Egyptologie - Za ztracenou hrobkou Osirise

Egyptologie - Za ztracenou hrobkou Osirise https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233693/egyptologie-za-ztracenou-hrobkou-os-pFR-233693.jpg 5 21 3

V roce 1926 zorganizovala Emily Sandsová, mladá nadšenkyně pro egyptologii, výpravu, jejíž cílem bylo najít ztracenou hrobku staroegyptského krále Osirise. Jejím jediným vodítkem byl starobylý papyrus a amulet Oko boha Re, který jí daroval tajemný mladý muž v Luxoru. Výprava však po několika měsících, když se zdálo, že jsou už téměř u cíle, náhle záhadně zmizela bez stopy. O sedmdesát let později dostane praneteř Emily Sandsové balíček s dokumenty svojí pratety, mezi kterými je i její deník. A právě ten se praneteř rozhodne poskytnout vydavatelství na vydání v naději, že to pomůže získat nějaké nové informace o osudu výpravy. Nádherná, jedinečná výpravná velkoformátová kniha s deskami v zlaté barvě a vsazenými barevnými sklíčky – imitací drahých kamenů, ve které se skutečné údaje a fakta prolínají s příběhem výpravy ve formě deníku, obsahujícího nákresy, mapy, dobové pohlednice, otvírací modely, 3-D artefakty a egyptskou hru senet (uvnitř knihy je popis hry + obálka s figurkami).... celý text

mia.com
15.01.2023 5 z 5

Moc krásné interaktivní zpracování. Jako dítě jsem byla z knihy naprosto unešená.

Ashi
11.07.2020 5 z 5

Krásná kniha se zajímavými prvky jako dopisy, kusy látky atd.

Ketesh
20.04.2017 5 z 5

Pěkně zpracovaná kniha. Pěkně ilustrovaná se zajímavými prvky a doplňkovými materiály. Pro dítě se zájmem o Egypt je vynikající.