Katranis Katranis komentáře u knih

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Perfetní příběh, který vám rozevře pohled dokořán. Jak pohlížet na život a jeho smysl jinak. Doporučuji. Stojí za to si jí přečíst.

Koule Koule Michael Crichton

Jedinečná, úžasná a stále nedostatečně nedoceněná kniha. Film byl taktéž zbytečně kritizován. Přitom je myšlenka tak důležitá. Varuje nás před námi samotnými, před naším strachem, před tím, že sami sebe ještě stále neumíme ovládnout, i když už ovládáme vzduch i vodu, oheň i zemi.

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Crichton musí být vždycky něco extra. Každá jeho knížka je úchvatná, každé téma je neuvěřitelné, ale přesto tak uskutečnitelné. Vždyť jsme lidi a my milujeme ovládnutí neovladatelného.
Michaele Crichtone, země ti buď lehká, na tebe budu vzpomínat dlouho.

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Já, robot je úžasná kniha. Rozhodně doporučuji. Myšlenka byla sice poté několikrát přepracována, ale varování zůstává stejné. Při pohledu na chodící robolidi, robokočky, robopsy, na robovýrobu, roboarmádu, robocookies hlídače, mi mrazí po zádech. Po přečtení knihy robosrdce zaplesá, ale já si jdu zakrýt wifi, vypnout elektrické hodiny, odpojit elektrickou ochranu, neboť s nimi se cítím ve větším nebezpečí než mezi lidmi, kteří mají aspoň to srdce a ty lidské emoce.

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Průlom do vesmíru. Film ještě lepší.

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Klasická kniha.

Zahradní slavnost Zahradní slavnost Václav Havel

Asi na to nejsem. Viděti hru pro mě utrpení bylo, je i bude.

03.07.2017 1 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Jak odpudit od drog? Zkusme to přes knihu a autentické fotky. Třeba tím alespoň některé děti zachráníme.
"Nejprve si řekne, že se jí to nemůže stát, že takhle nechce dopadnout. Kolem ní však všichni fetují. Chce zapadnout do kolektivu, zkusí to. To je šleha, jak lítat v nebi. Pak přijde pád. Vždycky přijde. A tak vzletět už stojí víc. Víc peněz, víc obětování, víc mrtvích přátel. Jak hluboké dno může být? "

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

42 :-)
Dodržuji Den Ručníků, a co vy? ;-)

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Klasická kniha.

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Pro mě těžkopádný jazyk, ale jinak byly pověsti zajímavé.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Svědomí je černé v černých chvílích.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Povinná četba.
Nejprve dospět, pak přečíst. Nenuťte tohle děti číst! Odpudí je to od veškerého tématu s tím spojeného. Potom si k tomu horko těžko najdou cestu.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Velmi vtipné, filmové zpracování také velmi dobré.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Prostě rozmarné léto :-)

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Povinná četba.
Pro děti naprosto nevhodná. Koho chtějí dnešní školy vychovat takovou povinnou četbou?

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol