KatieKuli Online KatieKuli komentáře u knih

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

To nebylo slow-burn, jenom slow. Začátek byl takový ufňukaný a prostě nastavováný. Tisíckrát jsme se ujišťovali jak jsme k sobě upřímní... a pak si jenom neříkali pravdu. Takovou zápletku by vymyslelo dítě ve druhé třídě a Zapata z toho absolutně ničeho vytřískala 500 stran! Tím ji ale bohužel nechválím a nechci říct, že je kreativní. Zack snad ani neměl osobnost (Byl prostě usměvavý a milý. A? WTF?) a Bianca byla v omlouvání hyperkorektní, neudržela plyny a vysmívala se něčímu strachu (opět, WTF?). Strašně ploché charaktery, které mě vůbec nevtáhly do děje a držet někomu palce? Nee.
Je to lepší než Aaron (ta kniha byla pro mě obrovské zklamání, ale doufala jsem, že je to výjimka), ale horší než všechny ostatní 4 knihy, které u nás od ní vyšly a které jsem četla. Hvězdu navíc za to, že jsem knihu měla z knihovny, protože za tuhle koupi bych se bila do hlavy.
Znovu si teď na uklidnění přečtu Aidena a Vanessu, protože teď zpětně bych jim dala 7* v porovnání se Zackem a Biancou. Dočetla jsem a už teď si to skoro nepamatuju. Jen tu část, že se nutím číst a že se bojím už cokoli od Zapaty čekat :-((

31.01.2024 3 z 5

Královna noci Královna noci Simona Ahrnstedt

Kate žije jen svou prací. Jacob vlastně jen přežívá a pak se jejich životy potkají. Jako bankéř a klientka. Kate potřebuje doprovod na obchodní večírek a Jacob se, navzdory svému nastavení, impulsivně rozhodne pozvání přijmout. A nové zážitky jeho zaběhlé způsoby lehce posunou novým směrem a zájem (o dění kolem, o lidi a hlavně o ženu) "žít" se znovu probouzí.
PS: sousedka Betty se rozhodně zážitků, života a vyšívání mouder nebojí :-)

27.01.2024 4 z 5

Church Church Jay Crownover

Dívala jsem se, jestli tenhle díl nepřekládal (případně celý nenapsal :-)) někdo jiný, protože mi přijde dost odlišný oproti předchozím osmi knihám. Líbilo se mi to. V předchozích dílech jsem chtěla vědět jak některé postavy dopadnou, proto jsem četla pořád dál. Ale upřímně, některé myšlenkové pochody hlavních dvojic pro mě byly na vraždu :-).
Church, muž s trpkou minulostí a sluníčko Dixie byli od začátku protiklady, které se musely přitahovat. Jeho návrat domů a znovunalezení místa v rodině i v jižanské komunitě pro něj po dlouhých letech odcizení a pobytu v armádě nebyli jednoduché... ale Dixie mu ukázala jiný pohled na život a lásku.

26.01.2024 4 z 5

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

Před pár lety jsem začala číst jinou autorčinu knihu (asi Ty nejsi můj Romeo?) a absolutně mi v tu chvíli nesedla a nedočetla jsem ani první kapitolu. Pak jsem se jí vyhýbala a teď jsem si řekla, že to znovu zkusím. A? Během 2 dnů jsem přečetla obě knížky ze série a skvěle se bavila! Vtipné dialogy, sympatické postavy.
Oba hrdinové (myslím Ronana z předchozího dílu i Tucka) nežijí/nežili jen spokojený život fotbalové hvězdy, ale řeší si traumata z minulosti, která se snaží překonat a najít "to něco", co je udělá šťastnými.
Po tomhle dám Ilse druhou šanci a mrknu i na její další knížky :-)

24.01.2024 5 z 5

Talisman pro štěstí Talisman pro štěstí Helena Hunting

Anotace podle mě dost celý příběh poškozuje. Alespoň já jsem si něco představovala a děj se ubíral jiným směrem (rozhodně lepším). Ethan a Lila se náhodně setkají v nemocnici u lůžka jeho otce. Osm let se od rozchodu neviděli. Ani jeden neprožívá šťastné období. Ona se rozvádí a on je poslán hrát hokej k horšímu týmu zpět domů do Minnesoty. A ano, hokejisté jsou evidentně pověrčiví a zatížení na talismany a předzápasové rituály :-)

17.01.2024 4 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Ideální kniha na jedno odpoledne. Pokud hledáte pohádku s princem a vtipný příběh, jděte do toho.

