Thanos se vrací

Thanos, pravděpodobně nejdémoničtější bytost v marvelovském vesmíru, se vrací... A CHCE SVOU POMSTU! Bohužel pro šíleného Titána je vystaven i nečekanému střetnutí - s vlastní rodinou. Připojte se k němu na výletu temnou stranou galaxie a sledujte brázdu absolutní destrukce, kterou za sebou zanechává! Je ztělestněným zlem. Je nezastavitelný. Ale je na čase, aby se ho někdo - kdokoliv - zastavit pokusil. Bude to Shi'arská imperiální garda? A tím myslíme celou imperiální gardu. Je čas zavolat posily! Mezitím se do věci zapojí i Thanosův syn Thane se svými plány. Když Thanos kdysi povraždil všechny jeho sourozence, Thanea ušetřil - ale ne z lásky. A až se otec se synem střetnou, nebude to šťastné rodinné shledání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/396861/thanos-se-vraci-Euz-396861.jpg 4.112

Thanos (1.)

Thanos Returns (2017)

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew

Kniha Thanos se vrací

Lenka.Vílka
včera

První linka:
Thanos nemá dobrý den. Vrací se domů, kde na jeho trůnu sedí někdo jiný. Thanos je rozladěn. Ale bude dobrý. Prostě ho zabije a vezme si moc zpátky. Škoda jenom, že umírá.

Druhá linka:
Na druhé straně jsou ti, kteří chtějí jeho obnovené vládě zabránit tak, že Thanose zabíjí, v čele s Thanem..Tak snad to bude lehčí, když umírá.

Docela jednoduchej základ, že jo? Ale proč to teda bylo tak dobrý? Na jedné straně máme Thanose, což je padouch, je nám jasno. Ale tady je podaný jako někdo, kdo chce jenom přežít (viz co řekne gardě, když odchází od svého otce). No, holt by cestou někoho sejmul, no to je tóho, vy citlivky. Strana klaďasů je vykreslena oproti Thanosovi dost povrchně. "Je zpátky, sejmeme ho" jako jediná motivace? Vzhledem ke konci prvního dílu by to v druhém mohlo být zajímavé, protože teprve tam se dozvíte, že...(šuš, ticho bude). Protože tohle byl teprve rozjezd. Čekám to na plný pecky. Tady je jenom dost věcí naznačeno a vy si pokračování musíte přečíst. Takže za mě dobře zvládnutý scénář. Nažhavý na příště. Přesto mě v něco naštvalo.

Mrzela mě jedna věc. Že v moment, co se vrátí Thanos, hned dává dohromady bandu Thane. A to, že je zpátky na trůnu a všechny opičky opět poslušně poslouchají se dozvíme z jednom okně formou vyprávění. Chtěla jsem něco z toho vidět. Proudy krve, akce a násilí (nejlepší akce byla Thahos proti gardě a vlastně jediná pořádná, jó, to jsem čvachtala). Ale zase se toho dozvíme hodně o Thaneovi. Což bylo za mě plus. Takže mě to částečně mrzelo, ale částečně jsem byla ráda za ty ostatní věci. Zmatek, tenhle komentář, samý zmatek! :D

Líbilo se mi, že ty dvě linky byly odděleny i vizuálně. Kdo četl, ví (okna, okraje). Škoda jen, že občas to nevyšlo a text skončil hluboko ve vazbě. Ale tak na to je český čtenář už zvyklý, ne? Tak co to měnit, že...
Kresba samotná byla taky hezká. Kdo už ty moje výšplechty čte pravidelněji, ví, jak myslím to svoje "hezká". Bylo to dobrý, ale nic speciálního, kvůli čemu bych četla znovu (znovu budu číst kvůli příběhu) nebo si řekla: "Pecka, tohohle kreslíře si dohledám". Nejkrásnější momenty byly výbuchy a hned první dvojstrana s názvem knihy, kde byla galaxie.

Navíc komiks vyšel v dokonalou dobu. Je tam nějakej spoiler? Hrajou si s náma? Proč by nám to dělali? Jdu brečet do rohu...

