katy238 Online katy238 komentáře u knih

Vyprávění a myšlenky lékaře na misi v Jižním Súdánu není běžným čtením. Autorův styl psaní také nenajdetev každé knize. Obojí dohromady tvoří výtečný koktejl, kterého si každý den rádi loknete a po jehož dopití zažijete mírný absťák. A to je dobře. Tomáš Šebek je totiž návykový a jak jeho zápisky jednou okusite, rádi se vracíte. Díky za to, Tome. A za všechno, co děláš.

22.11.2018 5 z 5

Holocaust Holocaust Gerald Green

Nenápadná kniha s neuvěřitelným příběhem. Osudy členů rodiny židovského lékaře v Berlíně oproti kariéře mladého člena SS zasáhnou. Hrůzy své doby vložené do románového zpracování. Pokud máte možnost knihu přečíst, učiňte tak neprodleně. Nebudete litovat. Jen nebudete chtít uvěřit, že to vše bylo možné...

16.11.2018 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Sinuhet svým vyprávěním, úvahami i myšlenkami překračuje dobu. Nejenom dějovou, tedy starého Egypta, ale i dobu vzniku knihy, tedy první polovinu 20. století. Nejedná se o snadný kousek na čtení a je třeba u něj přemýšlet, občas se zastavit mezi stránkami, zahledět se a uvědomit si. K tomu mnoho knih neponouká a i v tomto je Waltariho Egypťan Sinuhet výjimečný. Nemá šanci stát se dnes masově čtenou knihou, ale kdo jej pochopí, v tom zůstane. A rád se k němu zase po čase vrátí.

03.11.2018 5 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Kniha vzpomínek na dobu, na kterou by se nejraději zapomnělo. Právě knihy jako je tato tomu díkybohu úspěšně zabraňují. Vyprávění formou vzpomínek chlapce od nejranějšího dětství až po dospívání je mnohdy úsměvné, ale častěji z něj mrazí, protože právě děti si jen málokdy uvědomí celý význam toho, co se kolem nich děje. V tom je síla i tohoto příběhu. V naději, lidskosti i dlouhé cestě na jejímž konci má čekat rozhřešení. Otázkou zůstává, zda je možné jej získat...
Kniha je výborná nejen pro dospělého čtenáře, ale i pro mladšího zájemce o tato témata, je vhodným úvodem do nepříliš příjemné části dějin nejen světových, ale bohužel i těch našich.

07.10.2018 5 z 5

Titanic Titanic Miloš Hubáček

Výborná kniha o těžkém tématu. Autor citlivě a přitom přísně faktograficky přibližuje jednu z nejznámějších námořních katastrof všech dob. Kniha je vhodná i pro naprosté laiky v tématu.

30.08.2018

Nejčastější věty před smrtí Nejčastější věty před smrtí Petr Kapoun

Taková ta kniha, co si koupíte ze dvě dvacetikoruny, přečtete ani ne za dva večery a smějete se u ní za dva.
Nejčastější věty před smrtí nejsou žádná vysoká literatura, ale příjemná oddechovka, u které se nablble chechtate a co chvíli budete dloubat do kohokoliv vedle Vás se slovy: "Hele, to říkám taky!"

18.08.2018 4 z 5

Velké případy FBI Velké případy FBI Václav Pavel Borovička

Kniha obsahuje soubor případů, větších i menších, které ve své době způsobily rozruch a které rozlouskla právě FBI. Federální úřad byl krátce po svém založení a mnoho metod bylo neozkoušených, pracovníci nepříliš zkušení a zločinci měli bohužel dost velký náskok i vliv. FBI se však nevzdávala a tvrdou policejní prací brzy dosáhla výsledků a zločin si nemohl být tak jistý.
Autor v jednotlivých případech vykresluje kauzy se všemi potřebnými podrobnostmi a provádí čtenáře srozumitelnou cestou až do překvapivého rozuzlení případu. Kniha je zajimavým čtením pro každého, kdo má rád poctivou policejní práci a nebojí se dozvědět se více.

17.08.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Viola vypráví o svých válečných i rodinnych strastech bez výčitek a nenávisti. Události klade za sebe, jak se staly a popisuje hrůzy, kterým se jen těžko věří. Bohužel o nich existují záznamy, proto když jsem si uvědomila, že nečtu fikci, ale vzpomínky, otřáslo mnou. Viditelně. I v plném autobuse. Naproti tomu umí Viola vyprávět o sve první lásce a dívčím snění tak, že jsem se u této části musela usmívat. Většina z nás si toto prožila, o to se nás Violin osud dotýká více. A já autorce děkuji za zprostředkování svých vzpomínek. Mnohdy hrůzných. Ale nikdy nesmí být zapomenuty.

23.07.2018 5 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Zajímavý příběh, který Vás donutí přemýšlet za hranice světů, které znáte. Byt se jedná o první knihu v sérii, zakončení se mi líbí takové , jaké je a další díly mě nelakaji.

11.07.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Výborná kniha. Napětí od začátku do konce. Fantastické. Děkuji za čtenářský zážitek vysoké kvality a v brzku se vrhám na případ komisařky Fosterove.

