Katy007 Katy007 komentáře u knih

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Slzy mi to sice do očí nevehnalo, ale po dočtení to ve mně zanechalo dobrý pocit. Má očekávání jsou rozhodně splněna.

30.11.2014 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Krásná vzpomínka na dětství :) předčítala jsem ji mladšímu bráškovi a všechno se mi znovu vybavovalo

31.10.2014 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Samotný příběh byl zajímavý a nesporně velmi kvalitně napsaný. Ale vadily mi sáhodlouhé výčty neznámých a složitých pojmů, desetistránkové monology a další podle mě trochu zbytečné masy textu, který byl veskrze popisný a postrádal děj, který mi kvůli tomu připadal trochu moc "zředěný".

26.10.2014 3 z 5

7 návyků úspěšných teenagerů 7 návyků úspěšných teenagerů Sean Covey

Kniha plná inspirace a skvělých způsobů, jak projít ofektivně obdobím teenagera. Troufám si říct, že ovlivnila, možná i změnila, některé moje návyky, a pomohla mi ujasnit su své postoje a hodnoty. Díky, Seane!

29.09.2014 5 z 5

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Musím přiznat, že jsem se tentokrát trochu nudila a dokonce se mi podařilo víceméně odhalit rozzuzlení, což mi na celkovém dojmu taky příliš nepřidalo. Zatím je to asi nejslabší kniha, s jakou jsem se u A. Christie setkala. Doufám, že už takové nebudou...

15.09.2014 3 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Jedním slovem: STYLOVÉ!

15.09.2014 5 z 5

Tajemný hrad Tajemný hrad Enid Blyton

Knížka mi přišla pod ruku jen tak z nudy, když už nebylo co jiného číst a musím říct, že jsem nejen mile zavzpomínala na doby, které jsem trávila nad příběhy Enid Blytonové, ale také jsem byla překvapená, že tenhle díl je trochu jiný a trošku vybočuje ze vzorce děti - tajná chodba - pašeráci - konec, který autorka ve svých příbězích často opakuje.

30.08.2014 4 z 5

Skvělá knížka se ksvělou hlavní postavou. Alan Karlsson mě prostě bavil od začátku do konce. Všem doporučuji a těším se na Analfabetku :)

30.08.2014 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Opět pěkné počtení, díky soutěži mezi školami je to oživené a trochu jiné než jiné díly...

30.08.2014 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Velkolepý závěr jednoho z nejslavnějších a bezpochyby nejkrásnějších příběhů. Všechno do sebe zapadlo a já měla pocit, že musím hned začít číst znovu, abych nemusela opustit Froda a jeho přátele a jejich dobrodružství...

18.08.2014 5 z 5

Vražda není hra Vražda není hra Alan Bradley

Kniha mě příjemně překvapila, Flavii jsem si jako hlavní hrdinku brzy zamilovala a jelikož sdílím její zájem o chemii, bylo to pro mě o to zajímavější počtení. Tajemné a se silnou atmosférou, oživené vtipnými momenty svéhlavé Flavie.

17.08.2014 5 z 5

Chaloupka strýčka Toma Chaloupka strýčka Toma Harriet Beecher Stowe

Moc pěkný a silný příběh, na mě občas příliš mnoho nepravděpodovných náhod a situací, přesto na mě ale nevýslovně zapůsobil.

27.07.2014 4 z 5

Zázrak svaté Winifredy Zázrak svaté Winifredy Ellis Peters (p)

Super! Nechci si dělat závěry z jedné knihy ale myslím, že jsem objevila dalšího svého oblíbeného detektiva. Příběh je dobře napsaný a nepřipadal mi nějak moc rozvláčný či zdlouhavý.

21.07.2014 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Je to skvělá kniha a skvělý příběh. Člověku dá občas zabrat. když se snaží prokousat dlouhými popisy přírody ve středozemi, nicméně výsledek stojí rozhodně za to. Těším se na třetí díl a rozhodně doporučuji :)

17.07.2014 5 z 5

S nikým nechodím a nejsem cvok S nikým nechodím a nejsem cvok Joshua Harris

Takových knih by mělo být víc a mělo by je číst víc lidí :) rozhodně nelituji že jsem tuhle knihu otevřela, protože to byla nejlepší věc, jakou jsem v poslední době mohla udělat.

13.07.2014 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

HP je pro mě spíš odpočinková četba, ale rozhodně jsem ráda, že jsem se do toho pustila :)

10.07.2014 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejlepších knih, které jsem měla tu čest číst.

06.07.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kdyby kolem té knížky nebyl takový poprask, možná bych ji ani celou nedočetla. A teď možná čekáte něco v tom smyslu, že jsem ráda, že jsem to vydržela, protože druhou půlku knihy jsem četla s nadšením a nemohla jsem se odtrhnout. Není to úplně tak. Rozhodně nemůžu říct, že mě kniha úplně zklamala, protože text je krásně napsaný, propracovaný... nevím, co přesně mi v tom chybělo. Chvílemi mě trochu zaráželo množství vulgarismů v řeči postav, ale to k nim nejspíš patří... Ale líbilo se mi, jak si na konci knihy autorka pohrává s časem. Děj tak získal větší spád.

23.06.2014 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Dlouho jsem odmítala začít číst HP. Bylo to spíš ze zatvrzelosti, protože to četli všichni ostatní. Ale teď vím, že jsem udělala dobře, když jsem konečně spolkla svou pýchu a seznámila se s Harrym blíže. Není to nějaký literární superskvost, ale je to milá a nápaditá četba.

12.06.2014 4 z 5

Mentalista Mentalista Thomas Erikson

No musím říct, že jsem měla trochu předsudky a nepřeháněla jsem svá očekávání. Zbytečně. Je to opravdu skvělá knížka, kterou je radost číst. Je pravda hodně obsáhlá, ale mně osobně to nedělalo žádný problém - přečteno jedním dechem během tří dnů... Jen bych ocenila víc Alexe Kinga - což je postava, na které to celé stojí. Přijde mi, že mu autor mohl dát víc prostoru. Každopádně moc doporučuji, snad se dočkáme nějakého pokračování.

10.06.2014 4 z 5