Katranis Katranis komentáře u knih

2061: Třetí vesmírná odysea 2061: Třetí vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Asi by bylo nejlepší přečíst si všechny díly najednou. Pak by se uchovala správná atmosféra po celou dobu. Rozhodně na tuto knihu musíte mít tu správnou náladu. Není napsaná jako spousta knih nově vydaných. Jinak i přesto zůstává zajímavou.

04.07.2017 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Klasická kniha. Rozhodně by neměla být zapomenuta.

04.07.2017 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Ehm, první dva díly super, ten třetí...asi čtenář musí být v jejích letech, aby mu to přišlo vtipné...

Krysař Krysař Viktor Dyk

Klasika. Úžasný Krysař, kdo by neznal jeho příběh :-)

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Od série Zaklínače se očekávalo leccos, jen ne tohle. Přesto mělo to své kouzlo, jen Zaklínače mi tam bylo málo.

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Úžasná kniha, plná napětí, detektivního přemýšlení a hlavně zápletky. Rozhodně nezklame.

U štěstí dam U štěstí dam Émile Zola

Romantika v krajce zašitá, protknutá nití oddělující vrstvy jedné švadlenky a jednoho majitele obchodního domu uprostřed kouzelné Paříže. První obchodní centrum, kde vzkvetla skutečná láska nejen k brokátovým látkám.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Humorné situace ze života. Nebudete se při čtení knihy nudit ;-)

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Vyprávěný příběh života byl zajímavý a poutavý, i s jeho dobrými i horšími stránky.

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Moje první zombijská kniha. Musím uznat, že mě to chytlo. Napsáno z různých úhlů pohledu hlavních postav. Konec sice předvídatelný, ale i tak se to dobře četlo.

Predátor Predátor Michael Ridpath

Přiznávám se, zaujalo mě, že oběť byla zabita v Praze, že se tam docela hodně a dost přesně mluví o Praze, a taky že oběť byla Češka, ale pšt, víc už vám neprozradím, protože je to přeci jenom laická detektivka. Jen jednu chybu má, vraha známe příliš brzy. Autor měl odhalení ponechat až na konec, aby všichni čtenáři mohli říct "já si to myslel" ;-)

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Skvělá vampýrská sága. Rozhodně drží příběhem než pitím krve. Sice romantika taky lítá ve vzduchu, ale důležitá je akce, příběh a hlavně zvraty, u kterých se bavíte i děsíte. Rozhodně doporučuji, protože Rose dá všem na ...za vyučenou ;-)

Kedrigern a hlas pro Princeznu Kedrigern a hlas pro Princeznu John Morressy

Půvab příběhu je v tom, že je vidět, že čaroděj nemávne jen hůlkou a neodklouzí draka, ale že někdy je největší magií selský rozum a hodně dřiny. Rozhodně by se Kedrigern neměl řadit mezi dětské knihy. Doporučuji

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Japonská klasika.

Corleone Corleone Mario Puzo

Příběh Vito Corleone, otce Michaela Corleona. Doporučuji.

Omerta Omerta Mario Puzo

Přímo mafiánská kniha ;-)

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Sicilián nebo mafián, je to jedna rodina ;-)

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Klasika, kdo by ji v dnešní době nemohl znát.
Rozhodně přelomové čtení o mafiánské rodině.
A to tady nebudu slintat nad filmovým zpracováním ;-)

Gejša Gejša Arthur Golden

Skvělý příběh. Velice citový. Chvíli je vám hrdinky líto, hned vzápětí pochopíte, že je velmi silná. Doporučuji i shlédnutí filmového zpracování.

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Úžasné, je to neuvěřitelně poutavý i pro nenábožensky založené lidi.