katerina3502 katerina3502 komentáře u knih

Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Tom Phillips

Zajímavá fakta o historii, o některých jsem slyšela poprvé. Rozhodně stojí za přečtení, ale vracet se k ní už nebudu. Místy byla sice i vtipná, ale vadila mi korektura textu (velké množství chyb), někdy až zbytečně sprosté výrazivo a také některá fakta by mohly být popsána do větších detailů.

10.01.2023 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Kniha se čte velmi dobře a rychle díky krátkým kapitolám, ale příběh je velmi předvídatelný, naivní a nereálný. Nicméně jako oddechovka na vypnutí proč ne. Místy se člověk i zasměje šílenostem, které Poppy/Doris dokáže vymyslet, nebo zmatlat.

01.10.2022 3 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Pro mne velmi náročné čtení, myšlenka a příběh na zamyšlení, ale není lehké číst ve verších a pobrat všechny odkazy na antické bohy apod...

04.03.2024 3 z 5

Moje nejmilejší psí historky Moje nejmilejší psí historky James Herriot (p)

Sice to jsou psí povídky vybrané ze všech jeho knih, ale ráda jsem si je přečetla znovu. Navíc je kniha opravdu krásně ilustrovaná a tyto obrázky velmi dodávají autentičnost vyprávění.

14.01.2024 5 z 5

Zvěrolékař v povětří Zvěrolékař v povětří James Herriot (p)

Další skvělá kniha plná lásky ke zvířátům. Autor během výcviku na pilota vzpomíná na svůj běžný život, manželku a novorozeného syna. U těchto knih prostě člověk odpočívá a vypne a užívá si prostředí farem na anglickém venkově.

31.10.2023 5 z 5

Zvěrolékař v chomoutu Zvěrolékař v chomoutu James Herriot (p)

(SPOILER) Srdcovka prostě, laskavost a příjemná atmosféra knihy je opravdu odpočinek pro duši. Kniha končí odchodem Jamese do války, takže se už těším na čtení dalšího dílu, kde bude popisovat toto těžké období...

19.10.2023 5 z 5

Vojna a mír Vojna a mír Lev Nikolajevič Tolstoj

Velmi náročné čtení, zejména kvůli množství postav, ale rozhodně stálo za to si knihu přečíst. Zahrnuje spoustu filozofických otázek a příběh Pierra je opravdu inspirující, jak postupně přicházel na to, že peníze nejsou vše a nakonec, jak sám říkal byl třikrát bohatší a šťastnější.

16.10.2023 4 z 5

Zvěrolékař má namále Zvěrolékař má namále James Herriot (p)

Prostě Herriot je moje srdcovka, skvělé čtení plné lásky a oddanosti ke tvířatům. Příběhy smutné i radostné podané s laskavostí a humorem autorovi vlastní. Už se těším na další díl série...

04.08.2023 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Lehké, jednoduché, motivační čtení, které připomíná základní myšlenky pozitivního myšlení a to jak dokáže ovlivnit nejen nás, ale i lidi kolem nás.

04.07.2023 4 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Smutný příběh neskutečné krutosti vůči nevinným lidem...

03.02.2023 4 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Námět dobrý, ale zpracování a styl psaní mi neseděl. Dost se vleče, nedokázala jsem se začíst, natož dočíst do konce.

05.09.2022 2 z 5

Láska má jméno Satan Láska má jméno Satan Aida Brumovská

Knihu jsem četla několikrát v dospívání a úplně jsem si ji tehdy zamilovala. Dnes už mě tolik nebaví, ale plný počet hvězd za vzpomínky.

05.09.2022 5 z 5

Smrt v domě Gillespieů Smrt v domě Gillespieů Darcy Coates

Knihu jsem si užila se vším všudy, u prvního, hlavního příběhu mi trochu nesedl konec, ale další tři povídky jen tak na rychlé vystrašení, bez delších detailů jsou super! Zejména u poslední Bed and breakfest mi fakt chvíli běhal mráz po zádech.

05.06.2024 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti (převyprávění) Staré řecké báje a pověsti (převyprávění) Jana Eislerová

Velmi zjednodušené báje pro děti, super "předskokan" pro přečtení si verze od pana Petišky. Kniha je také velmi hezky ilustrovaná.

20.05.2024 4 z 5

Tajuplná místa Česka Tajuplná místa Česka Jitka Lenková

Některá místa české republiky jsou opravdu opředena tajemstvími, kniha je popisuje velmi příjemným způsobem, jednu hvězdu dolů dávám za to, že Moravě a Slezku se moc autorka nevěnuje...

14.03.2024 4 z 5

Yorkshirské povídky Yorkshirské povídky James Herriot (p)

Další dávka laskavého humoru, dobrosrdečnosti a lásky k lidem i zvířatům.

16.02.2024 5 z 5

Zvěrolékař opět v jednom kole Zvěrolékař opět v jednom kole James Herriot (p)

Další díl skvělého vypravěče Heriota. Láska ke zvířatům, pokora k přírodě a takový ten klidný venkovský život, to jsou přesně věci, které autor dokáže skvěle vystihnout s laskavostí a humorem.

20.12.2023 5 z 5

Podivuhodný případ Benjamina Buttona Podivuhodný případ Benjamina Buttona Francis Scott Fitzgerald

(SPOILER) Jedna z mála výjimek, kdy se mi film líbí víc než kniha. Tím, jak je kniha krátká, tak děj je míň propracovaný a velmi uspěchaný, což ve filmu tak není. I když je film hodně odlišný, tak se každé kapitole života věnuje dost času, v knize je vše popsáno jen stručně, zamiloval se, rozvedl se, šel do války, do školy, do školky atd., vše otázka půl stránky, max stránky a ty detaily mi prostě chybí.

31.10.2023 3 z 5

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Nejslabší díl série, děj trochu zmatený, občas jsem se neorientovala. Oproti prvním dvěma dílům i celkem nuda.

11.05.2023 3 z 5

Moje nejmilejší kočičí historky Moje nejmilejší kočičí historky James Herriot (p)

Díky letošní výzvě jsem se k této knize vrátila a připoměla si úsměvné i dojemné příběhy těchto malých chlupatých vrnících stvoření. Herriot ve svých povídkách nádherně vylíčil své postřehy o kočičích osobnostech z anglického venkova.

07.03.2023 5 z 5