Katka81 Katka81 komentáře u knih

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Naprosto skvělá knížka s napínavým dějem. Mohu jen doporučit!

02.12.2011 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Zajímavé téma, ale bohužel mi nesedl styl psaní. Popis bez přímé řeči.

05.12.2023 3 z 5

Jak píší ostatní, je to super pohodová odpočinková knížka ze života. Hlavně tedy ze života matek a žen. Často jsem se při čtení zasmála a na knížku se těšila.

28.10.2022 5 z 5

Bohužel za mě zklamání a ztráta času. Knížku přesouvám do "nedokončených" knih a ani nebudu hodnotit.

06.06.2022

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Asi do poloviny knihy jsem měla pocit, že čtu jednu z top 10 knih mého života. Bylo to tak neotřelé, zajímavé, hlavně pasáže z minula. Pak se kniha překlopila do průměrného thrilleru, což jsem vůbec nečekala. Za to ubírám jednu hvězdičku, i když bych asi jinak hodnotila pěti. Zdařilá, čtivá kniha, zajímavé, že je to prvotina, snad autorka překvapí i nějakou další knížkou.

24.11.2019 4 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Šílené, šílené! Opravdu to není kniha pro slabší povahy. Autorka je velmi silná osobnost a velice nadaná. Obdivuji, že toto vše přežila a nakonec dokázala vystudovat medicínu. Nejhorší je, že ji matka nedokázala ochránit a jen slepě a hluše koukala, co se děje. Škoda, že nezazněla i výpověď její sestry, ta nakonec možná skončila hůř.

21.02.2019 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Jak zaznívá od ostatních, kniha mě mile překvapila. Nebyla vůbec špatná, sice od poloviny si Gabriela na mnoho věcí/lidí ztěžuje, ale to je hold život, je vidět, že to nebylo vždy sluníčkové.

15.02.2019 4 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Celkem fajn, čtivá kniha. Akorát konec moc zidealizovaný a rychlý, což jí ubralo na uvěřitelnosti.

29.01.2019 4 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Stránky Margit sleduji již dlouho, proto její názory znám. Kniha mi je jen doplnila především o osobní život. Knihu jsem zakoupila ze zvědavosti. Hodnotím kladně především grafickou úpravu. Často mi ale v tématech chyběla hloubka, jakoby se nechtěla nikoho dotknout. Je jasné, že dnes je to těžké - mají se jíst ryby nebo, ne? Oleje a jaké? ...myslím, že to chce brát s nadhledem a mít co stravu nejpestřejší.
Farmářské výrobky kupuji již dlouho, protože především v Praze to není problém, nemusí být 100% bio. Jak již tady zaznělo s mnohým co v knize píše souhlasím a s některými věcmi ne - hlavně s úrovní českého porodnictví a s tím, že já na rozdíl od ní někdy po konvenčním léku sáhnu a určitě považuji preventivní vyšetření za důležitá.
Rozhodně ale bude kniha velmi poučná pro lidi, kteří doposud o své stravě nepřemýšleli. Jak je vidět z ohlasů z internetu se osvěta Margit daří a za to jí patří velké dík!

19.08.2018 4 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Dvě třetiny četby jsem měla z knihy měla dobrý pocit, že čtu něco nového, neotřelého. Konec mě sice překvapil, ale také zároveň zklamal, že opět šlo o "normální" thriller. Ale kniha stojí za přečtení.

21.03.2018 4 z 5

Kniha se mi četla fakt dobře, hlavně ze začátku, ale já prostě na ty nestvůry a jiné fantasy postavy prostě nejsem, no.

30.01.2017 2 z 5

Mimo řadu Mimo řadu Malcolm Gladwell

Zajímavá, snadno čtivá kniha pojednávající o mnoha oblastech života. Dozvěděla jsem se mnoho zajímavých věcí. Mimo jiné, že za úspěchem stojí hlavně trénink, píle a houževnatost.

23.09.2016 4 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

opět velmi zdařilá kniha

17.01.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha se četla jedním dechem. Klasická detektivka.

04.06.2014 4 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

První půlka knížky super, napínavá, zajímavá, pak ale obrat a fakt nuda a rychle, aby to bylo přečtený. Kvůli čt.výzvě jsem nechtěla nechat nedočtený. Škoda, no, je to zajímavé téma. Od autorky si už nic nepřečtu, i když si podle hodnocení ostatních knih asi své čtenáře našla.

03.11.2019 3 z 5

Jedno manželství Jedno manželství Tayari Jones

Nadějně rozjetá kniha, ale od půlky už spíš o ničem. Ale konec (epilog) mě potěšil. Podle mě jejich manželství bylo o ničem.

23.10.2019 3 z 5

Hormonální jógová terapie Hormonální jógová terapie Dinah Rodrigues

Tato kniha je uceleným praktickým přehledem zejména pro ty, co absolvovali kurz hormonální jógy. Mohou si jednotlivé ásany zopakovat a více si o nich přečíst. Pro ty co kurz neabsolvovali není moc užitečná.

28.12.2016 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Hodně zajímavá kniha, která se četla sama. A určitě na ní nezapomenu, třeba si ji přečtu ještě několikrát. Obsahuje hodně hlubokých myšlenek napsaných jednoduchou formou. Líbil se mi styl psaní dopisů z pohledu vypravěče. Působil na mě jako by byl autista.

19.10.2016 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Celkem napínavá story, hlavně v první půlce, pak už to bylo víceméně jasné. Knížku doporučuji ke čtení, i když mezi top ji rozhodně neřadím.

16.06.2016 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

byla chvilka, kdy mě kniha bavila, ale nakonec jsem ji ani nedočetla, zbýval kousek :-) ale nestojí to za to

15.06.2016 2 z 5