Kate18 Kate18 komentáře u knih

Kostnice Kostnice Mike Mignola

Lord Baltimore stále hledá upíra Haiga, aby se pomstil za smrt svých blízkých. Ale na chvíli mění své plány a vydá se do Budapešti, kde se má setkat s inkvizitorem Duvićem. Bude to jejich finální setkání? Do Budapešti mezitím přijíždí zvláštní vlak, který je Baltimorovi povědomí. V celém městě se najednou vyrojí obživlí mrtví a Baltimor se s nimi musí vypořádat.

23.04.2022 5 z 5

Královská hra 5 Královská hra 5 Nobuaki Kanazawa

Musím souhlasit s ostatními komentáři, konec by zklamání. Nevím, jestli jsem posledních pár stran úplně nepochopila nebo teda teorie mám, ale nevím, jestli správné. Celá série byla jedna velká jízda. Začátek poslední knihy byl obzvlášť psychologický. Úkol souvisel s hodem kostkou. Do hry už bylo zapojených jen 10 hráčů a pořád chodili zprávy s tresty. Doufala jsem, že Nobuakiho pátrání přinese nějaké výsledky ohledně historie hry, ale bohužel jsme se nic moc nedozvědeli.

23.04.2022 3 z 5

Královská hra 4 Královská hra 4 Nobuaki Kanazawa

Nobuaki s pár spolužáky dál pátrají po vodítku ke Králi. Povede se jim zjistit, že Královská hra už někdy proběhla a tak se vydá po stopách do vzdálené vesnice. Jenže mezitím stále chodí zprávy s příkazy a s tresty.

23.04.2022 5 z 5

Královská hra 3 Královská hra 3 Nobuaki Kanazawa

Hra se rozjíždí na plné obrátky. Kniha je od začátku do konce akční. Objevují se nové úkoly, ale i další tresty. Kolik obětí ještě hra přinese? A nezapomeňte, že se ze hry nedá odejít.

22.04.2022 5 z 5

Zelená krev 1 Zelená krev 1 Masasumi Kakizaki

Brad a Luke žijí v New Yorku ve čtvrti Five Points. Jsou Irští přistěhovalci a život se s nimi nemaže. Luke má práci v docích, zato Brad práci hledá, alespoň naoko. Vede totiž dvojí život, který před svým bratrem tají.
Začátek série se mi moc líbil, příběh nabitý akcí a všemožnými zvraty.

22.04.2022 5 z 5

2071 2071 Andrej Líbal

Kniha, která chytne a nepustí, s každou kapitolou roste napětí a vy se chcete co nejdříve dozvědět, jaký konec autor přichystal pro protagonistu. Odehrává se v Praze budoucnosti, svět je ekologicky zaměřený a ničím se neplýtvá, dominuje mu však technologie. Snad každý má vlasní komunikátor, bez kterého skoro není možné fungovat. Ulice jsou plné dronů a autonomních vozů. Ale jak se spousta lidí obává, technologie jsou snadno zneužitelné… Moc se mi líbil závěr knihy, který je hodně k zamyšlení, protože je celý příběh snadno uvěřitelný…

Celý příběh podtrhují skvělé ilustrace, díky kterým se do příběhu ještě více vcítíte.

2071 je příběh budoucnosti, ne příliš vzdálené. Vypráví o Samovi, který si jednoho dne nemůže vzpomenou téměř na nic ze svého dosavadního života. Ví, že pracuje ve firmě, která se zabývá nesmrtelností a že se pravidelně schází s kolegy. Ale proč má najednou takový výpadek paměti? Začne pátrat, co si pamatuje jako poslední a co se mohlo stát. Tím zjišťuje stále záhadnější věci, které ho mají zavést až k šokujícímu odhalení. Sam při svém hledání narazí na pár osob, které se mu snaží pomoct, jenže komu může věřit? Pátraní nás navíc zavede do více i méně známých částí Prahy, které se časem proměnily k nepoznání.

19.04.2022 5 z 5

Tulení Tulení Catana Chetwynd

Roztomilost! Jinak to popsat nejde. Milý komiks o lásce a všedních věcech. Ve spoustě situací jsem se našla.

19.04.2022 5 z 5

Vyhlazovací stroje Vyhlazovací stroje Bryan Hitch

V zemi se začínají probouzet pradávně síly. Jejich probuzení způsobuje zemětřesení a Liga musí světu pomoci. Objeví se zde zvláštní stroje, které mají jediný účel.

Vyzyvatelé Vyzyvatelé Masaši Kišimoto

Naruta a jeho team čekají zkoušky, ale zdá se, že budou náročnější než kdy dříve. Výsledek závisí na celém teamu a tak si musí dobře rozmyslet své odpovědi.

Lom bohů Lom bohů Jeff Lemire

Po Thanosovi jde jeho vlastní syn, Thanos je zesláblý, protože de u něj projevila neznámá nemoc. Musí vyhledat pomoc, ale kdo by ho mohl uzdravit? Navíc má jeho syn svůj vlastní šokující plán.

