kazatell kazatell komentáře u knih

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Pokud chcete něco na odreágování, nenáročného, čtivého a navíc plné akce, je to přesně ono. Navíc pohled na vznik upírů je pro mě nový a dává větší smysl než všechno co jsem doposud slyšel.

18.02.2017 4 z 5

Právo šaría pro nemuslimy Právo šaría pro nemuslimy Bill Warner (p)

Zajímavé shrnutí koránu. Doporučuji přečíst každému.

23.04.2016 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Parádní Švédská detektivka. Myslim že na naší zemi až příliš mrazivá ale to u severských autorů bývá. Občas mi některé pasáže přišli až nemožné ale i tak jsem se velice bavil a když jsem četl v pozdních hodinách, i příjemně bál

14.11.2015 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Přes to, že se v knize objevuje spoustu podivných náhod a zvratů, vsechny do sebe zapadají a tvoří tak dokonalý příběh.

Tak trochu spoiler, ale nic co napoví
Chvíle pred vraždou jsou dokonale popisné a pokud si to čtete kdyz jste sami doma, tak z toho i docela mrazí. Závěsy jsem kontroloval hned několikrát

28.07.2015 4 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

(SPOILER) Opět jsem si knihu neskutečně užil a příběh mi přišel, že je zatím jeden z nejlepších z této série. Prostředí mě neskutečně vtáhlo až jsem při čtení cítil na jazyku hlínu a pach rozkládajících se těl v nose. Od půlky knihy jsem dočítal prakticky na jeden zátah do dvou do rána.
Jediné co už je trochu znát, je autorčin rukopis, takže hned od základních informací už bylo jasné co a proč se děje a kam se má Margot podívat. Tohle ale neberu jako mínus, ale spíše plus, protože až budu v podobné situaci, budu vědět co dělat.

10.12.2023 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha je perfektně čtivá, a příběh krásně utíká. Dvěmi časovými liniemi čtenáře ještě více donutí pokračovat i když už by knihu normálně odložil. Normální psychicky zdravý jedinec od začátku s Grace sympatizuje a vymýšlí jak se Jacka zbavit a co mohla udělat jinak. Jediné za co strhávám hvězdu je za konec. Celou dobu je kniha perfektní a bez chyby. Vše je promyšleno do detailu, ale na konci bych našel tolik trhlin proč to tak nemůže být, že jsem si musel v hlavě, celý konec předělat. (Se stejným výsledkem)

08.11.2017 4 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Velice čtivá kniha z mého oblíbeného prostředí. Pokud máte rádi knihy plné technických datajlů a z prostředí tajných projektů, určitě je to dobrá volba. Trochu mne zklamalo to, jak je kniha krátká a že si na konci autor více nevyhrál s řešením, které je sice překvapivé, ale to je tak všechno. Na dnešní dobu už technika používaná působí hodně zastarale, takže kdo se nesetkal s počítači, u kterých se řeší každá minuta použití, nebude asi některým částem moc rozumět.

26.10.2016 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Rozhodne jedna z nejlepších knih tohoto autora. Nevim jak se to autorovi povedlo ale jeden vecer jsem se dokonce cítil jako postavy v knize a ve vlastním bytě cítil přítomnost někoho dalšího
Snad jediná kniha, ktera tuto překonává je následující díl

25.11.2015 5 z 5

půlku knihy jsem přečetl a půlku poslouchal jako audioknihu a mohu všem jen doporučit. Dokonce bych řekl že byla i o něco lepší než "stařík"

24.01.2015 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Krásná kniha kterou právě dnes potřebujeme a měli by si jí všichni mladí přečíst. Mladí a ti co zapomněli

05.08.2013 4 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Tak ani tento model nezklamal. Od půlky už jsem se nedokázal odtrhnout od čtení.
Popis děje a situace mi zase perfektně vizualizoval každý kout domu až do posledních detailů. Společně s audiopodkladem v podobě bouřky jsem měl opravdu živý zážitek

15.09.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Příběh strašidelného domu opět nezklamal. Když nás autorka zanesla trochu více do minulosti, obával jsem se, že to nebude ono, ale i tak to bylo super. Vše v příběhu dávalo smysl a žádná pasáž se mi nezralá zbytečně zdlouhavá. Perfektní popis místa a prostředí, mě nejen že přenesl do doby, kdy se příběh odehrává, ale byl jsem i součástí děje, kdy jsem se občas otočil přes rameno, jestli na mě někdo/něco nečíhá

