Katuska001

Kdo chytá v žitěKdo chytá v žitěJ. D. Salinger (pseudonym)

To mě umrtvilo (ta kniha), jinak pro ty kdo to nečetli, tato věta je v této knize snad stokrát :-). Když to shrnu, přečíst se to dalo, ale je to hrozná slátanina o ničem.

23.12.2012

Z neznámých důvodůZ neznámých důvodůZdena Frýbová

Úžasná knížka, od autorky nejoblíbenější, kterou jsem četla snad už 8x a po každé u ní brečím smíchy. Anička je prostě třída a ostatní postavy a jejich hlášky také.

27.06.2013

HodinářHodinářJeffery Deaver

Hodináře jsem si z "Rhymovek" nechala naposled, ale jsem trochu zklamaná, příliš překombinované, ve srovnání s ostatními bych ji hodnotila jako nejslabší

Vítězný obloukVítězný obloukErich Maria Remarque

Krásná knížka, silný příběh plný emocí ze smutné doby a plná myšlenek a moudrých slov. Moc se mi líbila mj. řeč ze str. 121: ,,Nepřerušuj mě pořád. Pij, mlč a žij, ty vrahu se skalpelem. Podívej se, co se z nás stalo ! Pokud vím, jen staří Řekové měli bohy pití a radosti ze života: Bakcha a Dionýsa. My máme místo toho Freuda, pocity méněcenosti a psychoanalýzu - strach z příliš velkých slov o lásce, a příliš velká slova v politice. Žalostné pokolení !" Morosov mrkl.

23.12.2012

Nejsem jako vyNejsem jako vyJodi Picoult

Knížka na zajímavé téma. Doporučovala bych knihu těm, kteří se o Aspergerovi chtějí dozvědět více. Místy byly zdlouhavé pasáže a konec knihy je předvídatelný od stránky 105. Autorka bravurně popsala pocity všech lidí, kteří jsou v knize ústředními postavami.

23.12.2012

Povídky o manželství a o sexuPovídky o manželství a o sexuMichal Viewegh

Provázané povídky, jež se čtou spíš jak román. Vtipné, zábavné spíš pro muže a je v nich dost pravdy. Z pohledu ženy, když si v hlavním hrdinovi Oskarovi představím samotného Viewega, jsou povídky v plno situacích hodně usměvné :-)).

Noc v LisabonuNoc v LisabonuErich Maria Remarque

Pěkný, ale smutný příběh z předválečného a počátku válečného období a těžkém životě emigrantů, kteří před Hitlerem utíkali z Německa.

16.09.2013

Jiskra životaJiskra životaErich Maria Remarque

velmi silné kruté vyprávění, čeho všeho jsou lidé schopni, skvěle a poutavě napsáno, kniha se čte sama.. ač jsem se vyhýbala tématice koncentračních táborů a krutostem války... Remarque píše super ;-) (asi 6 kniha co jsem od něj četla)

20.06.2014

Kdo s ohněm zacházíKdo s ohněm zacházíPavel Hrdlička

Super oddechovka, s humorem napsaná detektivka, odehrávající se ve středověku za Václava IV., škoda, že autorův teprve druhý příběh.

30.06.2014

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Knížka mě velmi mile překvapila, moje první od Austenové, hezky čtivé, pěkný historický příběh z Británie z tehdejší společnosti.

09.12.2012

Černý obeliskČerný obeliskErich Maria Remarque

Přestože se příběh odehrává v neveselém období, autorovi postavy se dokáží povznést a žít život i s humorem a nadhledem. str. 69 "V čem je smysl života? - Ve spánku, v žrádle a v šoustání." - platí stále :-). str. 136 " Poslyš, Jiří, jsi ty vůbec štastný? - Dám ti jinou otázku! říká. - Jak dlouho člověk vydrží sedět na špičce jehly?" ;-)

Pes baskervillskýPes baskervillskýArthur Conan Doyle

Úžasná anglická detektivní klasika. Hezky se sledují Holmesovy úvahy vyšetřování.

Vichrné návršíVichrné návršíEmily Brontë

Román předchází velká pověst o veliké lásce a tak jsem se rozhodla knížku přečíst, jsem ale velmi zklamaná, spíš než román o lásce převažuje dojem o zlu, zlobě, nenávisti a surovosti většiny postav, podtržené pochmurností vřesovišť. Do knížky jsem se nemohla vůbec začíst a několikrát jí odložila a přečetla u ní dalších pět knížek. Tento román si určitě nikdy nezopakuji.

23.12.2012odpad!

Paní Ti na stopě zločinuPaní Ti na stopě zločinuFrédéric Lenormand

Detektivní příběh ujde, ale charakteristika postav převzatých od Roberta van Gulika mě velmi zklamala, postavy a jejich chování autor velmi pozměnil v negativním smyslu.

