Říkej si a hraj

Říkej si a hraj https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23858/rikej-si-a-hraj-23858.jpg 4 26 5

Říkej si a hraj je první kniha, kterou před šedesáti lety, v roce 1949, vydalo právě vzniklé Státní nakladatelství dětské knihy, dnes Albatros. Pestrá knížka českých písní a říkadel pro nejmenší vylétla jako první vlaštovka do světa dětí, aby se po více než půlstoletí zase vrátila na křídlech Albatrosu mezi své čtenáře. Otevřete si ji i vy a říkejte si a hrajte společně s námi. ... celý text

Kory98
13.07.2023 5 z 5

Krásná kniha pro děti, jenom nevím, zda si ji dnešní děti budou umět "užít" a budou jí rozumět, protože si neumím představit, že by věděly, kdo je to třeba bednář nebo hadrník. Ale to je zase výzva pro nás dospělé, abychom jim o tom mohli povyprávět.

Marekh
28.10.2021 4 z 5

Kniha pro dětské čtenáře. Tuto knihu jsem v dětství nečetl, ale některé texty se mi při čtení připomněly. Krátká kniha, ale myslím si, že se tato kniha bude líbit dětským čtenářům, i těm současným. :)

Kniha se skládá ze 7 částí: Říkadla a hry pro nejmenší, Dětské hry, Dětská rozpočitadla, Dětské posměšky, Řeč zvířat, Hádanky, Písně.

Ilustrace v této knize jsou pěkné.

Renncha
09.02.2019 5 z 5

Další oblíbená dětská kniha, jako dítě jsem v ní dokola listovala.Všechny knihy z dětství jsou pro mě citově důležité....Vytvářely mou osobnost a budu ráda pokračovat v předávání na mé dítě. :)

Petja
17.02.2017 4 z 5

Kniha, kterou jsem zdědila po tatínkovi, jako dítě ji milovala (zejm. díky obrázkům Aleny Ladové) a teď ji miluje moje dcerka, což je na našem vydání z r. 1952 již značně vidět. Je to "výbor z prostonárodních písní a říkadel", tj. zejm. říkadla, která vyšla v mnoha jiných verzích, ale tato klasická je nádherná.

Katuska001
18.10.2013 4 z 5

Hezky udělaná dětská knížka s říkadly a hezkými obrázky, která slouží již několika mnoha generacím.

Karel Jaromír Erben
česká, 1811 - 1870
2009  87%Kytice
2012  86%Máj / Kytice
2008  93%Pohádky
1974  93%Zlatovláska (a jiné české pohádky)
2016  91%Komiksová Kytice

Kniha Říkej si a hraj je v