11.12.2022 5 z 5

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

Tuto knihu jsem dlouho odkládal a bál jsem se, jesli mě bude bavit a jestli neskončí mezi rozečtenými. Nakonec jsem ji přečetl jedním dechem a příběh Richarda Kulinského mě naprosto dostal.
Příběh i popis je sjvěle čtivý a pokud na to máte žaludek, tak si to dokážete i živě z popisu představit.
Jediné co mě otravovalo bylo časnté opakování některých informací a to tak že se některá věta objevila na ř stránkách za sebou a pak ještě několikrát. Nejpíš pro to že to bylo důležité a autor to chtěl vypíchnout, ale něco tam bylo tolikrát, že kdyby to z knihy vynechali, byla by asi poloviční

25.11.2022 4 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Nemám ani slov, k obsahu této knihy se vyjadřovat prostě nedokážu. Jediné co tedy napíšu, pokud máte slabší povahu, tak se do čtení ani nepouštějte

06.05.2022 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Tak na tuhle jsem se opravdu těšil. Po všech předchozích srašidelných domech, jsem už tušil jak to chodí a naplánoval jsem si maximálně jednu kapitolu na den. To jsem porušil hned první den. Dál jsem si plánoval že musí vydržet aspoň týden, ale i přes veškeré snahy to byla jen třídenní záležitost a to s velkým úsilím (měl jsem co dělat aby to neskončilo hned první den).
Příběh je skvělý a čtivý. Při čtení byla venku zima a foukalo, což perfektně narodilo atmosféru a do Marwickova domu jsem se hned snadno přenesl. Pokud máte knihy s domy duchů rádi, určitě doporučuji, tento příběh patří k těm lepším (hlavně pak atmosférou).

01.12.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

k tomuto titulu jsme se dostal jako ke třetímu z knih o strašidelných domech (ostatní jsem měl v podobě audioknihy) a zatím mi přišel nejslabší, ale tím nesnižuji jeho kvalitu.
Kniha je čtivá a děj se příjemně vtírá do mysli, takže večerní četba je strašidelná a s trochou představivosti se i váš pokoj promění ve Folcroftovo sídlo.
Doporučuji číst za deště až bouřky v pozdních hodinách

19.08.2021 4 z 5

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Velice obsáhle a zajímavě popsaný pohled na svět, na jeho uspořádání a na vizi budoucího "řádu" rukou člověka, který radil minimálně 4 prezidentům a další se opírali o jeho názory. Kniha je určená jak pro příznivce západní demokracie, jako utvrzení ve správném směřování "dobra", tak pro jejich odpůrce kteří mohou nahlédnout do mysli světového imperátora.
Vzhledem k obtížnosti čtení je potřeba knize dát čas a případně ji přečíst s odstupem víckrát

26.05.2021 5 z 5

Hlídaná Hlídaná Blake Pierce

Kniha, jak už název napovídá, je vstup do Paegina života a předurčuje jaká bude její budoucnost. Příběh samotný je čtivý, ne příliš náročný a jako odpočinková krimi, dává čtenáři přesně co potřebuje. Pokud se ale na obsah zaměříme pozorněji, zůstává v mysli nejistota jestli to že tam není nic navíc je záměr pro budoucí knihy a pokus získání tajemna, nebo to autor napsal skutečně tak jednoduše. Zároveň se dá v knize najít spousta chyb, která se při čtení nezdají chybami, ale vodítkem a dál už pak nejsou uvažovány a tak se skutečně jedná jen o chybu. Jako by knihu autor psal déle a na konci zapomněl, že chtěl přidat ještě nějaké vodítko

06.03.2020 3 z 5

Navždy pryč Navždy pryč Blake Pierce

Rychlá jednoduchá detektivka, která jakoby se snažila přiblížit severským vyladěným příběhům. Oproti těm je v knize spousta chyb a nelogických rozhodnutí a časových failů. I tak jsem si ji přečetl s chutí a chystám se i na další díly ze série s vidinou že se autor dalších chyb vyvaruje.

27.02.2020 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Knihu jsem si přečetl s chutí a zabrala mi jen 4 cesty do práce. Takže po dějové stránce nemám co vytknout. Příběh má spád, ani chvíli se nenedíte a “scény” jsou šikovně poskládané, aby vás přítomnost jednoho z aktérů nezačala nudit. Nad samotnými detaily už ale nejspíš nikdo moc nepřemýšlel, protože čas a rychlost některých akcí, by nedokázal vysvětlit ani Brumbál z Harryho Pottera. Konec se mi zdá dost useknutý a tak doufám, že jediný důvod tohoto počinu, je další díl.

12.11.2018 4 z 5