Ketesh Ketesh komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Dlouho jsem se odhodlával knihu číst, i když jsem ji měla jako povinnou literaturu, ale troufám si říct, že se k ní nedostat o moc jsem nepřišla.

20.04.2017 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Klasika, kterou asi dříve nebo později přečte každý. Má myšlenku a to se cení.

Nejvzácnější rukopis Nejvzácnější rukopis David Gibbins

Jsem na rozpacích, nevím která kniha se mi líbila víc, jestli tahle a nebo Atlantida. Každá má něco víc do sebe, ale asi tahle. Atlantida mi přišla o něco víc násilná, ale ne v tom pozitivním smyslu, který u knih oceňuji.
Pěkný příběh, pěkně vyprávěný, skvělé postavy, skvělé prostředí a senzační odhalení na závěr. Co více si přát.

Trojská maska Trojská maska David Gibbins

Ničím nevýrazná kniha, možná také díky tomu, že je poslední. Ale jako u ostatních, jsem spokojená s obsahem. Četlo se to samo a není tomu moc co vytýkat. Gibbins prostě umí vyprávět.

20.04.2017 3 z 5

Akta Fowl Akta Fowl Eoin Colfer

Jednotlivé příběhy jsem byla schopna ocenit až po přečtení celé série, kdy jsem si ji pro jistotu přečetla ještě jednou. No a příloha mezi povídkami je senzační.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Roztomilé.

Opalin podraz Opalin podraz Eoin Colfer

Celou sérii jsem si velice oblíbila, přestože jsem ji četla ve věku, kdy pro mě už tak úplně určena nebyla. Knihy jsem četla velice ráda, všechny. Některé byli lepší, ty poslední o fous horší a víc melancholické, nicméně se od nich člověk skvěle odreagoval a příběh si užil. Všechny knihy tvoří ceněnou část mé knihovny a hned tak se jich nehodlám vzdávat.

První První Kiera Cass

Amerika byla v tomhle díle hrozně nerozhodná a s Maxonem se oba chovali většinu času jako pitomci, naneštěstí, to tomu dodává, alespoň trochu pocit reality. Jinak opět zmíním to, že děj mohl být trochu víc osekaný, ale už to nepůsobila tak strašně, jak druhý díl.
Inu, autorka by udělala lépe, kdyby druhý a třetí díl smrskla do jednoho :-D

Elita Elita Kiera Cass

U druhého dílu série, jsem měla pocit, že je děj dost uměle natahován a spoustu věcí mi tam přišlo hodně zbytečných. Bylo by možná líp, kdyby ten děj autorka trochu osekala. A co se týče obálky, je mi mnohem sympatičtější, než obálka Selekce.

Selekce Selekce Kiera Cass

Byla jsem velice překvapena když jsem přelouskala první stránku. Líbil se mi styl, kterým je kniha psaná, ale i tak nebylo ještě vyhráno. Co se týče jazyka, nemám nejmenší ponětí o tom, jak je tomu v originále, ale český překlad je zdařilý. Ano, ano, Selekce na mě udělala dobrý první dojem. Knížku jsem přelouskala za šest a kousek hodiny a musím říct že ten pozitivní dojem jsem si udržela až dokonce.

Selekce předčila moje očekávání. Kiera Cass vykonstruovala pěkné prostředí pro děj ve kterém se celá triologie odehrává. Je poznat, že nebrala na lehkou váhu ani drobné detaily. Velice mě potěšilo, jak byli jisté věci podány. Poznala jsem i bez toho abych si o autorce dříve něco přečetla, že studovala historii - zkrátka, to jak některé věci podala bylo opravdu charakteristické. Obdivuji, že se také nebála některé věci zmínit.

Věčná šifra Věčná šifra Eoin Colfer

2. nejsenzačnější díl celé série a perfektní obálka!

Artemis Fowl a ztracený ostrov Artemis Fowl a ztracený ostrov Eoin Colfer

Pamatuji si, že na konci knihy se mi chtělo brečet... kdo četl, ví proč...

Artemis Fowl a časový paradox Artemis Fowl a časový paradox Eoin Colfer

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Artemis Fowl a atlantský komplex Artemis Fowl a atlantský komplex Eoin Colfer

Artemis Fowl - Poslední strážce Artemis Fowl - Poslední strážce Eoin Colfer

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Skvělý nápad a vynikající zpracování!

20.04.2017 5 z 5

Deformace emocí, myšlenek a chtění Deformace emocí, myšlenek a chtění Nick Begich

Zajímavá kniha, zejména však pro ty, kdo chtějí hledat spiknutí všemožně :-D

Písně z Lesbu Písně z Lesbu Sapfó

Pěkně staré básně, ale skvěle napsané. Jsou klasikou, kterou snad během života přečte asi každý. Ale věřím, že pro to, aby je mohl člověk správně pochopit, tak na ně musí být naladěn a plně přijmout jejich obsah.

Selekce 1–3 (box) Selekce 1–3 (box) Kiera Cass

By člověk ani nevěřil, že se dá příběh takhle moc rozepsat, ještě když všichni předem ví, jak skončí. Ale nebylo to nudné, ba naopak. Příběh plný zvratů a zápletek. Romantický příběh plný haldy překážek.

K sérii jsem se nedostala jako většina děvčat, že by mne zajímal právě ten romantický příběh, ale díky tomu, že jsem v nějaké recenzi četla o kastovním systému, tak jsem chtěla zjistit jak je zde podaný. No a u knih jsem následně zůstala, paradoxně, díky tomu příběhu samotnému.