katst katst komentáře u knih

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se mi líbila, dobře se čte. Čtenář se nenudí dlouhými nicneříkajícími pasážemi. Nečekejte však strhujíci thriller, bylo to spíš takové pohodové čtení. Překvapil mě otevřený konec, to jsem nečekala :-).

18.03.2018 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Kniha má poměrně pozvolný/zdlouhavý začátek a také na můj vkus dost pasáží, kdy jsem lehce ztrácela nit a chvilkami netušila, co chtěl autor popsat.
Když už jsem si myslela, že kniha nic nenabídne, přišel zvrat, děj se konečně rozjel a konec velmi překvapil...

02.03.2018 3 z 5

Kniha, která přesně sedla mému momentálnímu rozpoložení. Čtivá, nenáročná oddechovka na jedno odpoledne.

11.02.2018 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Super oddechovka. Kniha nenáročná, velmi čtivá. Líbí se mi, jak autor v knihách jen tak, jakoby mimochodem, jednou dvěma větami, zmíní, že by všechno mohlo být jinak, kdyby postavy v knize věděli, co neví... Takové ty náznaky, jak málo stačí, aby se člověk rozhodl jinak, aby se život začal ubírat jinam...

27.12.2017 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Kniha se dobře čte, příběh není vůbec špatný, nejsem z toho sice úplně paf, ale ani nejsem zklamaná. Pohodové, oddychové čtení. K přečtení bych doporučila.

19.11.2017 4 z 5

Bikiny Bikiny James Patterson

Velmi čtivá, velmi napínavá kniha, nedovolí vám přestat číst. Skvělé...

30.10.2017 4 z 5

Pravá láska Pravá láska Jude Deveraux (p)

Už dlouho jsem od Deveraux nic nečetla, přestože v knihovně mám mnoho jejích knih a vždy jsem pro ni měla slabost... Pravá láska je po dlouhé době první kniha, která mi od ní přišla do ruky a Jude opět nezklamala :-). Její styl psaní mi velmi vyhovuje a skutečně mě baví. Holčičí kniha jak má být :-)

16.06.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se mi líbila, dobře se četla. Jen mi děj, který je plný zvratů, přišel místy zbytečně strohý a uspěchaný.

20.04.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

První knihou Než jsem tě poznala autorka nasadila laťku dost vysoko, možná právě proto jsem od Života po tobě čekala trochu víc... Příběh se místy až zbytečně moc rozvětvuje a lépe by vyzníval, kdyby byly některé pasáže vynechané, protože zbytečně "ruší" a mnohdy i nudí.

29.01.2017 3 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Z počátku mi kniha přišla utahaná, nemohla jsem se vůbec začíst a trochu se mi i motalo kdo je kdo
Postupem děje se to zlepšilo, ale kniha ničím nepřekvapí. Dostanete to, co od autorky očekáváte. Nenáročný velmi předvídatelný romantický příběh.

31.01.2024 3 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

Možná by knize prospělo, kdyby nebyla nutně situovaná do vánočního období, protože takhle si vánoční knihu nepředstavuji. Sem tam zmínka o výzdobě a sněhu, ale atmosféra Vánoc v podstatě žádná.

Ne, že by kniha byla úplně špatná, jde o průměrný a nenáročný román (nenadchne/neurazí). Čte se snadno, čtenáře nečekají žádné překvapivě zvraty, bohužel ale ani nezapomenutelný zážitek

14.12.2023 3 z 5

Sejdeme se pod jmelím Sejdeme se pod jmelím Jenny Bayliss

Tato kniha mě bavila o něco víc než Dvanáct vánočních schůzek, ale jinak je mé hodnocení u obou knih v podstatě stejné

Kniha opět není úplně vánoční, nijak zvlášť na Vánoce nenaladí (to jsou i lepší příběhy), ale je taková pohodová, nenáročná a dobře se čte.

07.12.2023 3 z 5

Svátky v Kavárně nových začátků Svátky v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Po první knize Léto v Kavárně nových začátků, která se mi líbila, jsem měla asi příliš velká očekávání….
Kniha se dobře čte, ale to je asi tak vše. Příběh není ničím zajímavý, po pár dnech zapomenete o čem to vůbec bylo.
Čekala jsem také, vzhledem k názvu knihy, vánoční atmosféru a naladění se na Vánoce, ale toho bylo v knize pomálu, spíš vůbec.

25.01.2023 2 z 5

Dovol mi zůstat Dovol mi zůstat Lucie Závacká

Na druhý díl jsem se velmi těšila, baví mě autorčin styl psaní a příběh Rebeky a Jakuba je skvělý.
Musím ale říct, že první díl se mi líbil víc.
Tentokrát mi děj přijde na jednu stranu poněkud utahaný a vzápětí zase poněkud uspěchaný... A přistihla jsem se, že mi dost leze na nervy, jak v knize stále někdo pláče nebo alespoň slzí a také slůvko ku**a v určitých pasážích mi vadilo a přišlo zbytečné...
Každopádně to ale nic nemění na tom, že ve svém žánru jde o super knihu a těším se na další díl.

03.04.2022 4 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Tahle série mě nadále velmi baví. Mnoho dějových linek se v této knize naprosto logicky uzavře, mnoho se jich otevře a dále zamotavá...
Ahnhem je s každou další knihou lepší a lepší.

01.07.2020 5 z 5

Dívka ze Summer Hillu Dívka ze Summer Hillu Jude Deveraux (p)

Začátek knihy naprosto super ;-). Pak to byla nenáročná holčičí oddechovka. Každopádně to ale Deveraux umí lépe...

17.05.2020 4 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Z počátku jsem se musela lehce oprostit od faktu, že je Alex alkoholička a od jejích opileckých stavů, aby mě kniha neodradila a jsem tomu ráda. Kniha mě příjemně překvapila. Je čtivá, nenudí, má spád, je tak akorát napínavá, vše do sebe zapadá. Styl psaní se mi líbil, kratší kapitoly jsou také výhodou. I střídání minulost/současnost a vyprávění z pohledu jednotivých postav mi přišlo přehledné a nijak mě nemátlo.

16.03.2019 3 z 5

Ta hudba mi stále zní v hlavě Ta hudba mi stále zní v hlavě Agnès Martin-Lugand

Tak tato kniha pro mě byla velkým zklamáním. Kniha je od samého začátku velmi předvídateolná a nudná. Na 400 stranách se omílá stále to samé dokola, podstatné se dozvíte na zbývajících 50. Jako povídka by to šlo, ale jako kniha... :-(

11.03.2019 1 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Jediné vánoční a hezké na této knize je bohužel jen její obálka. Nudné, nezáživné, velmi předvídatelné.

29.12.2018 odpad!

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Kniha se mi líbila, jen konec mi přišel trošku moc uspěchaný, ale co nadělám... Autorčin styl psaní mi vyhovuje, jen mě štve, že knihy jsou tak malé a tudíž i tak krátké :-).

04.08.2018 4 z 5