Základy kresby - Zátiší a objekty

Základy kresby - Zátiší a objekty https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64171/zaklady-kresby-zatisi-a-objekt-prakticky-kurz-pro-vytvarniky-64171.jpg 5 3 2

Praktický kurz pro výtvarníky. Zátiší bylo po staletí populárním žánrem. Umělci, kteří si je přejí studovat, mohou hledat inspiraci v historii od Římanů až po současnost, včetně nástěnných maleb italské renesance, okázalých studií květin holandských umělců počátku 17. století, vesele pojatých děl impresionistů nebo nových a často překvapivých tvarů a dimenzí, které vnesli do umění kubisté a surrealisté. V Základech kresby zátiší a objektů prozkoumává autor tento žánr v celé jeho bohatosti. Z pozice učitele a zároveň aktivního malíře se dělí o své bohaté zkušenosti a vede studenty od prvních krůčků přes základy kreslení jako takového a pokračuje prostřednictvím praktických lekcí, až po studium kreseb starých mistrů. Ať jste začátečník, nebo zdatný kreslíř, v této knize najdete mnoho inspirace a hlouběji rozvinete svůj talent.... celý text

Literatura naučná , Hobby

Vydáno: , Svojtka & Co

Fundamentals of drawing still life

Sisi11
Sisi11
07.12.2013 5 z 5

Úžasná příručka! Ukazuje vám základní znaky kreslení a učí vás malovat podle nich. Také rozšíří váš rozhled a naučí vás vnímat malovaný objekt nebo prostor, všímat si detailů a všímat si reálné vzdálenosti a vztahů mezi věcmi. Mě osobně tyto knihy velmi pomohly. Ráda maluji a díky těmto příručkám jsem se to naučila lépe, dokážu vnímat prostor a rozšířila se mi představivost. Mohu jedině doporučit všem, kteří chtějí malovat lépe nebo je zajímají principy malby.

Katuska001
Katuska001
11.10.2013 4 z 5

Hezky udělaná knížka k naučení kreslení, jen škoda že je černobílá. Některé kresby by lépe vynikly v barvě.

výtvarná výchova malování, kreslení zátiší

2010  84%Velká škola kreslení
2005  80%Základy kresby