Zahrada kouzelZahrada kouzelSarah Addison Allen

Pěkný oddechový romantický příběh s erotickou jiskrou a troškou kouzel a nadpřirozena.

PentagramPentagramJo Nesbø

Moje první kniha od tohoto autora, potom jak je opěvován jsem se rozhodla podívat se mu na zoubek ;-), kniha mě ale trošku zklamala k poměru k ohlasu, chvíli mi trvalo než jsem se do ní začetla a příběh byl trošku překombinovaný, ale jinak mohu knihu hodnotit vcelku pozitivně, ale nebude patřit mezi knížky ke kterým se vracím.

23.12.2012

Báječná léta pod psaBáječná léta pod psaMichal Viewegh

Báječná léta pod psa je oddechová knížka. Úsměvný román s dávkou kritiky totalitního režimu. Knížka patří mezi jednu z lepších jež autor napsal.

AlexandraAlexandraVladimír Klevis

Na postavě dvacetileté Alexandry, která hledá atraktivní práci a velkou lásku a která přes četná zklamání učí se umění žít v harmonii s lidským společenstvím, předvádí novela hledání a tápání mládí se všemi omyly i výhrami v době sedmdesátých let minulého století.

Hospoda JamajkaHospoda JamajkaDaphne du Maurier

Hezký příběh o životě mladé dívky Mary, o pobřežních pirátech a o tom, jak zasáhli do jejího života, která se po smrti matky nastěhovala k tetě a strýci na hospodu Jamajka. Je to pracovitá a energická dívka, ale brzy zjistí, že nic není takové, jak si představovala a nikdo není takový, jak si myslela. Navíc má kniha i milostný příběh, Mary a Jema, bratra hostinského, kterého Mary podezřívá z toho, že je oním mužem v pozadí. Romantika v drsném prostředí nehostinných slatin.

Věčná AmbraVěčná AmbraKathleen Winsor

Strhující historický román s kapkou červené knihovny a mořem intrik z doby Karla II. odehrávající se převážně v Londýně, kniha má i prvky událostí dle skutečnosti. Jinak je to příběh jak chudá holka ke štěstí přišla...

19.01.2013

Smrt nosí rudé škorněSmrt nosí rudé škorněPavel Hrdlička

Úžasný román z konce 14.století, kde se povedlo spojení historie, detektivky a humoru.

09.02.2013

Staré řecké báje a pověstiStaré řecké báje a pověstiEduard Petiška

Úžasně napsané řecké báje, tato kniha patří k těm, které člověk čte několikrát...

28.06.2013

Veselá trilogieVeselá trilogieErich Kästner

Veselé tři romány o chlápcích, kteří si vyjeli na dovolenou a co všechno je potkalo...

20.07.2013

R.U.R.R.U.R.Karel Čapek

R.U.R. bych zařadila mezi Čapkovy slabší věci. Roboti mě moc nechytly :-(.

18.10.2013

Prsatý muž a zloděj příběhůPrsatý muž a zloděj příběhůJosef Formánek

Zajímavý příběh, místy k zamyšlení, o tom jak se člověk v dnešní době honí, aby dostál svým závazkům a nic nestíhá a přesto na druhém konci světa lidé žijí v úplně jiném rytmu s přírodou, kde plno věcí ovládají bohové, zlý duch a šamani.

19.10.2013

Kurs kresbyKurs kresbyStan Smith

Nádherně vypracovaná kniha, k popisu anthey již není co dodat. Teď už jen ty šikovné ruce k tomu ;-)

19.10.2013

Smrt čínského kuchařeSmrt čínského kuchařeFrédéric Lenormand

Přestože mě mrzí, že autor trochu pozměnil charaktery a určité rysy původních postav od Roberta van Gulika k horšímu, tak jinak pěkný příběh a oddechová četba. Už jsem se nějak smířila, že originál to holt nebude ;-).

28.05.2014

Diplomacie v kimonuDiplomacie v kimonuFrédéric Lenormand

Čtu pořád všechny případy soudce Ti i od tohoto autora, ale pořád tomu něco chybí a rozčiluje mě změna charakteru postav a jejich chování od originálu od Roberta van Gulika, které miluji a čtu opakovaně, zajímalo by mě, zda je to opravdu autorem nebo špatným překladem... :-(

20.07.2017

Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženyStieg Larsson

Přestože se mi do knížky moc nechtělo, tak mě chytla na 100% a nezklamala mě až do konce. Výborná!

07.12.2012

Tchyně a uzený...Tchyně a uzený...S. Monyová (pseudonym)

Čtivá oddechová knížka, velmi ze života, ukazuje kam až může vést mateřská "láska".

07.12.2012