Katuska001

Spáčův hradSpáčův hradBarbara Erskine

Po několika letech jsem se vrátila k toto autorce a za mě kniha super. Drama s Rhonou a její pokus o vražděni mohlo být vynecháno.

06.08.2017

Diplomacie v kimonuDiplomacie v kimonuFrédéric Lenormand

Čtu pořád všechny případy soudce Ti i od tohoto autora, ale pořád tomu něco chybí a rozčiluje mě změna charakteru postav a jejich chování od originálu od Roberta van Gulika, které miluji a čtu opakovaně, zajímalo by mě, zda je to opravdu autorem nebo špatným překladem... :-(

20.07.2017

Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Oddechová detektivka, která se čte sama, kdyby tam bylo méně vulgarismů vůbec by to nevadilo, je jich tam opravdu moc. Jinak super!!! Kniha se autorce moc povedla a určitě si přečtu další pokračování této detektivní dvojice.

11.07.2014

Kdo s ohněm zacházíKdo s ohněm zacházíPavel Hrdlička

Super oddechovka, s humorem napsaná detektivka, odehrávající se ve středověku za Václava IV., škoda, že autorův teprve druhý příběh.

30.06.2014

Jiskra životaJiskra životaErich Maria Remarque

velmi silné kruté vyprávění, čeho všeho jsou lidé schopni, skvěle a poutavě napsáno, kniha se čte sama.. ač jsem se vyhýbala tématice koncentračních táborů a krutostem války... Remarque píše super ;-) (asi 6 kniha co jsem od něj četla)

20.06.2014

Smrt čínského kuchařeSmrt čínského kuchařeFrédéric Lenormand

Přestože mě mrzí, že autor trochu pozměnil charaktery a určité rysy původních postav od Roberta van Gulika k horšímu, tak jinak pěkný příběh a oddechová četba. Už jsem se nějak smířila, že originál to holt nebude ;-).

28.05.2014

Tajný deník čínské císařovnyTajný deník čínské císařovnyJohan Fabricius

Román psaný formou deníku. Líčí život v Číně za doby císařství v druhé polovině 19. a začátek 20. století dle skutečných událostí (císařovna umírá 1908). Líčí chudobu i přepych, život a krutost v boji o moc. Přesto se našlo i kousek pro lásku.

21.04.2014

Nepříjemnost v klubu BellonaNepříjemnost v klubu BellonaDorothy L. Sayers

Po letech jsem si znovu přečetla příběh amatérského detektiva Petera Wimseye odehrávající se ve starém Londýně, kde když se zdá, že příběh je vyřešen nakonec je vše jinak a vrahem je nakonec někdo jiný.

26.12.2013

Tři mušketýři ještě po deseti letech - Král a vězeň (2. část)Tři mušketýři ještě po deseti letech - Král a vězeň (2. část)Alexandre Dumas, st.

Dočtení této knihy mi trvalo 20 let, ale nakonec jsem to dala, příběh sice poutavý, ale formát knihy velmi nepraktický A4 se do kabelky opravdu nevejde a dá se to číst v podstatě jen v leže. Nejvíce je asi kniha věnována Roulovi a jeho lásce ke slečne De la Valiér a se vším co s tím bylo trápení. Nakonec umírá D´Artagnan a ještě navíc jako na potvoru v okamžik, kdy boj končí s Holandskem, nepřítel se vzdává a dostává maršálskou hůl, tak si to chudák ani neužil, v tom okamžiku ho zasáhne dělová koule.

24.12.2013

Paganiniho smlouvaPaganiniho smlouvaLars Kepler

Úžasná detektivka, která mě strašně chytla a četla jsem jí jedním dechem, plná napětí od začátku do konce. Mnohem lepší než Hypnotizér.

22.10.2013

Kurs kresbyKurs kresbyStan Smith

Nádherně vypracovaná kniha, k popisu anthey již není co dodat. Teď už jen ty šikovné ruce k tomu ;-)

Létající jaguárLétající jaguárJosef Formánek

Jak povídka rychle vznikla, tak se i rychle čte, taková oddechovka na půl hodinky, doplněná kresbami ;-). Jj také by se mi líbilo promluvit si se svým andělem, aby mi poradil ;-).

