Kate18 Kate18 komentáře u knih

Krev v éteru Krev v éteru Jason Aaron

Tomu se říká blbej tejden. Když se nic nedaří, nemáte sílu a navíc se na vás vrhne hned několik nepřátel najednou... Strange si musí poradit s baronem Mordo, který se ho snaží zabít už nějaký ten pátek. S Nightmare, která se ho snaží přesvědčit, že je jeho život v naprostém pořádku. Pak se Satanou, dcerou Satana, která ho chce jako hlavní tahák pro svůj podnik a v neposlední řadě s Dormammu, kde se také nejedná o první setkání. Navíc na to vše z povzdálí dohlíží Orb a Mistrem Miserym...

Poslední dny magie Poslední dny magie James Robinson

Jedním slovem krása. Opět dechberoucí kresba a barvy. V pokračování Doctor Strange bojuje proti Empirikulu, ale jeho šance jsou velmi malé, protože na světě i v okolních dimenzích záhadně mizí všechna magie. Strange se snaží najít i ty nejmenši zbytky magie, aby zachránil svět, zatímco jeho tajná posila třídí knihy v knihovně..

Cesta podivných Cesta podivných Jason Aaron

Absolutně dokonalé! Nádherná kresba a barvy, miluju Strange, jeho osobnost a hlášky. Je to proste kouzelný génius. Dozvídáme se, co se doktorovi stalo, že skončil s běžnou praxí chirurga a dal se na praxi doktora magie. Učí se používat magii a také jaká je její cena. Učí se zvracet bez zvracení. V New Yorku se začnou dít ještě divnější věci než jindy. Doktor se snaží zjistit, co přesně se na světě děje. Jako by se magie začala ztrácet ze všech dimenzí. Proti čemu Strange vlastně bojuje a za jakou cenu?

Batman: Noc nestvůr Batman: Noc nestvůr James Tynion IV

Na město Gotham se řítí bouře. Batman a jeho team začnou pomáhat s evakuací města. Protože jsou očekávané povodně, snaží se dostat obyvatele města do bezpečí ve vysoko položené jeskyni. Jeskyně však možná není tak bezpečné místo, jak se všichni domnívali. Navíc ve stejnou chvíli se ve měste začnou objevovat různé nestvůry. Jak si s tím hrdinové poradí?

20.10.2019 4 z 5

Zpráva o 11. září Zpráva o 11. září Sid Jacobson

Graficky zpracované shrnutí toho, co všechno v Americe udělali špatně, protože z této knihy je jasné, že se nic z toho stát nemuselo...

12.10.2019 3 z 5

Egypťan Egypťan Markéta Kubátová-Smolíková

Komiks je nádherně zpracovaný, krásná černobílá kresba.

Sledujeme příběh Ratepa, egyptského chlapce, který byl již před svým narozením předurčen pro velké věci, i když o tom nikdo neměl ani tušení. Ratep uvěří démonovi Sutechovi a neúmyslně mu vrátí jeho moc. To se znelíbí démonovu bratrovi Usirovi, který na Ratepa uvrhne za trest hroznou kletbu. Ratep se s touto kletbou dlouhou dobu vypořádá a my jsme svědky jeho cestování po světě a bojování proti zlu. Jak dlouho to ale může vydržet, když si nemůže vyplnit své sny a touhy..

04.10.2019 4 z 5

Zlá ovce I Zlá ovce I Michal Jareš

Krátké a úderné stripy ovce, která je tak trochu svině a má ráda černý humor. Pokládá základní otázky života, vesmíru a vůbec... Skvělé myšlenky! Vážně jsem se pobavila.

26.09.2019 4 z 5

Z pekla Z pekla Alan Moore

Co je vlastně čtvrtá dimenze? To je oč tu běží.. Dílo nezvyklého formátu zpracování a rozsahu, přeci jen takto objemný komiks se nevidí často. Sledujeme životní osudy asi 10 obyvatel viktoriánské Anglie, které se začnou proplétat. Do událostí je zapletena možná i jistá tajná prastará společnost, která z pozadí tahá za nitky. Možná je do událostí zapletena i královská rodina a královna sama. Kromě toho, že Jack Rozparovač dával svým obětem hrozny a pak na nich páchal zvěrstva nožem není vůbec nic jisté. Kdo byl vlastně skutečný Rozparovač?

26.09.2019 4 z 5

Kobane calling Kobane calling Michele Rech

Skvělá výjimečná kniha. Žádnou podobnou jsem nikdy nečetla ať už tématem, obsahem, tak i zpracováním. Obdivuji každého, kdo se rozhodne pomoct, ještě navíc v ne zcela bezpečné lokalitě. (V Turecku řídí jako šílenci.) ???? Bavili mě vnitřní monology a myšlenkové pochody, které jsou stejné jako ty moje (v případě, že bych se někdy dostala do podobných situací). Doporučuji, kniha rozšiřuje obzory o další pohled z jiného úhlu.

