fakty, pro laika na této úrovni špatně přijatelnými. Obvyklá literární nadsázka a smyšlenka je dohnaná ad absurdum. Překlad je frázovitý, v technických pojmech často chybující. Nerozpustní hrdinové mají daleko k sympatickým postavám. Škoda stromů i sazí pro toto nepovedené veledílo. Brr.
Hmm - biki - jediná dívka s dobrýn vkusem.

Endy17
27.02.2019

Autorovu ambici vyrovnat se Danu Brownovi jeho prvotina prozatím nenaplnila, ale určitě dám šanci i dalším dílům série.

renefer
29.07.2018

Tomuto žánru bohužel líp sluší filmové zpracování. Jinak námět zajímavý, líbila se mi i faktografie na konci knihy.

Atanone
10.05.2017

Velmi zajímavé teorie o tom,kde se nalézala Atlantida.
Kniha se mi četla dobře. Něco překvapilo,něco jsem předpokládala,vcelku to byl hezky strávený čas