Thanos se vrací Thanos se vrací Jeff Lemire

Thanos se vrací, chce získat zpátky vládu nad svým sektorem, který už mezitím ovládl jeho bývalý spojenec. Ale jde po něm spousta lidí, navíc z jeho vlastní rodiny!

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Naprosto dokonalé, jako by někdo sledoval můj život a psal o něm. Jsem ráda, že nejsem jediná na světě. Tuhle knížku by si měl přečíst každý, aby pochopil, jak se můžou cítit ostatní.

04.04.2022 5 z 5

Klony hromadného ničení Klony hromadného ničení Robbie Thompson

Tihle dva jsou skuteční kecalové a nedají si pokoj ani v důchodu. Spidey a Deadpool jdou po Chameleonovi a po Deadpoolových klonech, ale věci se jako vždy komplikují. Dozvíme se něco o historii robotických klonů a je to velmi překvapivé. Navíc se Spidey stále snaží dostat Poola do vězení.

04.04.2022 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Skvělé! Dál sledujeme životní cestu Geralta, ale v této knize se dozvíme víc o bitvě u Soddenu a Yennefer, ale hlavně o Ciri. Odkrývá se pozadí bitvy a Triss Ranuncul , která přišla na pomoc svému dávnému příteli. Ciri v Kaer Morhen pokračuje ve svém výcviku, ale musí se také naučit ovládat svou sílu. Tris je nakonec je odvolána a na pomoc Ciri se vydá samotná Yennefer. Vydají se spolu k Neneke, kde začne její nový život…

04.04.2022 5 z 5

Závody ve zbrojení Závody ve zbrojení Robbie Thompson

Tohle byla zábava, bavil mě skvělý překlad, takhle zachovat vtípky a přitom převedené do českého prostředí bylo super! Deadpool a Spidey už nejsou takový team, jak si Deadpool vysnil. Spidey šlape Poolovi na paty po tom, co zahlédl jeho reklamu na prodej zbraní v noci v televizi. Jenže když se ho vydá vypátrat zjistí, že to možná Deadpool nebyl, ale známe Deadpoola.. Navíc kniha obsahuje část příběhu z důchoďáku.

Kousnutí Kousnutí Jordie Bellaire

Po minulých událostech musí Buffy a Willow dostat zvláštní artefakt. Město napadla proradná Anya a ukradla zvláštní dýku. Ale předtím provedla se svým pomocníkem Spikem něco hrozného Alexandrovi. Dívky se vydají po stopách tajné mapy do podzemí, kde musí podstoupit větší oběť než čekaly…

Střední je peklo Střední je peklo Jordie Bellaire

Skvělý návrat do dětství. Buffy se přestěhuje do městečka Sunnydale, které leží na bráně do pekel. Proto je zde takové množství upírů a démonů. Naštěstí potká pár stejně švihlých spolužáků jako je ona sama a stanou se z nich nerozluční přátelé. Když jde Buffy za svým pozorovatelem do knihovny, tak ji sledují a tím se vysvětlil, jak jim předchozí noc zachránila život. A rozhodnou se ji podpořit v boji proti upírům. To de jim může stát osudným, ale jsou si rizika vědomi. Při tom všem se snaží žít obyčejný život středoškoláků…

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Mladou slečnu Čise draží na burze a vydraží ji neznámí cizinec, který vypadá opravdu zvláštně. Navíc zaslechne,že o ni mluví jako o Sleigh Beggy - “Milované dítě noci”. Kouzlem ji přenese k sobě domů a seznámí ji s jejím novým domovem v Anglii. Hned ji řekne, že se stane jeho učednicí a že si ji vezme. Spolu pak vyrazí do blízkého městečka, aby ji představil pár známým. Když pozná jedno z nich, faráře, zadá jim první úkol, který musí splnit, aby pomohli církvi. Tam začne jejich dobrodružství.

Druhá kniha hřbitovní Druhá kniha hřbitovní Neil Gaiman

Nik jde poprvé do školy a jeho opatrovník ho naučí, jak být téměř neviditelný, jenže Nik se zaplete s místním rváčem a už nedokáže splynout. Navíc se ve městě objeví někdo jménem Jack. Nick tak musí být na pozoru víc než kdy dřív. Jenže to by nebyl on, kdyby nespadl do nějakého maléru.

Štvanice Štvanice Mirka Andolfo

Les se musela dát na útěk nejen před policií, ale i před podivnou organizací. Neví, co se děje a proč ji potřebují. Ale ví, že to nějak bude souviset s jejím snem. Jenže to tak úplně není jenom sen, postupně se víc a víc stává skutečností. Naštěstí se objeví neznámý cizinec, který ji chce pomoci, může mu věřit? Může věřit vůbec někomu? Les se rozhodne uvěřit a jde s ním…

19.03.2022 5 z 5