12.09.2019 5 z 5

Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Lance Stahlberg

Klasika v novém kabátu. Snad všichni aspoň z doslechu znají Moby Dicka, bílou velrybu. Komiksové zpracování je ideální pro ty, co chtějí mít trochu přehledu, ale třeba nemají čas na přečtení celé knihy. Izmael se shodou náhod setká s divochem Kvíkvegem. Tomu padne do oka a stanou se z nich přátelé, kteří se spolu vydají hledat velrybářskou loď, na které by mohli plout. Jednu takovou najdou, ale jeden námořník v přístavu je varuje před kapitánem lodi Achabem. I přes to se Izmael s Kvíkvegem přidají k velrybářské posádce na jeho lodi. Až pozdeji zjistí, že co se povídá o jejich novém kapitánovi je pravda. Kapitán má na mysli jediné: odplatu, pomstu a zášt vůči Moby Dickovi, který ho připravil o nohu. Ale Podle námořníků, kteři Moby Dicka viděli nebo o něm slyšeli myslí Moby Dick na to samé. Posádka je na širém moři a má příznivý vítr... ale je vážně příznivý?

03.09.2019 4 z 5

Stephenie Meyerová: autorka ságy Stmívání Stephenie Meyerová: autorka ságy Stmívání Ryan Burton

Životem Stephenie Meyerové provádí veselý upír, který díky jejím románům spolu se svými upírskými přáteli zažívá báječné časy. Graficky ztvárněný životopis je jednohubka, ale zároveň hezkou formou podává informace o oblíbené i zatracované autorce. Jak se dostala k nápadu napsat ságu o upírech a jak to vypadá v městečku Forks se dozvíme i díky fotkám přimo z míst, kde se romány odehrávají.

03.09.2019 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Jako vždy mistrovské dílo, navíc se zde setkáváme se starou známou z jiných případů ???? dojde k vraždě malého chlapce a na muže obviněného z vraždy ukazují všechny nalezené stopy. On byl však v době vraždy na jiném místě, dokonce v jiném městě a i na to existují přesvědčivé důkazy. Do řešení připadu se pouští víc a víc lidí. Začnou oběvovat další stopy a důkazy, které jsou jako z jiného světa.

11.08.2019 5 z 5

Ve stínu šumavských hvozdů Ve stínu šumavských hvozdů Džian Baban

Karl ben Nemsi (jeden z aliasů Old Shatterhanda), Barbora (alias Božena Němcová) a Alí Telvfík jako úhlavní nepřítel Karla. Co kdyby Božena Němcová ilustrovala Babičku, všichni byli nazí a ona usilovala o změnu světa, ve kterém by podle ní byly samé ženy a ještě navíc nahé? Slátanina? Tak bohužel tak na mě působila tato kniha. Karl je nejspíš vtělením ztraceného nezveřejněného románu Karla Maye, který byl nalezen po jeho smrti zahrabaný v uhlí ve sklepě jeho vily Shatterhand v Radebeulu u Drážďan. Jedná se o jeho poslední chlapecké dobrodružství, které konči nečekanou erotickou scénou...

08.08.2019 2 z 5

Na čáře Na čáře Vojtěch Mašek

Krasná černobílá kresba vypráví příběh Josefa, Zdeňka, Marie, Vlasty a Tondy. Ocitáme se mezi lety 1948-1949 kdy se Josef a Zdeněk dají k SNB. Mají za úkol hlídat “čáru”. Brzo je situace zcela opačná a dojde k incidentu, který vše změní a naši hrdinové se dostanou do nesnází. Kdo je ten slavńy král Šumavy, který pomáhal lidem přes čáru?

08.08.2019 4 z 5

Soud s Jean Greyovou Soud s Jean Greyovou Brian Michael Bendis

Původní X-mani se dostanou do současnosti. Shi’ari zjistí, že je Jean Greyová zpátky na Zemi, chtějí ji odsoudit za genocidu Dark Phoenix. Do akce se pouští Strážci Galaxie. Jak dopadne tohle vesmírné setkání...?

01.08.2019 5 z 5

Kosmičtí Avengers Kosmičtí Avengers Brian Michael Bendis

Super příběh o Strážcích Galaxie, kteří společně s Tonym Starkem alias Iron Manem náhodou narazí na Badoonskou bitevní loď, která se i přes zákaz Rady Galaktických Říši snaží napadnout Zemi. Nechybí ani příběhy jednotlivých Strážců: Draxe, Groota, Rocketa a Gamory

30.07.2019 5 z 5

Dilbert: Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito Dilbert: Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito Scott Adams

Sbírka stripů o Dilbertovi a Dogbertovi na všechna možná i nemožná témata. Bezva odpočinková kniha, u které se člověk pobaví a zasměje.

29.07.2019 4 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Skvělá kniha pro fanoušky seriálu Stranger Things, ale i pro ty, co seriál neviděli. Příběh je napsaný opravdu poutavě a je napínavý od začátku do konce. Čtyři mladí lidé se přihlásí do tajného experimentu, ale to ještě netuší, co tento experiment obnáší. A když to zjistí, už je příliš pozdě na to skončit. K událostem dochází v období Woodstocku a války ve Vietnamu, tyto skutečnosti ovlivní i dění příběhu.

28.07.2019 5 z 5

Sémě zkázy Sémě zkázy Mike Mignola

Hezké seznámení s hlavními hrdiny, Hellboyem, Liz a Abem. Hellboy se musí utkat s tím, co napadlo jeho otce.

21.07.2019 5 z 5

Druhá strana Druhá strana Jody Houser

Krásný komiks ke skvělému seriálu, přesto dějově trochu jinak. Prolíná se v něm skutečný svět se světem na druhé straně spolu s Dračím doupětem. ????

17.07.2019 5 z 5