KateCullen KateCullen komentáře u knih

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Nemám slov... úžasné zakončení celého Odkazu Dračích jezdců.
- kdyby se Paolini někdy nudil, může dle libosti navázat a pokračovat dál - mně osobně by to nevadilo.

20.05.2012 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

SPOILER: Po Mariannině rozchodu jsem ani nedoufala, že by se Elinor mohla dát dohromady s Edwardem - ale stalo se a jsem za to ráda :) Austenová ukazuje, že život nebyl vždy jen takové radování, ale že se zažívali i strasti jako je to dnes...

11.05.2012 5 z 5

Sny Sny Richelle Mead

Hezký díl, dobře se to četlo... ale první dva díly byly podle mě lepší :)

25.04.2012 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Čekala jsem, že to bude nějaká kniha pro malé děti, která mě nebude bavit a ono ejhle! Nasmála jsem se u ní jak už dlouho ne! :D

05.04.2012 5 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Trochu mě to zklamalo - cestování časem byl dobrý nápad, ale bylo to takové chaotické. A když jsem si aspoň popáté přečetla, jak se Luce stýská po Danielovi a jak se vůbec na cestu do minulosti neměla vydat, jen jsem protáčela oči v sloup. SPOILER: Bill jako kamenný chrlič byl takový zvláštní, nevěřila jsem mu - a ono ejhle! Je to Lucifer! KONEC SPOILERU Další díl snad bude lepší - už jen ten Pád andělů z nebes se dá úžasně vylíčit... no, jsem zvědavá na další díl!

12.03.2012 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Zvláštní, jak člověk na začátku hlavního hrdinu neboli Heathcliffa miluje a doufá, že se mu všechno podaří, uprostřed knihy ho nenávidí a nejraději by ho vymazal z povrchu zemského a na konci ho přijme takového, jaký je a je rád, že se snad setkal s Kateřinou.

02.03.2012 5 z 5

Na druhé straně Na druhé straně Claudia Gray (p)

Tak trochu pociťuju zklamání. SPOILER Z Lucase se stal upír - dobře, ona je přízrak, jsou nesmrtelní, nějak to snad půjde a zůstanou spolu. Ale jak ho proboha mohla uzdravit, aby se z něj stal normální člověk? A že pak spolu budou žít dál - vůbec nevědí, jak na to, jestli je to vůbec možné, ale je jim to jedno. On někdy umře a ona chudák bude oplakávat jeho smrt další dvě století... KONEC SPOILERU přišlo mi to takové nedodělané, nedořešené. Co bude s upíry, co studovali na Evernightu? SPOILER Když Christopher zemřel, kdo bude pomáhat nově vzniklým přízrakům? Dá se Vic s Maxii dohromady? KONEC SPOILERU Možná by to chtělo ještě jeden díl, co potom - ale příběh Balthazara si rozhodně nenechám ujít!

12.02.2012 5 z 5

Přesýpací hodiny Přesýpací hodiny Claudia Gray (p)

SPOILER Chytlo za srdce, když Bianca umírala...

12.02.2012 5 z 5

Hvězdopravec Hvězdopravec Claudia Gray (p)

Rozhodně lepší než první díl - jak autorka popisovala přízraky, ten chlad, led a tajemno - úžasné! Měla jsem z toho až husinu a čekala, že každou chvíli na mě něco zpoza rohu skočí.

03.02.2012 5 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Ze začátku to bylo úplně jako obrácené Stmívání - holka upírka, kluk normální, zamilují se do sebe, nemůžou spolu být... toho už je spousta. SPOILER Potom se to rozjelo tím, že z Lucase vypadlo, že je členem Černého kříže, ale jinak nic moc. KONEC SPOILERU Děj byl někdy až moc uspěchaný - Bianca Lucase potká jednou v lese, chvíli si povídají a ona už ho považuje za svého přítele? Pak spolu prohodí pár vět a už se po sobě vrhnou? Prostě moc uspěchané, ale rozhodně si nenechám ujít další díl.

29.01.2012 4 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Opět knížka nezklamala. SPOILER To, jak Nora ztratila paměť, bylo originální - kdyby autorka popisovala, jak ji drželi tři měsíce někde v kobce, by mě asi nebavilo, ale takhle to přeskočit a potom se ohlížet zpátky... super!