ZAČÁTEK SPOILERU Král je mrtvý, ať žije král. Pokud je plánu, že Thanos zachrání zbytek galaxie, který nezničil předtím, aby jí vlastně zachránil před svým synem, a Thanos se stane "hrdina", protože i přes to všechno nebyl tak krutý, jak bude Thane, tak to si přečtu ráda...KONEC SPOILERU

milan1935

Thanos od Lemira vypráví příběh Thanose který se vrací po eventu infinity na svou základnu kde nachází Corvuse Glaiva. V tomto booku máme dvě dějové linky jednu s Thanosem a druhou s jeho synem Thanem. Thane si sestaví svůj tým se kterým chce zabít Thanose, protože Thanos umírá. A mě osobně se líbili obě dvě ta Thaneova je spíš ta ukecanější linka kdežto ta Thanosova je ta akční kdy se titán rve skoro s každým koho potká a do toho se snaží najít lék. S kresbou Mika Deodata Jr. jsem se ještě nesetkal, ale přišla mi hrozně pěkně použita. V tom komiksu se nejvíc pracuje s oranžovou a černou. Postav je tady jen pár, máme tu už zmíněné Thanose a Thanea potom starfoxe, nebulu a tryca. Mě osobně přišel hrozně sympatický Starfox, kterého jsem až doteď neznal a docela mi připomínal Hana Sola.
Celkově mi tento book hrozně připomínal Star Wars komiksy máme tu skupinku lidí co jdou na akci pak silného zaporáka. Mě se skoro všechno na Thanosovi líbilo, byla tam akce mluvení děj byl svižný, pokud chcete Thanose koupit tak to udělejte.

fvalek

Thanos je jeden z těch komiksů, na který se těšíte, ale pak si říkáte "Aha, co dál?". Nechci tím říct, že by byl nudný nebo špatný, ale minimálně pro mě byl takový nemastný neslaný. Začnu ale pochvalou, kresba byla skvělá a byla taková správně drsná, asi tak, jak by si Thanos přál. :D

Dál to už ale bylo takové zvláštní, útržky z Thanosova života, útržky z životů jiných nevýznamných postav, (spoilery na 4. Avengers? :P ), a nakonec se z toho vlastně vyklubal příběh, kde vůbec nefiguruje Thanos coby hlavní hrdina. A tenhle aspekt hrdiny je vůbec věc, která tenhle komiks dělá matoucím. Reálně Thanosovi nefandím, potom si koupím komiks o něm, takže mu fandit chci, ale dostane se mi příběh o jiné postavě a Thanos je zase v pozici toho, co je ten špatný a musí se odstranit. Upřímně, ne že bych čekal, že by byl Thanos hrdina, kterému budu fandit, ale trošku jsem doufal, že uvidíme příběh z jeho pohledu, kde sice bude šílený titán, ale bude to v jeho pojetí vše dávat smysl a prostě se s ním trošku sblížím a pochopím ho. Ale to se bohužel nestalo... tak to je taková jediná výtka, co mám.

Jinak tedy z obecného pohledu to bylo v pohodě, akce fajn, drama fajn, rodinné záležitosti fajn, boj ne tak fajn (Thanos vs garda skvělé, Thanos vs Thane o ničem). Nedošlo k žádnému zadostiučinění, nevyřešila se nemoc, nevyřešilo se co po jeho "smrti", nevyřešilo se, co chce Smrt, ale tak jasně, to je klasika prvních dílů, těším se tedy na další, ale už bych rád víc Thanose a ne aby byl ve vlastním komiksu jen vedlejší antagonista. Použiji tedy termín i hodnocení "SLUŠNĚ NAŠLÁPNUTO" a uvidíme, co dál. :)

Nevimm

Klasické klišé komiksových marvelovek se koná, ale i tak je to dobré.
Doufám, že tam není mini spoiler na poslední Avengers a očekávám, že to ve filmu bude jinak. Páč bych byl dost zklamaný.

memphisz

Vesmírné sci-fi jak má být. Lemire umí, o tom asi nikdo nepochyboval. Příběh má slušné tempo, námět zajímavý a vše tak nějak funguje. Thanos nezvykle zranitelný, ale přitom pořád Mad Titan. Příběhy přeživších z Titanu jsou super a příběh z vězení je asi vrchol celé knihy. Postavu šampiona Tryca prostě žeru, takhle fungující retro design postavy jsem už dlouho neviděl. Kresba a barvy jsou ale ještě jinej level, na sci-fi naprosto ideální, velkolepá, hravá, moderní. Už se těším na druhý díl!