Katy007 Katy007 komentáře u knih

Levhart Levhart Jo Nesbø

V knize jsou desítky momentů, kdy se svět okolo Harryho zdánlivě hroutí. A pak přijde Hole s něčím nečekaným. Moje čtenářská dušička vřískala nadšením, kdykoli se příběh dostal do vyhrocené situace. Kniha je hodně dlouhá, což není problém, pokud vás opravdu chytne. A to je dost pravděpodobné. Rozhodně doporučuji!

02.12.2013 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Moc pěkný, příběh, přečtený jedním dechem, ohodnocený slzami v očích a samozřejmě pěti hvězdičkami.

24.11.2013 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

...aneb když se vám ji podaří přečíst před tím, než vám ji ve škole či jinde zprotiví, zjistíte, že z této knihy dostova prská na všechny strany atmosféra té doby a lyrická krása venkova. Mně se to povedlo, knížku jsem přečetla na prvním stupni základní školy. Zatím ji sice neplánuji číst znova, ale vzpomínky na ni mám stále.

22.11.2013 4 z 5

Zločiny pro dva Zločiny pro dva Agatha Christie

Dvojice Tommy a Pentlička jsou od samého počátku mého agathování mými nejoblíběnějšími postavami paní Agathy. Příběhy téhle knihy mají jak napětí a tajemno, tak jiskru a humor, který probleskuje mezi Tommym a jeho ženou každou chvíli. Pokud znáte příběhy jiných detektivů, které ti dva v případech napodobují, dojem z knížky se ještě zlepší.

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Brilantní! Nevím, co dodat, vřele doporučuji!!!

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Když přežijete zdlouhavý začátek, doprovázený Poirotovým naoko nicneděláním, a krapet otravnou paní Oliverovou, a prokoušete se do druhé poloviny knihy, máte vyhráno. Chytrý a nečekaný závěr, který ve mně však zanechal nepatrný pocit nezrealizovatelnosti, přesto potěšil a zvýšil mé mínění o knize. Opravdu, nejzábavnější pro mě bylo posledních třicet stran, kdy se konečně začalo něco dít.

22.11.2013 4 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

K Poirotovi přistupuji vždycky trochu opatrně, jeho charakter mě občas zvedá ze židle. Každopádně kniha je skvělá, zaujme už podle názvu. Rozhodně stojí za přečtení.

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Úžasné! Královna detektivky nám opět dokázala, že umí překvapit nečekaným příběhem se strhujícím koncem. Důsledně jsem postupně podezírala všechny potenciální vrahy, přesto jsem toho pravého přehlédla, i když byl před očima!!! Rozhodně je to jedna z mých nejoblíbenějších knih, jak od Agathy, tak všehovšudy.

V zajetí V zajetí Kathryn Lasky

Kniha je skvělá, pokud jste ten typ čtenáře, pro kterého je psaná. Milovník fantazie a představivosti, který je schopen přizpůsobit se sovímu světu, který vám, pokud dokážete číst i mezi řádky, připomene svět lidský. Kniha má silnou atmosféru a patří k těm, které jdou přečíst jedním dechem.

17.11.2013 5 z 5

Treasure Island / Ostrov pokladů (převyprávění) Treasure Island / Ostrov pokladů (převyprávění) Henry Brook

Česky už mám přečteno, opravdu suprová kniha. Nyní se snažím ten pirátský skvost přelouskat v angličtině. Stejně dobré, jen pomalejší :-)

16.11.2013 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Varování: tato kniha je nevyléčitelná. Jednou ji přečtete a nadosmrti se k ní (minimálně v myšlenkách) budete vracet jako vlaštovka do teplých krajin. Konec varování... Vzdávám holt opravdové spisovatelce Jane Austenové, která dovedla mě (a mnohé jiné) k oněmění. Vřele doporučuji

16.11.2013 5 z 5

Cvoci zjara Cvoci zjara Richard Gordon (p)

Četla jsem to na dovolené, když už nebylo ke čtení nic jiného. Zezačátku jsem příliš nadšená nebyla, ale nakonec jsem se do příběhu začetla a byla jsem mile překvapená. Příběh sice občas pokulhává, hlavní hrdinové občas jednají řekněme jako cvoci, ale co už, o to dost možná autorovi šlo. Pokud čtenář nehledá krásu a logiku příběhu (kterou Cvoci zjara nevynikají), ale krásu slova a autorovo umění vtipného zachycení jakékoli situace, je na správném místě.

16.11.2013 4 z 5