katka134

Tajemství Prokopa VelikéhoTajemství Prokopa VelikéhoJ. Dobrylovský

Zajímavý historický román. Jeho děj je celý o problematice víry a církve. Autor poukázal na to, že se v dávné minulosti stalo něco, co učinilo s Čechů nejateističtější národ Evropy.

Jmenuju se TomášJmenuju se TomášO. Kars

Milá knížka o klukovi, na kterého " se můžeme spolehnout " , že nás několikrát v roce navštíví skrze televizní obrazovku a potěší nás.

Živí mrtví 3: Bezpečí za mřížemiŽiví mrtví 3: Bezpečí za mřížemiR. Kirkman

"U zombií alespoň víte, na čem jste a co od nich můžete čekat. U lidí to nevíte nikdy".......na tom něco bude.

Živí mrtví 2: Míle a míleŽiví mrtví 2: Míle a míleR. Kirkman

"Ve světě, jemuž vládnou mrtví, teď musíme konečně začít žít "

Důstojník a špehDůstojník a špehR. Harris

Úžasný skvělý román. V předešlých komentářích je napsáno vše. Nemám co dodat.
Kdybych mohla, tak jsem knihu vůbec neodkládala.

Mississippské povídkyMississippské povídkyJ. Grisham

Povídky se dobře četly, v podstatě všechny měly smutný námět, ale některé konce byly úsměvné. Asi nejvíc se mi líbila povídka Klidný přístav

Mé dobré město PařížMé dobré město PařížR. Merle

Z počátku jsem se s Petrem dost nudila, naštěstí vstoupil na scénu sympatický Quéribus a král Navarský. Šťastné setkání na Mespechu bylo dojemné. A co říct k Bartolomějské noci? Královna matka to vymyslí, svého nebohého syna donutí kývnout a lid Paříže jde bez zábran do toho krveprolití.
Úryvek:

"Dej Bůh, aby všichni obyvatelé tohoto slzavého údolí jednoho dne pochopili, že horlivost ve víře bez lásky k bližnímu je toliko zhoubou duše!

Zůstaň se mnouZůstaň se mnouA. Adebayo

Tak to byla hodně emotivní knížka. Příběh smutný a beznadějný.
A konec?......husí kůže a slzy na krajíčku.

Jičínské pole mrtvýchJičínské pole mrtvýchV. Vondruška

Historická detektivka z Českého ráje, místy trochu překombinovaná a samotné chycení pachatele odbyté pár větami.

Jáchymovští démoniJáchymovští démoniV. Vondruška

Celkem dobrá historická detektivka z hornického prostředí. Pan Vondruška nezklame.

100 divů světa100 divů světaM. Srnková

Krásné obrázky nádherných míst lákají hned k cestování

V rozpuku mládíV rozpuku mládíR. Merle

První díl mě nadchnul, druhý trochu zklamal. Čekala jsem více poznatků ze studia medicíny a né tolik milování. I když nic proti....Těším se na pokračování v Paříži.

Černý cukrČerný cukrM. Bonnefoy

Krásný překvapující příběh. Zdánlivě jednoduchý, ale zato k většímu zamyšlení . Na konci až zamrazí.

Série C-LSérie C-LE. Fiker

Dobrá česká detektivka. Zločinec měl dobrý plán úniku- takový americký, ale díky postřehu policisty mu nevyšel.

Templářský křížTemplářský křížE. Chadwick

Knížka byla smutná. Hrdina vzpomíná na smrtelném loži na svoji cestu do Jeruzaléma. Děj byl zdlouhavý, jeho milenka nesympatická, takže na mě kniha nezanechala žádný velký dojem a bude brzy zapomenutá.

LakomecLakomec. Molière (pseudonym)

Tak to byla velká legrace. Komedie na jeden deštivý podvečer.

Šest podezřelýchŠest podezřelýchV. Straka

Stará dobrá česká detektivka. Napínavé čtení až do konce. Kdo je vrahem jsem také neuhodla.

Kniha džunglíKniha džunglíR. Kipling

Díky čtenářské výzvě to byl návrat do dětství. Povídky o Mauglím, lachtanovi a mungovi byly zajímavé a milé, ale ty ostatní byly zdlouhavé.

Dědictví otcůDědictví otcůR. Merle

Naprosto skvělé dílo, nemám co dodat. Vše už je tady napsáno. Dvacet let jsem se zdráhala si přečíst tuto ságu. A teď ( k veliké radosti mé mamky) budu mít Petra ze Sioraku v srdci navždy.

Živí mrtví 1: Staré dobré časyŽiví mrtví 1: Staré dobré časyR. Kirkman

Skvělý komiks s pěknými mrtvolkami. Skutečně něco jiného než Čtyřlístek.
Předmluva je vážně k zamyšlení.

PsychiatrPsychiatrC. Carr

Také jsem se nedokázala vůbec začíst. Přeskakovala jsem a to často nedělám. Příběh dobrý, místo i doba dobře popisováno, ale mám pocit, že jsem čtením promarnila čas.

Věčná AmbraVěčná AmbraK. Winsor

Už ani nevím po kolikáté jsem tuto nádhernou knihu četla. A je to pořád stejné. Pokud si Ambru jednou zamilujete, milujete ji už napořád- i s jejími špatnými vlastnostmi. Ambra je prostě věčná.

Kateřina - Elixír lásky Rudolfa II.Kateřina - Elixír lásky Rudolfa II.J. Černá

Ve čtivém románu se „nesympatická Stradova- spící na nebesích", mění v krásnou, sebevědomou, milující, ale i nešťastnou ženu. Opět pochvala paní spisovatelce.

Královna Žofie a Václav IV. - Láska na vratkém trůnuKrálovna Žofie a Václav IV. - Láska na vratkém trůnuJ. Černá

Opět čtivý román od paní Černé. Václava IV. jsem měla dosud za nesympatického, věčně opilého krále. Při čtení mi ho ale bylo líto a nedivím se, že se raději opíjel. Žofii za její trpělivost a lásku obdivuju.

PlatnéřPlatnéřF. Niedl

Historický detektivní román se četl moc dobře. Platnéř Lukáš- pavouček je sympatický hrdina, který vyzraje nad svými nepřáteli.

OchutnávačkaOchutnávačkaV. Alexander

Skvělá knížka. Fakta známe z TV, ale jako román výborně zpracované. Vyprávění Magdy o její práci pro Hitlera, o nevinných čajových dýcháncīch SS v nádherných Alpách se mi líbilo moc.

Carevna nociCarevna nociE. Stachniak

Knížka je napsána zvláštním způsobem a ještě v polovině jsem si myslela, že nedám pět hvězdiček. Pak mě cosi přesvědčilo a nemohla jsem se odtrhnout. Bylo to krásné a zajímavé čtení. A obálka je přenádherná.

Nevinná zrádkyněNevinná zrádkyněA. Weir

Krásně napsaná kniha, ale strašně smutný životní příběh mladičké Jane. Neměla vůbec šanci se svému osudu vyhnout.

Radosti láskyRadosti láskyJ. Plaidy (pseudonym)

Hezký romantický historický román. Kateřina měla vlastně šťastný život. Přestože měl král milenky, tak ji měl stále rád a nechtěl se ji zbavit proto, že mu nedala dědice.

Zapomenutá královnaZapomenutá královnaD. L. Bogdan

Musím souhlasit, knížka je opravdu moc čtivě napsaná. Myslím, že historické údaje sedí přesně a spisovatelka z nich vytvořila překrásný román.

1 2 3 4