katka134 katka134 komentáře u knih

Lucifer a Markétka Lucifer a Markétka Kristýna Freiová

Zpočátku jsem chtěla při čtení přeskakovat, ale naštěstí mě osudy všech postav zaujaly a s napětím jsem knihu dočetla.

06.06.2023 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Ani jsem nečekala, že se mi bude detektivní příběh tak líbit. Vykreslování postav nebylo až tak od věci a hlavně audiokniha je moc hezky načtená K. Kociánovou.

05.06.2023 5 z 5

Poklad Poklad Alois Jirásek

Starý příběh,přestože je napsaný zapomenutou češtinou, se moc hezky četl.
A okolí Divoké Orlice je moc krásné.

27.05.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Další Carterova dávka nechutných způsobů vražd. Přesto se kniha odkládala těžko, i když půlnoc dávno odbila a brutální vrah mohl být pod mou postelí.
Závěr opět akční a napínavý.

24.05.2023 4 z 5

Zimní koruna Zimní koruna Elizabeth Chadwick

Druhý díl o Eleonoře A. je rovněž čtivě napsaný.
Alienor viděla svého manžela jednou dvakrát do roka, v tu dobu zplodili dítě a pohádali se o moc a území.
Tak nevím, které manželství bylo pro ni horší.

21.05.2023 5 z 5

Super poslech.
Moudrá slova umírajícího si budu připomínat každý den:

Nepromarni jediný den svého života. Pozemské bytí je mnohem krásnější, než by se mohlo zdát. Jen pomatenec může tvrdit, že to lepší nás čeká tam nahoře a že nejkrásnější je zemřít, aby křesťan mohl být spasen. Nejkrásnější je žít!

19.05.2023 5 z 5

Červená královna Červená královna Philippa Gregory

Krásně napsaný román o ženě, jejíž přesvědčení a hlavně víra byla pevná jak skála.

12.05.2023 5 z 5

Major Zeman - Jak to vidím dnes Major Zeman - Jak to vidím dnes Petr Bošnakov

Zajímavý rozhovor se sympatickým hercem o seriálu, jehož díly ( převážnou většinu ) beru jako dobré kriminální případy.

08.05.2023 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Hezký návrat na začátek.
Opětovné setkání s Dawsonem mě potěšilo, ale při vzpomínce na Skryté karty mi bylo smutno.

20.04.2023 4 z 5

Letní královna Letní královna Elizabeth Chadwick

Opravdu moc hezky napsaný román. Postavy jsou živě vylíčené.
Těším se na druhý díl.

15.04.2023 5 z 5

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Svatopluk Čech

Úsměvná satira, především kvůli neustálému strachu pana Broučka co bude jíst.

08.04.2023 4 z 5

Noční plavba Noční plavba Jack Higgins

Od této knížky jsem chtěla jen bod do ČV, ale moc mile mě překvapila.
Příběh byl napínavý, akční i lehce romantický.

30.03.2023 4 z 5

Spiknutí a úklady Spiknutí a úklady Robert Merle

V předposledním díle Petr Emanuel opět poutavě líčí dějiny Francie a dělí se s námi i o své osobní prožitky. Mezi nejsmutnější patří jeho loučení s přítelem Schombergem...

Když Fogacer viděl, že sotva stojím na nohou, neschopen slova a jako beze smyslů, stiskl mě v náručí a pomohl mi pokleknout, což mi udělalo dobře, neboť se mi podlamovala kolena. Jakmile jsem klečel a hrudí se opíral o postranici lože, na němž spočíval ubohý Schomberg, sražený jako bronzový Herkules ze svého podstavce, cítil jsem se lépe, leč přestože jsem byl nesmírně smutný, rozrušený a zarmoucený, nebyl jsem s to uronit jedinou slzu.
Než jsem opustil onu místnost, naposledy jsem se ještě podíval na Schombergovo neživé tělo a řekl si se sevřeným hrdlem: Panebože, jak je možné, že je to poslední pohled? Jak tíživá je bolest, jež vám v tu chvíli sevře srdce! Smrt je tedy možná? Můj otec říkával, že kterákoli víra je příslibem života po smrti, jelikož se však nikdo nikdy z onoho světa nevrátil, aby nám pověděl, jak je to s tím příslibem doopravdy,modlíme se, aby to bylo pravda - ona modlitba sama, tisíckrát opakovaná, nám dává naději.

18.03.2023 4 z 5

Putování přírodou: Stromy - květiny - ptáci Putování přírodou: Stromy - květiny - ptáci Laura Howell

Moc krasná kniha. Obrázky potěší děti, ale i dospělé. A přináší takové informace z přírodního světa, o kterých člověk nemá ani ponětí.

10.03.2023 5 z 5

Do ložnic je vidět Do ložnic je vidět A. A. Fair (p)

Povedená stará detektivka, se správnou detektivní dvojkou.

02.03.2023 4 z 5

Můj muž král Karel IV. Můj muž král Karel IV. Vladimír Přibský (p)

Románek z historické doby, psaný moderním jazykem, byl příjemnou změnou. A pokud byla Anna ( věřme tomu) ve skutečnosti tak veselá, měl s ní Karel hezké, ale bohužel krátké manželství.

21.02.2023 4 z 5

Dráha na svobodu Dráha na svobodu Hildegarda Hoyt Swift

Nebýt Čtenářské výzvy, nikdy bych se nedozvěděla o této mimořádné ženě.
Zajímavé čtení.

17.02.2023 4 z 5

Příběh o odvážné holčičce byl lehce napínavý, ale pasáže o zápase mě neoslovily . Ovšem pro Trishu „přítomnost “ Toma byla v její situaci dost povzbuzující.

11.02.2023 3 z 5

Můj návrat ke skvělé epopeji je tentokrát v audio verzi. Poslouchat J. Hyhlíka bylo moc fajn.

10.02.2023 5 z 5

Cedrový dům Cedrový dům Pauline Peters (p)

Příjemné čtení, romantické i napínavé. Zavítat s Viktorií do vzdálené Indie bylo zajímavé.

04.02.2023 3 z 5