Hamlet / Král Lear

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

HAMLET: Hamlet je slavná tragédie pojednávající o jednom dánském královském rodu. Hamletovi zemře otec, král dánský, a hned záhy si jeho ovdovělá žena (vystupující jako Královna) vezme za muže králova bratra, Claudia (vystupující zde jako Král). Zde začíná náš příběh, a sice asi dva měsíce poté, co král zemřel. Horacio, jeden z nejvěrnějších služebníků, je přivolán stráží na cimbuří, protože viděli ducha, který vypadal úplně stejně jako bývalý král. Přizvou tedy i Hamleta, která si s otcem povídá a zjistí, že Claudius jej ve spánku zabil tím, že mu nakapal jed do ucha. Hamlet slíbí, že otcovu smrt pomstí... Hra poukazuje, že touha po moci se nezastaví před ničím. Ušlechtilí zabíjí, poddaní se poklonkují a čest či ctnost jsou výsadami hrdinů. KRÁL LEAR: Král Lear je bezpochyby jednou z největších Shakespearových tragédií. Největší proto, že všechno dění a lidské konání v ní probíhá na obrovských pláních země i nebe. Několik postav v ní přehrává drama lidského údělu. Je to hra velmi konkrétní, fyzický detail v ní hraje mimořádnou roli, zároveň hra univerzální, hra o světě, který se otřásá v základech, hra, v níž se hroutí všechny tradiční hodnoty, hra vizionářská a apokalyptická. V samém srdci této Shakespearovy tragédie je obraz poutníka a cesty. Geograficky vzato putuje Lear ze svého sídla do Doveru. Ale jako každá cesta poutníka i Learova pouť má ještě jiný, daleko důležitější rozměr. Lear putuje z královského paláce do pusté přírody, od svých dcer Regan a Goneril ke Kordelii, od pýchy k pokoře, od panovačné a autoritářské sebestřednosti k soucitu a odpuštění, od koruny ze zlata, symbolu slávy, bohatství a moci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/72675/hamlet-kral-lear-72675.jpg 4.331
Žánr:
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Levné knihy
Orig. název:

Hamlet / King Lear

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Hamlet / Král Lear

Přidat komentář
Ketesh
20.04.2017

Shakespeare je zkrátka záruka kvality a jistoty, pokud nevíte, kterou knihu vzít do ruky.

Tess.96
16.12.2013

Hamlet je mojí nejoblíbenější hrou vůbec. Možná je to tou smrtí, která příběhem zcela prorůstá nebo Hamletem jako melancholickou postavou, každopádně je to úžasné dílo od úžasného spisovatele.
Po Hamletovi trochu jiné sousto, i když smrti tam je taky dost. Začátek mi připomínal pohádku Sůl nad zlato - tři dcery, jak mě máš ráda? - Klasika :) Ale pak jsem se v příběhu začala ztrácet, až na konci jsem se do toho začetla a jsem ráda, že konec jsem (doufám) pochopila :)

WEIL
29.08.2011

Jedná se o vydání, které je laciné, dostupné každému a prodává se v Levných knihách.