19.10.2013

Prsatý muž a zloděj příběhůPrsatý muž a zloděj příběhůJosef Formánek

Zajímavý příběh, místy k zamyšlení, o tom jak se člověk v dnešní době honí, aby dostál svým závazkům a nic nestíhá a přesto na druhém konci světa lidé žijí v úplně jiném rytmu s přírodou, kde plno věcí ovládají bohové, zlý duch a šamani.

19.10.2013

Když bohové dělají průseryKdyž bohové dělají průseryMarie Phillips

Hezky bláznivá oddychovka a trošku i změna od jiných knížek jak žijí bohové v Londýně v současnosti.

Říkej si a hrajŘíkej si a hrajKarel Jaromír Erben

Hezky udělaná dětská knížka s říkadly a hezkými obrázky, která slouží již několika mnoha generacím.

R.U.R.R.U.R.Karel Čapek

R.U.R. bych zařadila mezi Čapkovy slabší věci. Roboti mě moc nechytly :-(.

1000 nápadů a rad pro zahrádkáře1000 nápadů a rad pro zahrádkářeJim Arbury

Moc krásně udělaná knížka s plno nápady a hezkými ilustracemi.

18.10.2013

Základy kresby - Zátiší a objektyZáklady kresby - Zátiší a objektyBarrington Barber

Hezky udělaná knížka k naučení kreslení, jen škoda že je černobílá. Některé kresby by lépe vynikly v barvě.

11.10.2013

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Velmi čtivě napsaná kniha, která se čte doslova fofrem, kde vyšetřuje sympatický detektiv Joona Linna, i když trochu překombinovaná, ale najednou kniha dostala zvrat o 180 stupňů a děj se znovu rozjel.

11.10.2013

Tribunál smrtiTribunál smrtiNoah Gordon

Poutavý příběh z lékařského prostředí a o osudu tří lékařů, přečetla jsem knížku jedním dechem, ale o euthanásii tam nebylo ani slovo...

04.10.2013

A odpočívej v pokojiA odpočívej v pokojiDeborah Crombie

Opět super oddechová detektivka od Deborah Crombie, která se odehrává a v Surrey a v Londýně, k tomu je tu počátek milostného vztahu Gemmy a Duncana.

28.09.2013

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Velmi poutavě napsaná kniha, která člověka jen tak nepustí, dala jsem jí za tři dny. Přestože jsem se domnívala, že kniha bude hlavně o schopnostech bohyní, je spíš o jejich sledování a pronásledování, tak jsem trošku zklamaná.

24.09.2013

Perry Mason a paličatá slečnaPerry Mason a paličatá slečnaErle Stanley Gardner

Klasika Perry Mason, na poslední chvíli vytáhne eso z rukávu a klient zachráněn.

22.09.2013

Noc v LisabonuNoc v LisabonuErich Maria Remarque

Pěkný, ale smutný příběh z předválečného a počátku válečného období a těžkém životě emigrantů, kteří před Hitlerem utíkali z Německa.

16.09.2013

Sedm stupňů do peklaSedm stupňů do peklaEva Kačírková

Dva pěkné detektivní příběhy, kde detektivem se náhodně stává účastník příhod Petr Martin. Místy mě povídky hodně strhly.

30.08.2013

Věc MakropulosVěc MakropulosKarel Čapek

Pěkná krátká hra k zamyšlení o nesmrtelnosti a co se může stát, pokud jí má jen někdo... jen nevím proč je to komedie, asi mi něco někde uniklo ;-(

26.08.2013

Údolí strachuÚdolí strachuArthur Conan Doyle

Pěkný příběh, jedna část se Sherlockem Holmesem v Anglii a druhá, vysvětlení k dávné historie, odehrávající se v Americe.

23.08.2013

Rytíř smutné postavyRytíř smutné postavyFrantišek Kožík

Knížka o životě a dílech Miguela de Cervantes a jejich vzniku ústy jednotlivých vypravěčů, kteří ho provázeli životem.

18.08.2013

Kameník krále VladislavaKameník krále VladislavaJana Janusová

Úžasně poutavě napsaný životopisný příběh architekta Benedikta Rejta je dobrodružný i o lásce z doby konce 15. a začátku 16. století, doplněný zajímavými postavami i dramatickými událostmi.

11.08.2013

ŽertŽertMilan Kundera

Knížka místy velmi zaujme, ale místy je velmi nudná, myslím že jednou stačilo, občas jsem se trošku ztrácela a na můj vkus příliš komunismu a folklóru, i když popisy lidských povah měl autor pěkně propracované.

11.08.2013