Antonius a Kleopatra / Antony and Cleopatra

Antonius a Kleopatra / Antony and Cleopatra https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/697/antonius-a-kleopatra-antony-and-cleopatra-697.jpg 4 30 6

Tragédie lásky zralého věku, konflikt osobní touhy a morální zodpovědnosti. Stárnoucí, ale stále vášnivá Kleopatra i životem znavený a přece láskou planoucí Antonius patří k Shakespearovým nejživotnějším postavám. Dvojjazyčné česko-anglické vydání.

Literatura světová , Divadelní hry

Vydáno: , Romeo

Antony and Cleopatra , 1623

Ketesh
05.01.2017 5 z 5

Další vynikají Shakespearovo dílo, které oživuje moji oblíbenou historickou událost. Mohu jen a jen chválit, ostatně jako vždy.

ZajDa37
15.11.2016 5 z 5

Tohle je možná ještě lepší než Romeo a Julie. Postavy jsou plastické, děj je reálný mnohem víc než RaJ. A Kleopatra, nestálá žena, vášnivá, nenávidící, taktizující, co ale v poslední chvíli dokáže prokázat hrdinství a zabít se několik dní po Antoniovi.
Oni mohli být šťastní, kdyby se nestaly dvě věci. První, museli řešit politiku a druhá, napsal to William. A to prostě znamená skvělá tragédie.

Daniel.95
14.05.2015 4 z 5

Ze začátku jsem se celkem ztrácel ve větším množství postav, ale nakonec sem si knihu docela užil.

KateCullen
08.01.2013 3 z 5

Slabší Romeo a Julie. Ale hezké.

Margaretta
05.11.2011 4 z 5

Přemýšlím, že si půjdu do knihovny půjčit toto vydání knížky. Protože v tom starším, které mám doma se nevyznám. a s tímto typem vydání Shakespeara mám velmi dobré zkušenosti. Líbí se mi, že na levé straně je text v originálu, zatímco na pravé česky.

WEIL
29.08.2011

Tahle divadelní hra patří do středního proudu autora, komu nevadí že to není moc podle skutečnosti, tak si tam něco zajímavého třeba najde.

Egypt Kleopatra dvojjazyčná vydání

William Shakespeare