14.01.2024 4 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Už teď po přečtení doufám, že u nás vyjde i další díl Evana s Andreou :-)

14.01.2024 5 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Podle recenzí jsem se knihy dost bála, ale jdu si takhle knihovnou... a byla tam! Tak jsem to zkusila. A? No, já jsem mile překvapena. Nazvala bych to retro osmdesátkovým romantickým dobrodružstvím (něco jako Honba za diamantem). Jasně, není to perla literatury, ke které se budu po letech dokola vracet, ale bylo to milé, odpočinkové čtení. Láska, dobrodružství, zrada, "banditi", kovbojové. Za mě dobrý.

25.12.2023 4 z 5

Všichni tě opustí Všichni tě opustí J. D. Robb (p)

Dallasová a Peabodyová jsou zpět! Už po 54. a přece pokaždé jiný příběh. Tři unesené ženy, jejich čas se krátí a Dallasová s Peabodyovou musí poskládat všechny kousky skládačky dřív než bude pozdě a obětí bude více. Kdo je brouček, který hledá svou hodnou a pravou maminku?

20.10.2023 4 z 5

Stále v tvém stínu Stále v tvém stínu Nora Roberts

Postupně si dohledávám další a další knihy od Nory a zatím jsem nebyla zklamaná.
Další skvělý, napínavý příběh s neskutečně silným začátkem. Obdivuju různorodost témat, které dokáže zpracovat. To je prostě neuvěřitelné. A hlavním znakem jsou samozřejmě ženské hrdinky (to je asi jediná informace, kterou měl autor obálky, protože stejně nesmyslně se "pomstil" i jejím dalším knihám :-)). Fotografka, sochařka, pilotka, policistka, farmářka, zlodějka, policejní vyjednávačka, archeoložka... prostě si to taky přečtěte :-)

29.09.2023 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

No páni, tak tohle bych nečekala. Dočetla jsem do 7. kapitoly, tam jsem se zasekla a na 3 týdny knížku odložila, protože mě vůbec nelákalo číst dál. Christo(pher) mi přišel jako rozmazlený, arogantní kretén a Hayden mi s tou jízdou na traktoru taky nepřišla zrovna zajímavá.
Ale to pitomé (naštěstí) šimrání na mozku z nedočtené knihy, mě nakonec donutilo pokračovat (skoro bych řekla proti mé vůli :-)). A světe div se, dál se to rozjelo! Byla to legrace, romantika, drama i milé pohlazení (Eddie). Určitě to pak za 4* stálo.

21.09.2023 4 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Prostě neodolatelná jak název napovídá :-). Sympatický příběh, při kterém se Vám chvílemi tají dech. Prožívala jsem to s Mackem i Frannie. Líbila se mi reálnost, žádné dramatické nepravděpodobné zvraty, ale prostě život. Naštěstí někoho jiného, protože bych si někdy musela oči vyplakat... ach Macku, Macku, já vím, je to těžké :-). Parádní oddychovka.

14.09.2023 4 z 5

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

Možná kdyby k té ZÁPLETCE pustili Melanii Moreland, dokázala by z toho něco napínavějšího vytřískat, ale děj plynul asi jako popis krajiny, nic mě nenutilo těšit se, co bude dál, jaký bude další zvrat... Podle mě to je na dobrou romanci málo. Možná by stačilo i 200 stran.
A mimochodem MM nezmiňuji jen tak (i když není MM jako MM), Ronanovo srdce nemá taky žádnou obrovskou zápletku (a má skoro stejný počet stran), ale četlo se mi to úplně jinak, doslova to svým vyzněním pohladilo, a to je taky někdy třeba ;-)

11.08.2023 2 z 5

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Kniha mě velmi mile překvapila. Odsouvala jsem ji skoro rok, protože podle anotace jsem měla dojem zdlouhavosti a trochu nudy. Opak je pravdou. Nejhorší nápad je začít číst večer před spaním, protože kolem půlnoci jste v polovině, časové roviny příběhu se střídají, napětí roste... a vy přece jen musíte ráno do práce! :)))

02.05.2023 4 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Těšila jsem se podle anotace na zajímavé téma, ale Lauren úplně nenaplnila možnosti, jaké tohle úvodní setkání série mohlo mít. Je to škoda, nebylo to vyloženě špatné, jen by to mohlo být lepší. Prostě takové nemastné - neslané. Neurazí, ale znova číst nebudu.
Trochu jsem si představovala, že by to mohlo být jako knihy Julie James, ale ta je rozhodně o level výš. Aspoň zatím, uvidíme jak se vyvinou další 2 díly Vlků...

