Trojská maska

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zlo, jež se stalo zkázou Tróje, přežilo v duších nacistických smrtihlavů… Již vyšlo: Atlantida, Křižácké zlato, Nejvzácnější rukopis, Tygří bojovník Thrillery, které získaly přízvisko „Šifra mistra Leonarda“ pod mořem! Podmořský archeolog Jack Howard má neodbytný pocit, že legendární objevitel Tróje, Heinrich Schliemann, neprozradil světu všechno, co na svých vykopávkách našel. Zdá se, jako by dávné zlo, jež smetlo kvetoucí civilizaci, nezemřelo s padlými králi, ale hnalo lidstvo dál, do dalších krvavých, ničivých válek. Nacistická posedlost neomezenou mocí se nezastaví před ničím, ani když od konce druhé světové války uplynulo už kolik desetiletí. Jenže co má společného koncentrační tábor blízko Belsenu s podivným „klíčem“ z podzemí Tróje? A co viděla tajemná dívka s harfou? Úplně jiné dívce jde ale o život. A Jacku Howardovi je tak drahá, že si kvůli ní ochotně potřísní ruce krví zabijáků…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123707/trojska-maska-123707.jpg 3.920
Série

Jack Howard 5.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Metafora
Orig. název

Mask of Troy

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Trojská maska

Přidat komentář
čef
23.07.2019

Děj se točí okolo Troje, vykopávek Herr Schliemanna a hrdinů tohoto románu. Z historického hlediska tedy pro mne, laického čtenáře, dost přínosné. Dobrodružný děj je však potlačen jednak nekonečnými hovory mezi postavami, dále pak dlouhými popisy hloubkového potápění a vykopávek. Dynamičtější děj je až v závěru, nicméně je brzy potlačen rozsáhlými vysvětlujícími rozhovory. V každém případě román udržuje napětí, co je za tím vším a co je pravda a co fikce. K tomu je zde naštěstí pěkný doslov, kde autor uvádí vše na správnou míru. Očekával jsem sice cosi jiného, ale tak úplně zklamaný nejsem.

Ketesh
20.04.2017

Ničím nevýrazná kniha, možná také díky tomu, že je poslední. Ale jako u ostatních, jsem spokojená s obsahem. Četlo se to samo a není tomu moc co vytýkat. Gibbins prostě umí vyprávět.


Nelly
03.11.2015

Na mne bohužel moc dějepisné omáčky, ve které se rozvařil zajímavý námět a celý příběh, který mohl být akčnější...

Dandulka
19.05.2013

Tentokrát jsme se ocitli v Tróji.... Moc pěkně napsané, četlo se to doslova samo.Je jen škoda, že je takových dobrých knih jako šafránu.