26.01.2012 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Říkala jsem si, druhá série, bude stejně dobrá jako ta první? Ale očekávala jsem od ní hodně. A světe div se, moje očekávání překonala! Sydney jako hlavní hrdinka byla úžasná, trochu mi chováním připomínala Rose. A hned další Adrian! Doufala jsem, že o něm ještě něco bude a když mu to nevyšlo s Rose, říkala jsem si, že se to ještě bude řešit - a jak to vypadá, má dobře našlápnuto k Sydney. Horečnatě jsem si přála, aby se stalo už v první díle, ale tak mám aspoň víc důvodů nedočkavě vyčkávat na další díl.

24.01.2012 5 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Rozhodně lepší díl než ten první. Mělo to spád, dobře se to četlo a dokázala jsem se vžít do děje - představila jsem si, jak se Luce noří do Hlasatele - brr! Je pravda, že hodněkrát přemýšlela o Danielovi a o tom, jak se spolu nedokáží bavit, co by měli ve svém vztahu vylepšit, bla bla bla... když jsem to už četla potřetí, nebavilo mě to. A když se tam objevil Miles, fandila jsem mu, říkala jsem si, Daniel měl spoustu holek a taky jí podváděl, tak mu to Luce může oplatit... ale když jsem si přečetla poslední kapitolu z pohledu Daniela, hned jsem změnila názor a zase doufám, že se naše dvojice nerozdělí a zůstanou spolu.

18.01.2012 5 z 5

Rozbřesk - 1. část: Oficiální ilustrovaný průvodce filmem Rozbřesk - 1. část: Oficiální ilustrovaný průvodce filmem Mark Cotta Vaz

Opět jsem se dozvěděla něco víc ze zákusilí. Obdivuju ale všechny ty lidi, co mají scény na práci - jak přesně musejí vymyslet, kde co bude stát, jak by měl mít Carlisle uspořádanou pracovnu, vytvořit umělou figurínu Belly, která jí je na chlup podobná... prostě úžasné!

09.01.2012 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Četla jse to jako povinnou četbu a čekala jsem bůhvíco, ale knížka mě mile překvapila. Je fascinující, jak se lidé změní, jak se demokracie přeměňuje v tyranii...

08.01.2012 4 z 5

Probuzená Probuzená Kristin Cast

SPOILER Stevie Rae a Refaimovi to přeju - jsem ráda, že se aspoň v noci může proměnit v normálního kluka. Co se týče Zoey, jsem zvědavá, jak se postaví proti Neferet, protože to, že se odstěhovali do podzemí, jim nějak moc proti ní nepomůže. A když se ve Škole noci objevila Nyx, jen jsem valila oči, že se konečně ukázala i ostatním mláďatům :)

08.01.2012 5 z 5

Odvaha snít Odvaha snít Nora Roberts

Takové odpočinkové čtení, žádné velké zvraty :)

08.01.2012 3 z 5

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Příběhy o nadpřirozených bytostech mám ráda, ale tohle se moc nepovedlo. Čekala jsem, že se autorky spojí a napíší jeden příběh dohromady (já vím, aby se shodlo 5 lidí, to asi jen tak nejde) nebo aspoň že každá napíše jednu svou kapitolu, ale takhle to bylo... prostě jako povídky. Některé byly dobré - třeba od Lauren Myracle Kytička na ruku, měla v sobě něco, co mě oslovilo, ale jinak takové nic moc. Ale třeba jednou, až se budu nudit a nebudu mít co číst, po ní určitě sáhnu a přečtu si ji znovu.

08.01.2012 4 z 5

Straka v říši entropie Straka v říši entropie Markéta Baňková

Tak to je něco! Dokonale jsem to pochopila - kdyby mě to někdo chtěl naučit ve škole, byl by to problém, ale v téhle knize je to popsané tak jednoduše, žádné složité vzorečky, formule a odborné výrazy. A dokonce jsem se i při čtení pobavila!

21.11.2011 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Čekala jsem od toho něco víc. Připadá mi, že autorka spojila Zavrženého, Napořád, Školu noci a Stmívání. Nedokázala moc dobře popisovat osoby, zdáli se mi takové lehce čitelné, už o dvacet stránek dřív jsem věděla, co se vždycky stane, co bude následovat... nějaké scény byly opravdu super, takže zas tak hrozné to nebylo - taková odpočinková četba :)

18.11.2011 4 z 5