19.04.2023 3 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Moje první a taky poslední setkání s autorkou. Takhle dlouho jsem knihu snad nečetla. Doslova jsem se přemlouvala po půl hodinách a doufala, že už to skončí.
Žádná z postav mi nebyla sympatická. Emma se chovala jako pětileté dítě, které doufalo, že čím víc bude lhát (navíc o úplně nepodstatných prkotinách), tím ji budou mít všichni radši. Jack evidentně ještě nikdy nemluvil s lidmi a nevlastní jakýkoli společenský filtr (ovšem jen) při vystupování v televizi. Dovedu si celkem představit proč on se líbí jí, ale čím ho okouzlila ona (krom rozmaru autorky) mi zůstalo záhadou. Rodiče? Proč? Nedává to smysl. Spolubydlící? Proč? Opět nechápu důvody jejich chování. Ale jedno musím uznat, divně se chovají úplně všichni (i u Emmy v práci, opět proč by ji někdo asi chtěl povýšit kvůli jednomu inzerátu), takže je celá kniha báječně konzistentní, jen není pro mě :)). Prostě jako tanga velikosti 8 na zadku velikosti 12 :))

06.08.2022 2 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Moje třetí knížka od Jo Watson. První byla Mám Tě ráda, nemám Tě ráda, potom S láskou Tě nenávidím a teď jsem se pustila do téhle. Všechny hrdinky jsou potrhlé, ztřeštěné a vlastní "vinou" si vytvářejí (pro mě zcela nepochopitelné) problémy :).
Z mého pohledu bych tak jak jsem knihy četla, seřadila i jejich hodnocení. Absolutně nejvtipnější mi přišla Poppy a její role sekretářky vlétající kotoulem na jednání.
Becca mi nějak k srdci nepřirostla, přistihla jsem se, že knihu stále odkládám, vařím si kafe, hledám něco na zub... Prostě se to nějak táhlo. Jsou knihy, od kterých se nedokážu odtrhnout, tahle to nebyla. Nápad zajímavý, proto jsem si knihu koupila. Ale poskládaný jen z jednotlivých mini příběhů (knižní klub :))), ale celek na mě nefungoval.

29.07.2022 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Jako vždy se Rowlingová předvedla. Skvělý příběh, nemohla jsem se odtrhnout (možná i proto, že číst to déle, ztratím přehled v množství postav :)), ale takhle na "jeden zátah" (čti pá - po), kdy jsem neuměla přestat a zároveň si vyčítala, že čtu neuvěřitelně pomalu, protože ty stránky snad neubývají... To všechno dávalo absolutní smysl. Nevím jak to dělá, ale klidně bych četla dál a dál. Jestli bude další díl o ještě více stranách, vzdávám to a jdu do elektronické verze :))). Pěkně nás čtenáře drží v napětí ohledně Robin a Strikea, vidím to na dalších 8000 stran, ale i tak jdu do toho :)))))

20.06.2022 5 z 5

Totožnost neznámá Totožnost neznámá J. D. Robb (p)

Vzhledem k tomu, že jsem přečetla už předchozích 40 knížek, mám k téhle sérii jenom jednu poznámku. Kdo vymýšlí ty přebaly na knížkách? Proboha kdo?! :))))

27.10.2021 4 z 5

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

(SPOILER) Od autorky jsem prvně četla Černooké Zuzany a potom i Hraj mrtvého. Oproti předcházejícím knihám jsem se tady opravdu hodně nutila do čtení. Na straně 120 jsem už vše chtěla vzdát. Dočetla jsem, znova nikdy číst nebudu. Nevadí mi knihy s pomalým dějem, ale tady se opravdu NIC nedělo. Vůbec jsem necítila žádný důvod (kromě osobní posedlosti jen tak nezahodit rozečtenou knihu) ani touhu nebo napětí.
Většina knihy je jen výplodem fantazie velice zvláštní ženy (teď nemyslím autorku :)), která se v podstatě snaží návštěvou nejrůznějších míst a fotografiemi bezpočtu osob (ke kterým si nevytvoříte žádný vztah a vlastně vás nezajímají), přesvědčit senilního muže, že je sériovým vrahem, a to jen proto, že se vyskytoval a fotil na místech, kde ke zmizení osob došlo. Hlavní "hrdinka" mi většinu knihy přišla jako osoba, která potřebuje velice nutně psychologickou pomoc.

01.11.2020 1 z 5