KateCullen KateCullen komentáře u knih

Kořist Kořist Michael Crichton

Člověk si po dočtení říká, jestli to jen přece není pravda, jestli už se něco takového nestalo a jestli nás vědci na takovéhle věci náhodou nepřipravují...

07.10.2013 5 z 5

Skrytá Skrytá Kristin Cast

Vypadá to, že autorky už melou z posledního. Všude samá Neferet a problémy s kluky, ale nic nového. Zřejmě budeme muset přetrpět ještě jeden díl a pak přijde (doufám) grandiózní závěrečná bitva, kterou očekáváme už od prvního dílu.

20.08.2013 4 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Rozhodně zajímavá kniha, která stojí za přečtení. Jen mi trochu vadily chyby v překladu, kdy se na veřejnosti prořekne, že je dívka, ale přitom si toho nikdo nevšimne.

29.07.2013 4 z 5

BZRK BZRK Michael Grant

Zajímavá kniha, která se dívá na člověka úplně z jiného úhlu. Po přečtení jsem měla tak zvláštní pocit, že po mně pořád něco leze. Možná bychom se mohli těšit na další díl, pokud nebyl záměrně nechán otevřený konec.

08.07.2013 4 z 5

Někdy prostě prší Někdy prostě prší Michel Faber

Asi nejvíce mě zaujala povídka Ryby - vracela jsem se stála na začátek příběhu, jestli jsem náhodou něco špatně nepochopila nebo omylem něco nepřečetla špatně, ale ne. Zajímavý nápad.

02.07.2013 3 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Nevšední příběh o dvou lidech, kteří na každé stránce filozofují o smrti a životě. Někdy až z toho čtenář může dostat záchvat úzkosti, jako já. Na můj vkus mi tam ale něco chybělo, taková ta pomyslná třešnička na závěr, která to všechno dovrší a nenechá mě spát.

25.06.2013 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

No, co k tomu říct? Prostě povinná četba, která nemá nic moc děje, zato má ale spoustu kapitol a žádnou přímou řeč...

31.05.2013 2 z 5

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Knížka už pro mě neměla takový spád, na začátku se objevilo tolik postav, že jsem je ani nestačila pobrat. Navíc jsem Hledačům nevěřila tu jejich bezstarostnost, bylo jí tolik, že už to bylo příliš.

29.05.2013 3 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Magnetofonové pásky a obálka knihy mi sice napověděly něco málo, ale stále jsem nevěděla, co od toho čekat. Ale začetla jsem se a vyrazilo mi to dech. Je popsaná jako normální příběh, žádné vědecké termíny ani složité věci na pochopení, ale přesto obsahuje obrovskou myšlenku.
SPOILER: Člověka opravdu donutí zamyslet se nad tím vším, jestli to náhodou není pravda. Při pasáži, kde Danny popisoval věci, které vidíme jen chvilkově periferním viděním nebo máme pocit, že někdo za námi stojí, ale přitom ne, jsem měla husí kůži a neubránila se pocitu, jestli knížka není opravdu pravda. Představa, že zde existují lidé, které nemůžeme vidět ani s nimi mluvit, ale oni nás vidí a přitom se s námi nemůžou spojit, je opravdu fascinující, ale zároveň děsivá. Jen tak se asi té myšlenky nezbavím. Říkám si, jestli ty pásky opravdu existují nebo je to všechno fikce, která je ale opravu důmyslně a dopodrobna vysvětlena.

24.05.2013 5 z 5

Dala jsem to! A jsem na sebe pyšná! Jen co jsem totiž zahlédla první stránku a uviděla ten příšerně "těžký" jazyk, chtěla jsem knížku vrátit zpátky do knihovny. Ale přemohla jsem se a jsem za to docela ráda - chvilkami, když se do toho člověk začte a uvykne si na staročeskou mluvu, se dokonce i zasměje.

22.05.2013 3 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Hezká knížka, všechno rychle odsípá a člověk se nenudí... chybělo mi tam ale takové to "něco", čím by si kniha zasloužila pět hvězdiček.

13.05.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

No... zdá se mi, že druhý díl je o trochu lepší než ten předešlý.
SPOILER: Konečně je tu jakýs takýs děj, Leila byla příjemným zpestřením a od Jacka můžeme očekávat ještě mnoho věcí. Co se erotických částí týče, už jich bylo tolik a byly tak nezáživné, že jsem je jednoduše přeskakovala a hledala jen děj. Zasnoubení mi přišlo až moc rychlé, ale tak, pan Grey je velice nevyzpytatelný, takže můžeme hádat, s čím nás překvapí příště.

