Nejvzácnější rukopis

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jacka Howarda přivede archeologický výzkum do Herculanea, města, jež před tisíci lety pohřbila láva soptícího Vesuvu. V jedné zázračně zachovalé knihovně tam není všechno, jak má být. Z výzkumu se však nečekaně stává nebezpečná honička po celém světě. Je zde totiž jistá dokonale fungující organizace, která je schopna udělat cokoli a zabít kohokoli, jen aby nic neohrozilo její moc. Římské podzemí obohatí Jacka o zkušenosti s potápěním do smrduté stoky, londýnské katakomby o nález z mytických dob starověké Británie a také nejposvátnější místo křesťanstva, chrám Božího hrobu v Jeruzalémě, ještě není tak prozkoumané, jak by se mohlo zdát. Skutečně se někde skrývá dokument, který - pokud by byl nalezen - by vrhl naprosto nové světlo na samý počátek křesťanské víry? Ježíšovo evangelium......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13065/nejvzacnejsi-rukopis-FpY-13065.jpg 3.829
Série

Jack Howard 3.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Metafora
Orig. název

The Last Gospel

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Nejvzácnější rukopis

Přidat komentář
babicka_amalka
15.09.2019

tentokrát trochu zklamání; zajímavé téma, ale strašně rozvláčné... nejvíc z jeho knih se mi asi líbilo Křižácké zlato;

Ramiel
30.09.2017

Možná se mi to jen zdá, ale v posledních letech se čím dál tím více autorů zabývá starodávnou myšlenkou Ježíšových potomků a evangelia (snad ji "znovunastartoval" úspěch Dana Browna a jeho Šifry), které spojí s nějakým představitelem antického Říma. Zde je to císař Claudis a jeho propuštěnec Narcissus. (V jiných knihách císař Tiberius, Vespasián...). Archeologické vykopávky a protesty ze strany katolické církve jsou také často používaným motivem. A přesně tyhle ingredience David Gibbins smíchal a upekl velice čtivou knihu.


Ketesh
20.04.2017

Jsem na rozpacích, nevím která kniha se mi líbila víc, jestli tahle a nebo Atlantida. Každá má něco víc do sebe, ale asi tahle. Atlantida mi přišla o něco víc násilná, ale ne v tom pozitivním smyslu, který u knih oceňuji.
Pěkný příběh, pěkně vyprávěný, skvělé postavy, skvělé prostředí a senzační odhalení na závěr. Co více si přát.

Bobšule
03.02.2013

A tohle se mi zatím od Davida Gibbinse líbilo nejvíce! Zápletka se svitkem, který diktoval sám Ježíš, nalezeným ve vykopávkách v Herculaneu, se mi jevila jako moc zajímavá.