V zajetí

V zajetí https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47801/legenda-o-sovich-strazcich-v-zajeti-47801.jpg 4 56 11

Soren je mládě sovy pálené a žije v lesnatém království Tyto. Jednoho dne však vypadne z hnízda a je unesen do temného kamenného bludiště, školy svaté Aegolie. Hned mu začne být jasné, že v této škole se děje něco nekalého. Spřátelí se s mladou sovičkou Gylfie a oba dospějí k tomu, že musí z tohoto ponurého místa utéct. Aby unikli, budou se však muset odhodlat k něčemu, co ještě nikdy v životě nezkoušeli: k letu. A tak začíná jejich dobrodružná cesta za svobodou, na níž se setkají s novými přáteli, pokusí se zjistit pravdu o tajuplném spiknutí a zachránit soví svět před strašlivou hrozbou. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

The Capture , 2008

Abukšákul
04.03.2020 4 z 5

Pěkná dětská fantazy. Klukům se líbila a už se těší na další díl.

amejzlík
17.01.2020 4 z 5

Hezká fantasy pro mladší děti. Příběh je takový jednodušší a je to jen jedna linka, která vede k jednomu konci. Kdybych si knihu přečetla v deseti letech úplně by mě pohltila. Teď už mi nepřipadá tak náramně zajímavá ale, zřejmě si přečtu i další díly, abych měla sérii kompletní.

KnihoMorka
25.05.2018 5 z 5

prahnu po dalších

Corpy
08.12.2017 5 z 5

I když se kniha tváří jako pohádka pro děti, vůbec bych jí za takovou knihu nepovažoval. V Sorenově, Gylfie, Šerozrakově a Hrabíkovo příběhu je mnoho krutosti. Mnoho si prožili, až nakonec osiřeli. Kniha podle mne pro úplně malé děti není, jelikož se v příběhu objeví i mnoho mrtvých sov a špatného jednání. Na druhou stranu je to ale opravdu výtečná kniha. Spisovatelka nám ukázala, jak to na světě chodí, pouze v soví podobě. Kniha se mi velice dobře četla. Ani ne tak kvůli větším písmenům, spíše díky stylu psaní.
Doporučuji přečíst těm, kdo má rád trochu temnější fantasy a zároveň zvířata.

pato3907
06.03.2016

Kde by som mohol zohnať Legenda o sovích strážcích 1. díl - V zajetí prosim

ShiYuAkai
26.01.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem si přála už od chvile, co jsem ji viděla v katalogu a když se objevila pod stromečkem byla jsem štěstím bez sebe. Je nádherná, dnes je to pro mě spíš pohádka, ale kdo by nemiloval pohádky, obzvláště takové krásné, že??

Svatojánek
20.09.2015 5 z 5

Nádherná, je mi moc líto Hortenzie, protože jsem si ji oblíbila byť o ní byla pěkně napsaná jen jedna stránka.
Mnohem lepší než film. Vřele doporučuju!

zuzana13
02.06.2015 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Je zfilmovaná.Mě se líbí kniha i film.
Krásný fantastický příběh.Kdo má rád sovy tak se mu bude kniha líbit.
Doporučuji.

Alma-Nacida
16.11.2014 2 z 5

Upřímně nechápu oblibu této knihy, horko těžko jsme se jí s dcerou prokousaly, děj je natahovaný, trochu moc nechutností s vývržky, předžaludky apod., námět je zajímavý, ale vystačil by tak na poloviční počet stran. Další díly si necháme v klidu ujít.

knížečka2002
22.12.2013 5 z 5

tahle kniha je napsaná opravdu bezkonkurenčně. kathryn lasky vytvořila velmi pozoruhodné dílo.

Katy007
17.11.2013 5 z 5

Kniha je skvělá, pokud jste ten typ čtenáře, pro kterého je psaná. Milovník fantazie a představivosti, který je schopen přizpůsobit se sovímu světu, který vám, pokud dokážete číst i mezi řádky, připomene svět lidský. Kniha má silnou atmosféru a patří k těm, které jdou přečíst jedním dechem.

zfilmováno fantasy pro děti sovy pro dospívající mládež (young adult)

Kathryn Lasky
americká, 1944