Egypťan

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Původní komiks mladé autorky čerpá svou prvotní inspiraci u egyptského mýtu o dvou znepřátelených bratrech, Sutechovi a Usirovi. Malý egyptský kluk Ratep, kterému se vrstevníci pro jeho původ vysmívají, podlehne svodům Sutecha, boha války, temnoty a hněvu, a dopomůže mu ke svobodě a moci. Za to ho stihne trest - Usir, bůh plodnosti a panovník nad říší zemřelých, mu dá nesmrtelnost a Ratepovým věčným úkolem je napravovat Sutechovy zlé skutky. Osamělý odvěký poutník bez domova a rodiny pak cestuje časem i světem a v jeho příbězích se odrážejí legendy a báje z celého světa. Ratep přitom nepřestává toužit po lásce a přátelství, leč marně. Protože však v jeho žilách koluje i Sutechova krev, nehodlá se se svým údělem smířit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48783/big_egyptan-wnI-48783.jpg 3.613
Žánr:
Komiksy, Fantasy, Historie

Vydáno: , Argo
více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Egypťan

Kate18
04.10.2019

Komiks je nádherně zpracovaný, krásná černobílá kresba.

Sledujeme příběh Ratepa, egyptského chlapce, který byl již před svým narozením předurčen pro velké věci, i když o tom nikdo neměl ani tušení. Ratep uvěří démonovi Sutechovi a neúmyslně mu vrátí jeho moc. To se znelíbí démonovu bratrovi Usirovi, který na Ratepa uvrhne za trest hroznou kletbu. Ratep se s touto kletbou dlouhou dobu vypořádá a my jsme svědky jeho cestování po světě a bojování proti zlu. Jak dlouho to ale může vydržet, když si nemůže vyplnit své sny a touhy..

Tomas@S
29.01.2019

Docela mile prekvapeni. Na cesky komiks mimoradne kvalitni kresba, zajimavy az strhujici pribeh. Fakt me to bavilo. Jenom ten zaver byl takovy trochu do prazdna, mohlo to byt malicko promyslenejsi. Ale jinak vsechno super.


Chestnutt
22.10.2018

Nejsem komiksový fanda a tak jsem asi nepoznal kvalitu...

p3tris
25.04.2017

Černobílá kresba si bere inspiraci z Franka Millera nebo Mika Mignoly, povídkové rozložení, příběhy i hlavní hrdina mi zas v mnohém připomínali Sapkowského Geralta. Rozhodně ale nejde o nějaké kopírování a rozhodně ne o nudu. Sympatický počin z našich luhů a hájů.

trudoš
05.05.2015

Fantaskní příběhy, možná chvílemi zbytečně jednoduché, a sem tam nedotažené do konce, ale okořeněné nahláškovanými hrdiny. Základní motiv je vcelku prostý - člověk, který posloužil Zlu, teď ve službách Dobra ničí vše démonské a nelidské. Tedy klasický superhrdinský motiv. Už to je na české poměry zvláštní, obzvláště když se jedná o neznámého autora, v tomto případě autorku. A toho si cením.
Nápady na povídky samotné nehýří sice žádnou originalitou, jsou však dostatečně svébytné, aby v nich čtenář automaticky neviděl kopii kopie. Odmyslíte-li si tedy podobnost s Mikem Mignolou, kterým se autorka minimálně kresebně nechala hodně ovlivnit, užijete si sympatické, lehce strašidelné historky, které ne vždy končí tak, jak by jeden čekal.