Katy007 Katy007 komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Je to mistrně napsané, atmosférou prýštící a poutavé dílo, o tom žádná. Celkově jsem byla nadšená, jen mě tam trochu něco chybělo... sama nevím jak to popsat. Možná kdyby byla v příběhu nějaká postava, která by mi byla sympatická (krom téměř karikaturní postavy pana Lockwooda, který svou jednoduchostí vždy vykouzlil úsměv na mých rtech) zkrátka někdo, komu bych celou dobu "fandila". Ale možná právě v tom je kouzlo téhle knížky - v tom žasnout nad jednotlivými osobnostmi, z nichž ani jedna není černobíle vykreslená.

28.05.2014 4 z 5

Dr. Jekyll a pan Hyde Dr. Jekyll a pan Hyde Dirk Walbrecker

Moc zajímavé čtení, příběh čiší tajemnou a neopakovatelnou atmosférou. Četlo se mi parádně, přestože je knížka spíše pro mladší čtenáře.

08.05.2014 5 z 5

Dětská léta Dětská léta Jona Oberski

Je to příběh plný emocí a pohnutých osudů lidí v tragické době druhé světové války... styl vyprávění je ale poněkud zvláštní, nějak mi byl proti srsti... ale je to útlá knížečka, tudíž se četla přece jen docela dobře.

06.05.2014 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Myslím, že není třeba psát dlouhé komentáře, ty už za mě napsali jiní... tak tedy jedním slovem: SUPER!

05.05.2014 5 z 5

Vždyť je to hračka Vždyť je to hračka Agatha Christie

Další skvělá Agatha! Příběh je poutavý, drobná milostná zápletka tomu dodává šmrnc. Vřele doporučuji!

25.04.2014 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Skvělá kniha, která se po technické stránce četla skvěle (má relativně velká písmenka), po obsahové stránce silná a emociálně náročná. Každopádně patří mezi knihy, na které ve vzpomínkách nikdy zcela nevyblednou.

13.04.2014 5 z 5

Setkání Setkání Han Mu-suk

Opravdu skvělá kniha, která mě upotala zajímavým způsobem psaní. Autorčin styl mě jako čtenáře vedl příběhem dál a dál, aniž bych si to pomalu uvědomovala. Tím ovšem nechci říct, že by se mi kniha četla bez problému. Dlouho trvalo, než jsem se do ní pořádně ponořila a zvykla si na složitosti v textu a krkolomná korejská jména a názvy.
Každopádně pro křesťana i nekřesťana je to úžasně silné svědectví víry v úplně jiné době a podmínkách, než jsme zvyklí my.

04.04.2014 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Skvěle napsané, děsivé a černočerné! Povídka Dobré manželství se mi zamlouvala asi nejvíc...

23.03.2014 4 z 5

Šetři se, Einsteine! – Jak si zapamatovat úplně cokoli Šetři se, Einsteine! – Jak si zapamatovat úplně cokoli Joshua Foer

Hodně zajímavá a poutavě napsaná kniha o paměti a komunitě mentálních atletů, kteří propadli jejímu kouzlu. Vřele doporučuji všem, kteří se o paměť alespoň trochu zajímají a mají odvahu s Joshuou Foerem prozkoumat její temná zákoutí...

Některým bude nejspíš nutno pomoci si v některých místech slovníkem cizích slov, jelikož je jich v knize celkem požehnaně :)

12.03.2014 5 z 5

Tanec čarodějnic Tanec čarodějnic Maja von Vogel

Jsem trochu rozpačitá... knížka se mi moc líbila. Přečetla jsem ji takřka na jeden zátah. Bohužel se mi příliš nelíbilo (a neodpustím si to podotknout), že děvčata se jisté informace dozvědí při vyvolávání duchů, aniž by se to později racionálně vysvětlilo. Pokud je příběh detektivkou, kouzla ani duchové by v nich vystupovat neměli. Jinak ale velice zajímavé čtení.

09.03.2014 3 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Kniha je poměrně obsáhlá, takže se nějaké to zpomalení dá celkem očekávat. První polovina knihy zaujme, děj šlape jak hodinky. Ve dvou třetinách se to trochu žvejklo, měla jsem pocit, že se točíme pořád dokola. Zamilovaná Nola, nenapsaná kniha, zoufalý Harry, opět Nola... Pak se ovšem příběh vrátí k svižnému tempu, které se stale stupňuje nečekanými objevy a zvraty, takže vlítnete do finiše jako neřízená střela. Nevím, jestli na pana Dickera tlačil nakladatel s dokončením knihy podobně urputně, jako v příběhu na Marcuse Goldmana, ale na můj vkus byl na tak dlouhou knihu ten konec přeci jen trochu krátký a rychlý. Přesto si ale zasloužil tu pátou hvězdu. Jsem moc spokojená a rozhodně knihu doporučuji sympatizantům detektivní prózy.

09.02.2014 5 z 5

Kurz tvůrčího psaní 2 aneb od fejetonu po román Kurz tvůrčího psaní 2 aneb od fejetonu po román Eva Musilová

Na knížce oceňuji jak rady a tipy v první části, tak praktické ukázky a cvičení.

18.01.2014 4 z 5

Kurz tvůrčího psaní 1 aneb Jak psát hezky česky Kurz tvůrčího psaní 1 aneb Jak psát hezky česky Eva Musilová

Knížka je skvělá. Ho dí se spíš k nakouknutí v případě potřeby než k tomu celou ji od začátku do konce přečíst.

18.01.2014 5 z 5

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Autorka umí skvěle psát a v tomto případě to rozhodně ukázala. Velmi nostalgický a silný příběh. Vřele doporučuji!

04.01.2014 4 z 5

Povídání o detektivkách Povídání o detektivkách P. D. James (p)

Kniha splnila to, co jsem od ní očekávala. Děkuji paní Jamesové, že mě seznámila s detektivkami, jak je vnímá ona. V knížce je spoustu cenných informací, autorů a tipů na četbu. Fanouškům detektivek rozhodně doporučuji!

04.01.2014 5 z 5

Záhada starého klepadla Záhada starého klepadla Enid Blyton

Řekla bych, že od Blytonové jsem už četla i mnohem lepší kousky. Ani nevím proč, ale přesto jsem byla trošku zklamaná. Možná díky předchozímu dílu - Záhada tajného přístavu, který byl opravdu senzační! No jo, ale bylo příjemné zase se na chvilku vrátit do dětství. Každopádně moje mladší sestra byla z knížky nadšená.

04.01.2014 3 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Opravdu zajímavá kniha, která mě nadchla pronikavou atmosférou psychiatrické kliniky a celkem logickým a nápaditým vyřešením zápletky, sice dle mého názoru krapet nereálné (mrtvých bylo opravdu požehnaně) ale celkově jsem byla knihou potěšena.

29.12.2013 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Nestává se to často, ale v tomto případě se mi film líbil trošku víc než kniha. Jinak celkový dojem nebyl špatný, ale přece... možná je to tím, že jsem film viděla dřív, než jsem přečetla knihu...

25.12.2013 3 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Opět skvělá Agatha Christie. Pěkné a čtivé. Rozhodně doporučuji!

25.12.2013 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Mno, abych řekla pravdu, tak kdybych tu knihu nemusela přečíst celou kvůli povinné četbě, s velkou pravděpodobností bych ji odložila. A s ještě větší pravděpodobností bych ji už nikdy znovu neotevřela. Naštěstí je příběh celkem krátký.

24.12.2013 3 z 5