Katy007 Katy007 komentáře u knih

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Krásně napsáno, jen jsem předpokládala více nečekaný konec. Ale to je u milostných trojúhelníků asi normální... Skvělá kniha na prohloubení deprese způsobené lidskou malostí, povrchností a nedoceněním.

24.07.2016 3 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Nechci říct, že mi ta kniha změnila život, ale rozhodně jej ovlivnila. Pane Šebku, děkuju moc! Děláte skvělou věc.

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Kniha se mi četla moc hezky. Tragikomiku některých scén jsem si užívala a přečetla jsem knížku jedním dechem. Budoucím medikům doporučuji!

24.07.2016 4 z 5

Příběh je čtivý, ale hodně drsný. Přiblížil mi něco, co asi nikdy úplně nepochopím.

Není jiné cesty Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Jsem nadšená. Takovou knihu jsem hledala už dlouho. Krásná atmosféra, zajímavý a promyšlený příběh. Pro mě to je jedna z těch knih, ke kterým se určitě ještě vrátím.

Vane vítr z hor Vane vítr z hor Trygve Gulbranssen

Mně se četla kniha moc hezky. Celá sága je skvělá.

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Krása... přečteno jedním dechem stejně jako další dva díly.

24.07.2016 5 z 5

Krásný literární jazyk a srcervoucí příběh... přečetla jsem to a zůstala civět do prázdna.

24.07.2016 4 z 5

Docela mi dalo zabrat abych román dočetla. Byl zajímavý a čtivý a poskytl mi obraz egyptského prostředí v dávných dobách. Řekla bych, že román splnil má očekávání, ale znovu po něm asi už nesáhnu. I když... kdo ví?

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Už dlouho mě žádná kniha tak nenaštvala jako tahle (myšleno v dobrém, oceňuji, když mě kniha dokáže překvapit a pohrát si s mými pocity). Prostě - nebyl to slaďák pro teenagerky psaný podle šablony. A tak jsem po nějaké době zase dvě noci za sebou nespala...

22.02.2016 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Hrdinka neměla charakter, ani šarm, ani nic, co by mě k ní vábilo. Možná to byl záměr - zdůraznění lidské sobeckosti a marnivosti - ale každopádně mi to úplně nesedlo. Kdybych nemusela (povinná četba) asi bych to nedočetla.

07.01.2016 3 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Příběh je silným svědectvím o tom, jak vnímalo mladé děvče jako Anna dobu tak krutou, děsivou a nesmyslnou. Je pozoruhodné, jak pestrá je její mysl a fantazie, jak se v průběhu proměňuje...

21.07.2015 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Miluju tohle knihu!

25.06.2015 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Uff... tak konečně dočteno! Nevím čím to je, ale pátý díl pro mě byl zatím největším zklamáním. Knížka mi připadá nehorázně dlouhá (což by samo o sobě nevadilo, kdyby nebyla délka způsobená nudnými dialogy, utahanými popisy a podobnou slovní vatou). Příběh jako takový je zajímavý a jistě originální, ale víc než v předchozích dílech mě vytáčel samotný Harry. Jako postava mi je hrozně nesympatický - ukřivděný, sebestředný protivný kluk, kterého všichni kolem uctívají a přestože zkazí co může, nakonec z toho vyjde jako ten největší hrdina. A přitom mi přijde, že bez Brumbála, Hermiony a Fénixova řádu by nic nedokázal.

20.06.2015 2 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Klasika, kterou si člověk rád přečte... ale myslím, že jednou stačilo, i když kdoví - třeba zas některý z dlouhých zimních večerů zatoužím po temné atmosféře intrikami naplněného příběhu Hamletova...

26.05.2015 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Vtipně a čtivě napsané. Moje první knížka od Johna Greena a musím říct, že mile překvapila.

07.05.2015 5 z 5

První parta První parta Karel Čapek

Čapek je prostě mistr slova. Příběh je napínavý, líbí se mi jak jsou vykresleny jednotlivé postavy, jejich postoje k situaci a vzájemné vztahy bez nějakého citového klišé. Prostředí horníků pro mě je dost netradiční ale proč ne. Vždyť o to v literatuře jde - o netradičnost.

04.03.2015 5 z 5

Sloužil jsem Arafatovi Sloužil jsem Arafatovi Tass Saada

Velice zajímavé svědectví o neobyčejném životě. Tass Saada vypráví svůj příběh o tom, jak se z muslima plného nenávisti a krutosti stává milující člověk sloužící Bohu ze všech svých sil...

04.03.2015 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Silný příběh, skvěle napsaný. Řekla bych víc, ale nenašla bych ta správná slova...

05.01.2015 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Já vám nevím, nemám ve zvyku nedočíst knihu, kterou rozečtu. Opravdu, nepamatuji, kdy se mi to stalo naposled... Nevím čím to, asi jsem měla vydržet ještě déle... Možná se k ní jednou vrátím, ale v tuto chvíli zavírám se sklamaním v polovině.

14.12.2014