Katuska001 Katuska001 komentáře u knih

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Po několika letech jsem se vrátila k toto autorce a za mě kniha super. Drama s Rhonou mohlo být vynecháno.

06.08.2017

Diplomacie v kimonu Diplomacie v kimonu Frédéric Lenormand

Čtu pořád všechny případy soudce Ti i od tohoto autora, ale pořád tomu něco chybí a rozčiluje mě změna charakteru postav a jejich chování od originálu od Roberta van Gulika, které miluji a čtu opakovaně, zajímalo by mě, zda je to opravdu autorem nebo špatným překladem... :-(

20.07.2017 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Oddechová detektivka, která se čte sama, kdyby tam bylo méně vulgarismů vůbec by to nevadilo, je jich tam opravdu moc. Jinak super!!! Kniha se autorce moc povedla a určitě si přečtu další pokračování této detektivní dvojice.

11.07.2014 5 z 5

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Super oddechovka, s humorem napsaná detektivka, odehrávající se ve středověku za Václava IV., škoda, že autorův teprve druhý příběh.

30.06.2014 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

velmi silné kruté vyprávění, čeho všeho jsou lidé schopni, skvěle a poutavě napsáno, kniha se čte sama.. ač jsem se vyhýbala tématice koncentračních táborů a krutostem války... Remarque píše super ;-) (asi 6 kniha co jsem od něj četla)

20.06.2014 5 z 5

Smrt čínského kuchaře Smrt čínského kuchaře Frédéric Lenormand

Přestože mě mrzí, že autor trochu pozměnil charaktery a určité rysy původních postav od Roberta van Gulika k horšímu, tak jinak pěkný příběh a oddechová četba. Už jsem se nějak smířila, že originál to holt nebude ;-).

28.05.2014 4 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Román psaný formou deníku. Líčí život v Číně za doby císařství v druhé polovině 19. a začátek 20. století dle skutečných událostí (císařovna umírá 1908). Líčí chudobu i přepych, život a krutost v boji o moc. Přesto se našlo i kousek pro lásku.

21.04.2014 4 z 5

Nepříjemnost v klubu Bellona Nepříjemnost v klubu Bellona Dorothy L. Sayers

Po letech jsem si znovu přečetla příběh amatérského detektiva Petera Wimseye odehrávající se ve starém Londýně, kde když se zdá, že příběh je vyřešen nakonec je vše jinak a vrahem je nakonec někdo jiný.

26.12.2013 5 z 5

Tři mušketýři ještě po deseti letech - Král a vězeň (2. část) Tři mušketýři ještě po deseti letech - Král a vězeň (2. část) Alexandre Dumas, st.

(SPOILER) Dočtení této knihy mi trvalo 20 let, ale nakonec jsem to dala, příběh sice poutavý, ale formát knihy velmi nepraktický A4 se do kabelky opravdu nevejde a dá se to číst v podstatě jen v leže. Nejvíce je asi kniha věnována Roulovi a jeho lásce ke slečne De la Valiér a se vším co s tím bylo trápení.

24.12.2013 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Úžasná detektivka, která mě strašně chytla a četla jsem jí jedním dechem, plná napětí od začátku do konce. Mnohem lepší než Hypnotizér.

22.10.2013 5 z 5

Kurs kresby Kurs kresby Stan Smith

Nádherně vypracovaná kniha, k popisu anthey již není co dodat. Teď už jen ty šikovné ruce k tomu ;-)

19.10.2013 5 z 5

Létající jaguár Létající jaguár Josef Formánek

Jak povídka rychle vznikla, tak se i rychle čte, taková oddechovka na půl hodinky, doplněná kresbami ;-). Jj také by se mi líbilo promluvit si se svým andělem, aby mi poradil ;-).

19.10.2013 4 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Zajímavý příběh, místy k zamyšlení, o tom jak se člověk v dnešní době honí, aby dostál svým závazkům a nic nestíhá a přesto na druhém konci světa lidé žijí v úplně jiném rytmu s přírodou, kde plno věcí ovládají bohové, zlý duch a šamani.

19.10.2013 4 z 5

Když bohové dělají průsery Když bohové dělají průsery Marie Phillips

Hezky bláznivá oddychovka a trošku i změna od jiných knížek jak žijí bohové v Londýně v současnosti.

18.10.2013 5 z 5

Říkej si a hraj Říkej si a hraj Karel Jaromír Erben

Hezky udělaná dětská knížka s říkadly a hezkými obrázky, která slouží již několika mnoha generacím.

18.10.2013 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

R.U.R. bych zařadila mezi Čapkovy slabší věci. Roboti mě moc nechytly :-(.

18.10.2013 3 z 5

1000 nápadů a rad pro zahrádkáře 1000 nápadů a rad pro zahrádkáře Jim Arbury

Moc krásně udělaná knížka s plno nápady a hezkými ilustracemi.

18.10.2013 5 z 5

Základy kresby - Zátiší a objekty Základy kresby - Zátiší a objekty Barrington Barber

Hezky udělaná knížka k naučení kreslení, jen škoda že je černobílá. Některé kresby by lépe vynikly v barvě.

11.10.2013 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Velmi čtivě napsaná kniha, která se čte doslova fofrem, kde vyšetřuje sympatický detektiv Joona Linna, i když trochu překombinovaná, ale najednou kniha dostala zvrat o 180 stupňů a děj se znovu rozjel.

11.10.2013 3 z 5

Tribunál smrti Tribunál smrti Noah Gordon

Poutavý příběh z lékařského prostředí a o osudu tří lékařů, přečetla jsem knížku jedním dechem, ale o euthanásii tam nebylo ani slovo...

04.10.2013 5 z 5