Ve stínu moci

Ve stínu moci https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425715/bmid_ve-stinu-moci-cIJ-425715.jpg 4 27 9

Vraždy na Sandhamnu série

Je to už téměř dvacet let, co Thomas Andreasson nastoupil k policii, ale poprvé začíná pochybovat o tom, jestli si vybral správně. Jeho kamarádka Nora Lindeová, která teď pracuje na Útvaru pro odhalování hospodářské kriminality, je na dovolené se svým přítelem a jejich čtyřletou dcerou Julií na Sandhamnu. Letní idylu jim naruší nově přistěhovaný Carsten Larsson, podnikatel, jenž se pustil do pochybných obchodů s Ruskem. Larsson si koupil dlouhou krásnou pláž na jihu ostrova a nechal na ní postavit luxusní dům, který místním obyvatelům hýbe žlučí. Během stavebních prací dojde k několika podezřelým nehodám. Je to jen náhoda nebo jde o sabotáž? Larssonův kolaudační večírek skončí katastroficky. Souvisí to se stavbou nebo mají všechny ty události jiný důvod? Komu lze věřit, když si člověk všechny kolem sebe znepřátelí? V sedmé knize ze série Vraždy na Sandhamnu řeší Thomas Andreasson případ plný skrytých tajemství. Ve chvíli, kdy o sobě začíná pochybovat, má před sebou prozatím nejtěžší případ své dosavadní policejní kariéry.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Víkend

I maktens skugga , 2014

Flowerka
23.03.2024 4 z 5

Z tých pár podozrivých sa dalo vydedukovať, kto asi za tým všetkým stojí, cez to všetko ma záver prekvapil. Podľa mňa vydarená časť, aj keď tie predchádzajúce boli samozrejme lepšie.

katka.oo
11.02.2022 4 z 5

Detektivní sérii s Norou a Thomasem od V.Sten jsem četla už dávno a líbila se mi, teď se mi do rukou dostal předposlední díl ze Sandhamnu a nebylo to špatné, takové oddychové počteníčko, žádné krveprolití, napínavé tak akorát, já jsem spokojená a časem si určitě přečtu i pokračování.

zazvorka
27.11.2021 3 z 5

Dobré - tedy za tři. Tento díl mne potěšil méně, než jsem v sérii zvyklá. Příběh neplynul s takovou lehkostí, zdálo se mi. Ani autorce se nepsalo snadno, jak zmínila v doslovu,tak možná proto. Ale nevadí, třeba si příště spravím chuť!

Viopes
18.10.2021 4 z 5

Takové pohodové čtení na víkend, žádný krvák, napětí tak akorát. Za mne dobré.

Simstr
04.01.2021 5 z 5

Moje oblíbená série. Já nevím, ale přesně tenhle styl psaní já miluju. Chtěla bych strávit léto na Sandhamnu :-)

Izu
17.03.2020 3 z 5

Pro mě nejslabší díl

iška
04.02.2020 3 z 5

Mám tuhle sérii docela ráda. Ale tento titul mi také připadal slabší. Začátek byl až dost roztříštěný a co bouchlo v dubnu v Londýně v garáži ... toho jsem se již nějak nedopídila. I když nějaké indicie pro vlastní fantazii tu byly.

konicekbily
04.01.2020 3 z 5

Při porovnání s předchozími díly této série mi tato kniha připadá slabší. Pavučina spletená autorkou kolem hlavního zbohatlíka je taková nereálná, celá kniha tím hodně trpí. Průměr.

Saša57
28.11.2019

Velmi slušná dekektivka, která se příjemně čte. Autorčin styl psaní se mi moc líbí. Dobře se to četlo, děj má spád. Podle mého názoru jednoduše skvělá kniha. Navíc mě baví všechny knihy z této série. Mám pocit, že to bylo i zfilmováno.

Viveca Sten
švédská, 1959