Ve stínu šumavských hvozdů

Ve stínu šumavských hvozdů https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114126/bmid_ve-stinu-sumavskych-hvozdu-114126.jpg 4 45 7

V románu českého spisovatele Stanislava Komárka Mandaríni se objevují ukázky z neznámého a v češtině nikdy nevydaného románu Karla Maye Ve stínu šumavských hvozdů. S. Komárek z tohoto díla, unikátního jednak tím, že je u nás zcela neznámé, a jednak tím, že se toto dobrodružství Mayova alter ega Old Shatterhanda alias Kara Ben Nemsího tentokrát odehrává v šumavském pohraničí, cituje pouze krátké fragmenty. Scenáristé Džian Baban a Vojtěch Mašek z tvůrčí skupiny Monstrkabaret Freda Brunolda a výtvarník Jiří Grus neměli Mayův originál k dispozici, ale jejich záměrem bylo na základě těchto fragmentů na ploše komiksu děj celého románu zrekonstruovat. Výsledným tvarem je barevný dobrodružný obrázkový příběh. Slavný Old Shatterhand zde tentokrát nečelí hordám po zuby ozbrojených lupičských tlup, nýbrž zdánlivě bezbranné, chladnokrevné, ledově krásné femme fatale Barboře. Vážení čtenáři a čtenářky si jistě dovedou živě představit, v jak strašném nebezpečí se tento nevinný a čestný muž tentokrát ocitá... Držme mu palce, aby z něj bez úhony vyvázl.... celý text

MCGinger
11.09.2021 2 z 5

No...asi jsem to úplně nepochopil. A kresba se mi taky moc nelíbila, ale některé větší panely a scéna s bitkou byly povedené.

Disease
11.08.2021 4 z 5

Dekonstrukce Mayovek s parádní kresbou a spoustou psychologie. Jak Old Shatterhand na stará kolena dospěl :-)

Candide
16.08.2020 odpad!

Mám takový dojem, že si tady ze mě někdo dělá p**u.

Kate18
08.08.2019 2 z 5

Karl ben Nemsi (jeden z aliasů Old Shatterhanda), Barbora (alias Božena Němcová) a Alí Telvfík jako úhlavní nepřítel Karla. Co kdyby Božena Němcová ilustrovala Babičku, všichni byli nazí a ona usilovala o změnu světa, ve kterém by podle ní byly samé ženy a ještě navíc nahé? Slátanina? Tak bohužel tak na mě působila tato kniha. Karl je nejspíš vtělením ztraceného nezveřejněného románu Karla Maye, který byl nalezen po jeho smrti zahrabaný v uhlí ve sklepě jeho vily Shatterhand v Radebeulu u Drážďan. Jedná se o jeho poslední chlapecké dobrodružství, které konči nečekanou erotickou scénou...

jarynek
02.03.2019 4 z 5

Při čtení jsem se ptal - je to parodie? je to hold románům Karla Maye?
No když si vzpomenu na patos knih a především filmů s Old Shatterhandem, tak je to asi nakonec na hraně obého. Má to spoustu vtipných momentů i vtipných detailů v kresbě, takže celkem jsem se bavil, jen konec byl takový urychlený.
A konečně mi přišla zajímavá i Babička:).

Makrela Liška
02.08.2017 5 z 5

Při letmém náhledu mě málem odradilo výtvarno a od knihy jsem nic neočekávala. Jaké bylo mé překvapení, když sem se pustila do čtení! Takhle jsem se dlouho nepobavila. Vytříbený jazyk a vtipem oplývající text i obraz si bere na paškál největší klasiku, aby ji přetavil v něco naprosto nového a nečekaného. Prostě skvělé!

mclusky
24.09.2013 4 z 5

Parádní jízda Old Shatterhanda, chlapce v těle muže, sledujícího svou femme fatale Boženu Němcovou napříč českou kotlinou. Pouť, na které se jeho láska Božena promění v jeho soka a on nakonec musí zachránit český lid a morálku před jejím oplzlým dílem Babička. Setkání s asi desetiletým Sigmundem Freudem pak už nemůže nikoho překvapit. Úžasný vtip, geniální kresba i scénář a svižný spád činí z tohoto poměrně útlého dílka jeden z nejlepších komiksů, co u nás kdy vyšel.

české komiksy

Autoři knihy

Džian Baban
česká, 1977
Vojtěch Mašek
česká, 1977
Jiří Grus
česká, 1978

Kniha Ve stínu šumavských hvozdů je v