29.06.2018 5 z 5

Chudí v Lodži Chudí v Lodži Steve Sem-Sandberg

Kniha plná smutku a paradoxů. Kniha o odporných myšlenkách a blátě na nohou i v duši. Kniha o kleci bez mříží, ale ostnatem drátu na srdci.
Chudí v Lodži jsou neuvěřitelná kniha. Více než 500 stran beznaděje a rutiny v té nejpřísernejsi podobě. Bolest, zmar a zase bolest.
Kniha je působivá, bohužel psaná pro mě dost těžko. Mnoho pasáží bylo zbytečně děsivých a odporných bez dalšího smyslu. Nikam nevedly, jen děsily

18.06.2018 4 z 5

Války s Berserkry Války s Berserkry Fred Saberhagen

Kniha již staršího vydání, která má ovšem mnoho co říct i dnes. Chladné a vraždící stroje, létající vesmírem a velmi vynalézavé v ničení lidských životů a proti nim podstata jejich nenávisti, cíl jejich nikdy nekončícího úkolu. Lidé a jejich duše.
Každá povídka je unikátní a každá je jiná, než ta předchozí, všechny jsou však skvělé a mistrovsky napsané. Fascinující kniha.

20.05.2018 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Playground je zajímavý počin. Opravdu mohu napsat, ze je to thriller "o něčem jiném." A právě díky tomu málokomu dá to, co od něj čeká i díky autorství známe dvojice populární série.
Jasmin se pro záchranu syna vydá do míst, kde je bída, zmar, bolest, chlipnost, láska a věčná naděje na návrat do života. Pro záchranu svého chlapce je ochotná pohnout celým světem a zastavit kohokoliv. I cokoliv. Jako své srdce...
Playground je zvláštní kniha. Po jejím dočtení jsem měla pocit neúplnosti. Něco mi v závěru chybělo. Asi ji budu muset přečíst znovu, abych našla, co to bylo.

10.05.2018 4 z 5

Neznámí hrdinové: Překvapivé příběhy Neznámí hrdinové: Překvapivé příběhy Pavel Taussig

Neznámí hrdinové, strhující kniha o činech samozrejmych. Nebo ne? Jak malí jsou lidé, kteří dokáží vykonat velký činy? Pavel Taussig nás provází historii ne tak dávnou a připomíná příběhy lidí slavných i méně známých. Všichni mají jedno společné. Dokázali v sobě najít sílu překonat příkoří a stát velkými.
Nádherné čtení o ošklivých věcech. Tyto příběhy nesmí být zapomenuty.

09.04.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Začala jsem sérii číst od třetího dílu a už v polovině knihy jsem věděla, že potřebuji nutně vědět, co bylo předtím i co bude poté. Erika Fosterová je lidská a přímá. Její dedukce stojí tváří v tvář pohřbenému tajemství a odmítavým tvářím, svou odvahou se však pravdy dokáže dobrat. Erika je sympatickým detektivem a její tým si vás získá a po několik stranách zjistíte, že sotva dýcháte a jen rychle otáčíte stránky, že vás nezajímá, zda musíte druhý den vstávat, ale pouze to, jak Erika vyřeší další neřešitelnou záhadu.
Bryndza uhodil hřebíček přímo na hlavičku a sérií s detektivem šéfinspektorem Erikou Fosterovou si získal mnoho čtenářů. Tato série je totiž po čertech dobrá a pokud máte rádi chytré zápletky, břitký humor, šokující zvraty a nečekané konce, je právě pro vás. Nepřejděte ji, já to málem udělala a byla by to velká chyba.

19.03.2018 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Příběh děsivý od počátku do samotného konce. Nevypočitatelné postavy, zamotaná minulost a hnusné pohnutky dávají dohromady thriller silný a nebezpečný jako vzteklý policajt. A přesně kolem takového se celá kniha točí. Nepochopím, proč kniha nebyla znovu vydána a je těžké ji sehnat, je to neuvěřitelné čtení.

07.03.2018 5 z 5

Klemen Gottwald - rudý tyran s dýmkou Klemen Gottwald - rudý tyran s dýmkou Tomáš Belica

Zajímavá a jednoduše psaná kniha o jedné z mnoha hanebných částí českých dějin. Pro zájemce o české dějiny nejen z řad laické veřejnosti.

24.02.2018 5 z 5

Hlas pro vraha Hlas pro vraha Olina Táborská

Zajímavé vyprávění o jedné rodině, kterou semlela totalitní špína a lidská chamtivost. Nedotknutelnost soudruhů se dotkla mnoha obyčejných lidí. Zlínský začátek mi byl blízký, všechna místa znám osobně. Ale i bez jejich znalosti se jedná o lidský příběh o svědomí a hříchu, rozpolcenosti ve své době. Možná by mnoho z nás bylo překvapeno, kolik lidí v okolí si něco podobného muselo prožít na vlastní kůži a bez pardonu...

11.02.2018 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Kniha, ke které se mi vracelo těžko. Kniha, při jejímž čtení jsem cítila stud. Kniha, která mi ukázala, jak jiný může být svět někoho, kdo se narodil jiný. Jiný než bílý. Kniha, od které jsem se nemohla odrhnout. Neuvěřitelné čtení o každodenních bojích a překážkách. O boji, který nikdy neskončil. Jodi opět předvedla vynikající autorskou práci.Nepříjemně uvěřitelná kniha o zlých pohledech, předsudcích a svírání pěstí. Příběh každému nastaví zrcadlo a donutí se ho zeptat: "Jednal bych jinak?" Máte odvahu, odpovědět si na tuto otázku upřímně?

21.01.2018 5 z 5

Zločiny za časů c. k. monarchie Zločiny za časů c. k. monarchie Vladimír Šindelář

Zajímavě pojatá kniha o hrdelních zločinech na přelomu 19. a 20. století. Pečlivě zmapované případy doplněné o fotografie vztahující se k dané době. Popis není suchopárný, kniha dokáže zaujmout. Doporučuji každému zájemci o kriminální historii.

17.01.2018 5 z 5