13.04.2013 3 z 5

Stíny Stíny Richelle Mead

SPOILER: Co jsme všichni očekávali, se splnilo. Georgina je znovu se Sethem, i když ne tak úplně, ale v závěrečném díle bude myslím jasné, jak to dopadne. Co se týče Maddie a Romana, je mi jich líto. Seth a Georgina sice patří k sobě, ale i tak - třeba by Maddie a Roman mohli být spolu, aby to mělo hezký konec i pro ně dva.
Jinak dvojitá smlouva všechno pozměnila, protože teď je opravdu reálné, že se Georgina stane člověkem - a je myslím jasné, že na konci série se tak opravdu stane. Takže držím Richelle palce, ať sérii zdárně dokončí :).

02.04.2013 5 z 5

Kolotoč snů Kolotoč snů Freya North

Takový normální příběh s typickým americkým koncem... Kniha mě nijak zvlášť neuchvátila, ale ani neurazila.

23.03.2013 3 z 5

Zamilovaní andělé Zamilovaní andělé Lauren Kate

No, dát za takovou uzkoučkou knížku dvě stovky... Ale příběhy byly hezké, dozvěděli jsme se něco o minulosti ostatních postav, hlavně příběh Arriane mě zaujal, protože to přece jen není klasické téma. Snad jen toho andělíčka na začátku každé kapitoly si mohli odpustit.

20.02.2013 3 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Zajímavá četba, byla jsem překvapená, jak autor dokázal popsat Kevinovu rozpolcenou povahu.
SPOILER: To s Jo se mi ale zdálo už moc přehnané - že si ji po celou dobu jen představovala? Nevím, ale kdybych o sobě něco takového zjistila, bála bych se, co přijde dalšího...

14.02.2013 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Naprosto strhující díl, který vás nenechá vydechnout, dokud ho nedočtete. Já sama měla problém se od knihy odtrhnout a málem jsem přejela zastávku, kde jsem měla vystoupit.
SPOILER: Co se týče té domluvené svatby, tak trochu nechápu, proč na to Katniss přistoupila. Sice ji k tomu oklikou donutil prezident Snow a publikum, ale cožpak nikdo nikdy neslyšel o tom, že by se dva lidé rozešli? Mohli spolu s Peetou chvíli hrát divadlo a pak to ukončit a bylo by po problému - žádná revoluce by se nekonala, když je po nejúžasnějším páru.
Třináctý kraj, který by měl být údajně vyhlazený od všeho živého, byl příjemným překvapením, vnesl do knihy tajemno a malou jiskřičku naděje, že by se přece jen někde mohlo žít svobodně. Sice je podivuhodné, že si nikdo za celých sedmdesát let nevšiml, že v televizi vysílají stále tentýž obrázek s městem, ale budiž.
Čtvrtohry odehrávající se v aréně fungující jako hodiny byl originální nápad a že všichni vítězové předešlých her půjdou do arény znovu bylo ještě více úderné. Že se ale všichni spojí, aby ochránili naší dvojici, tím mě autorka mile překvapila - i když je to trochu sporné, když si každý chce zachránit svůj vlastní život.
A odhalení, že Třináctý kraj opravdu existuje, že Dvanáctý kraj zdemolovali do posledního kamínku, že se Katniss stala symbolem revoluce a že Peetu drží někde pod zámkem a zřejmě ho mučí... no, uvidíme, jak si s tím autorka vyhraje.

25.01.2013 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kniha, která naprosto vtáhne do děje a donutí vás dočíst to až do konce. Říkala jsem si, že nějaké pobíhání po lese a snaha zachránit si život mě moc bavit nebude, ale opak byl pravdou. Nechápu, jak autorka může psát tak čtivě a napínavě...
SPOILER: Jsem zvědavá, jak to dopadne mezi Katniss a Peetem - na jednu stranu fandím Peetovi, člověk si ho během čtení prostě oblíbí. Na druhou stranu ale chápu Katniss, která skoro všechny city k Peetovi jen hrála za účelem přežití a teď se musí rozhodnout, a k tomu ještě něco cítí k Hurikánovi, ale neví přesně, co to je. Autorka nás určitě ještě bude hodně napínat, jak to mezi nimi dopadne.

19.01.2013 5 z 5

Balthazar Balthazar Claudia Gray (p)

Napsané ladem skladem a důraz na spisovný jazyk zvláště u středoškoláků mi přijde až vtipný. Balthazar mi k srdci přirostl, ale jen trochu. Čekala jsem, že půjde jen o jednorázovou knížku, kde se ukáže minulost Balthazara, ale jak vidno, ne. Je to trochu škoda, pokračování by ani nemuselo být, není to takové jako u Bianci a Lucase...

16.01.2013 4 z 5

Antonius a Kleopatra / Antony and Cleopatra Antonius a Kleopatra / Antony and Cleopatra William Shakespeare

Slabší Romeo a Julie. Ale hezké.

08.01.2013 3 z 5