katka.oo Online katka.oo komentáře u knih

Křik k nebesům Křik k nebesům Mons Kallentoft

Fajn pokračování detektivní série s Malin Forsovou, ta už se dala celkem dohromady a tak se mi líbí mnohem víc než dřív, čím starší, tím je lepší. Případ smutný, ale dobrý a čtivý, tuhle sérii mám ráda už od začátku.

17.06.2022 4 z 5

Příliš mnoho pokladů Příliš mnoho pokladů Helena Hardenová

Čteno díky výzvě, jinak bych po knize asi nesáhla, nebylo to špatné, ale těch ,,tatínků" bylo ke konci už hodně, nenáročná odpočinková detektivka, konec se mi líbil, možná si ještě někdy nějaké pokračování s Polyxenou přečtu.

06.06.2022 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Já jsem spokojená, co jsem od knihy očekávala, jsem dostala. Tajemné, stísněná atmosféra mezi partou (i mě nesympatických) přátel ztracených v lese, díky krátkým kapitolám rychle čtivé, opravdu jsem byla zvědavá, jak to všechno dopadne. K přečtení doporučím.

06.06.2022 4 z 5

Ve jménu pravdy Ve jménu pravdy Viveca Sten

Příjemné počtení z mého oblíbeného Sandhamnu, povedená nenásilná detektivka, sympatické hlavní postavy, tuto sérii mám ráda.

28.05.2022 4 z 5

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

Již šesté setkání s Olivií a celým jejím týmem, těmi aktivními i těmi ve výslužbě, tento díl se mi moc líbil, napínavé od začátku do konce, čtivé, hodně akční - na horách i v cizině, těším se na další pokračování.

28.05.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Perfektní Kim a její seznámení s novou partou, jejich první případ, skvělá kniha, skvělé čtení, vřele doporučím.

24.05.2022 5 z 5

Sýkorky milují meduňku - Jak do zahrady přilákat hmyz, ptáky a další zvířata Sýkorky milují meduňku - Jak do zahrady přilákat hmyz, ptáky a další zvířata Elke Schwarzer

Užitečná a dobrá kniha pro zastánce přírody a zahradníky, co chtějí mít na zahrádce živo, poradí jak do zahrady přilákat ptáky, hmyz a další zvířata, dobré rady a tipy, pěkné fotky, milovníkům všeho živého doporučuji k přečtení.

09.05.2022 5 z 5

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Pan Goffa mě se svou perfektní jednohubkou na jednu noční opět nezklamal, super, těším se na další díl.

08.05.2022 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Pokračuju v sérii s Kate a opět skvělé čtení, velmi dobrá série, víc není co dodat, snad jen vřele doporučuji.

03.05.2022 5 z 5

Kolčava Kolčava Eva Francová

Moc hezká kniha, velmi neobyčejné povídky - dobrodružství moudré Kolčavy ze světa přírodních duchů a magických sil, kniha se mi moc dobře četla, pěkné ilustrace, úplně jsem se viděla v Kolčavině pestré zahradě ve stínu stromů ... určitě bych si ráda někdy přečetla i pokračování.

23.04.2022 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Velmi povedený thriller, knížku jsem si vybrala do výzvy - kniha od afrického autora, normálně bych po ní asi nesáhla, ale opravdu se mi líbila a přečetla jsem ji s chutí jak to všechno dopadne. Pěkné prostředí zapadlého ranče, sympatické postavy, nějaká ta romantika a hlavně napětí, přemýšlela jsem kolik dát * a dávám 5*.

15.04.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Audiokniha ... od knížky jsem toho moc neočekávala, ale nakonec jsem příjemně překvapena, různé povídky na téma nešťastná láska a žárlivost, některé se mi líbily více, některé méně, sem tam jsem si jednu povídku vyposlechla, no Nesbo a Harry to nejsou, ale příjemná změna a já jsem spokojená.

08.04.2022 4 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Velmi dobrý start další nové série se zvláštní agentkou Ninou, sympatický tým vyšetřovatelů, napínavé, na mě někdy až moc psychologických úvah kdo je pachatel a jaký je, ale jinak jsem spokojená, knížka mi velmi připomínala seriál Myšlenky zločince :-), pokračování si určitě nenechám ujít.

04.04.2022 4 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Další skvělá česká detektivka, knížky od p.Březiny se mi moc líbí a tahle z nich zatím asi nejvíc, dobré, zajímavé, ale smutné téma, velmi čtivé, chválím a doporučuji.

04.04.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Velmi příjemná, lehká, uklidňující kniha, k zamyšlení, moc dobře se četla, úplně jsem cítila tu vůni kávy a viděla se v kavárně za stolem, moc pěkné.

22.03.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

První velký případ pro Kate a Tristana, velmi sympatickou dvojku soukromých detektivů, opět velmi čtivý a napínavý díl, p.Bryndza umí, sice trochu slabší, jak je již zmíněno v některých komentářích, ale dobrý, rozhodně doporučuji a další pokračování si určitě nenechám ujít.

22.03.2022 4 z 5

Poslední seance Poslední seance Agatha Christie

Velice fajn soubor povídek ,,příběhů s kapkou nadpřirozena" od královny detektivek A. Christie. Čtivé, tajemné a dobré počtení.

22.03.2022 4 z 5

Vánoční případ Vánoční případ Jitka Ludvíková

Příjemná česká detektivka, nenásilná, oddechová, dobře se mi četla, sympatické postavy, původně jsem přemýšlela dát 3*, ale z lásky k českým autorům a jejich knihám 4*.

11.03.2022 4 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Skvělé čtení, já jsem spokojená a opět díky mým oblíbeným čtenářům, že mě svými velmi kladnými komentáři navnadili číst tuto sérii s Kate z amišského prostředí.

26.02.2022 5 z 5

Ve stínu moci Ve stínu moci Viveca Sten

Detektivní sérii s Norou a Thomasem od V.Sten jsem četla už dávno a líbila se mi, teď se mi do rukou dostal předposlední díl ze Sandhamnu a nebylo to špatné, takové oddychové počteníčko, žádné krveprolití, napínavé tak akorát, já jsem spokojená a časem si určitě přečtu i pokračování.

11.02.2022 4 z 5