Thanos se vrací

Thanos, pravděpodobně nejdémoničtější bytost v marvelovském vesmíru, se vrací... A CHCE SVOU POMSTU! Bohužel pro šíleného Titána je vystaven i nečekanému střetnutí - s vlastní rodinou. Připojte se k němu na výletu temnou stranou galaxie a sledujte brázdu absolutní destrukce, kterou za sebou zanechává! Je ztělestněným zlem. Je nezastavitelný. Ale je na čase, aby se ho někdo - kdokoliv - zastavit pokusil. Bude to Shi'arská imperiální garda? A tím myslíme celou imperiální gardu. Je čas zavolat posily! Mezitím se do věci zapojí i Thanosův syn Thane se svými plány. Když Thanos kdysi povraždil všechny jeho sourozence, Thanea ušetřil - ale ne z lásky. A až se otec se synem střetnou, nebude to šťastné rodinné shledání. Obsahuje sešity THANOS (2016) č. 1-6, jejich autory jsou JEFF LEMIRE, MIKE DEODATO JR. a FRANK MARTIN....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396861/big_thanos-se-vraci-Euz-396861.jpg 4.260

Thanos 1.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

Thanos Returns, 2017

Kniha Thanos se vrací

wullcann38
12.02.2021

Thanos v lehce temnějším příběhu.
Konec jsem vážně nečekal.

DennisMoore
15.07.2020

No jo, no jo, zase ten Jeff Lemire. Za jednoho z nejlepších komiksových vypravěčů současné generace ho považuju už nějaký čas a on mě o tom každou další knihou ujišťuje. Ani tentokrát to není jinak. Thanos dostane nebývale zabrat, příběh je stejnou měrou osudový jako zábavný a jsou v něm moc pěkné neotřelé nápady typu těch částí vyprávěných dokumentárním stylem. Lemirovo scenáristické mistrovství spočívá ale ještě v něčem jiném - v tom, jak pracuje s postavami. Ono je totiž úplně jedno, jestli je tenhle komiks váš první, nebo stoprvý, protože Lemire dokáže představit postavy (kterých je docela hodně) a vykreslit vztahy mezi nimi pomocí pár dialogů tak lehkou rukou, že vám ani nedojde, že se to děje. Co se týče kresby, Mika Deodata jsem nedávno obdivoval v Berserkrovi a jeho styl se perfektně hodí i sem, užíval jsem si každé sebemenší políčko i každou velkorysou celostranu.

Voliarty
25.01.2020

Robiť komiks o záporákovi je ťažká vec, hlavne keď tým záporákom je taký zmrd ako Thanos. Buď z neho spravíte anti-hrdinu, čím mu ale zmeníte charakter, alebo ho ponecháte zmrdom, tým ale veľa sympatií mať nebude. Podľa hodnotení vidím, že sa ľuďom páči, jak to Lemir poňal, ja tak nadšený bohužiaľ nie som.

Po všetkých tých superhrdinoch som rád za komiks, kde hlavnú úlohu preberá bytosť, ktorá kam príde, tam pácha genocídu a ktorá sa s tým, jak sa ľudovo vraví, nekašle. Bohužiaľ, nie je jej venované toľko priestoru, koľko by som si prial. Dosť veľa strán si pre seba kradne linka Thanosovho syna, ktorý kuje pikle proti fotríkovi. Nie, že by Thane spolu so svojou tlupou nebol zaujímavý, ale predsa len som do tohto šiel kvôli šialenému titánovi.
Aj toto sa nakoniec výrazne podpísalo na výslednom mojom hodnotení. Nie je to zlé, ale čakal som dačo iné, dačo viac.

Na kresbu som si zvykal, obálka sa mi veľmi páči.

Aki12
11.08.2019

Thanos se vrací je nejlepším představením mocného Thanose českým čtenářům. Komiks už od začátku vybočuje svým skvělým provedením a skvělým příběhem. Při čtení si uvědomíte, že Thanos je skutečné monstrum, které zabije cokoliv, co mu stojí v cestě, ale po dočtení tohoto komiksu si tuto postavu zamilujete.

Terva
31.07.2019

Jsem Thanos z Titanu....
Ohnul jsem samu realitu....
Thanos zůstává dobyvatelem...
Thanos zůstává válečníkem...
Thanos zůstává Bohem!!!

Hned v prvním sešitě mě zaujal styl oken. Tak nějak si představuju komiksová okna, která dodávají obsahu tu správnou atmosféru. Ano, ano zaujal mě styl kreslení muže, jenž si říká Mike Deodato Junior. Ve čtvrtém díle se zjevuje fakt pěkná kočanda. Co na tom, že je to Smrt, ale stála by za to. Nádherně nakreslená, to fakt musím přiznat. Vlastně celý koncept těchto šesti příběhů je nádherný. Jak už kresbou tak i obsahem. Tohle jsem si vesmírně užíval. Jeff Lemire a Mike Deodato JR. jsou borci.

Malá ochutnávka:
Thanosova slova nejsou planou výhrůžkou. Neříká se mu Žnec životů bezdůvodně. Stačí pohlédnout na zpustlý měsíc Titán, kde se kdysi rozkládalo prosperující město věčných.
Byl to Thanos, kdo kdysi vyryl do povrchu Titanu svůj krvavý podpis a učinil z něj tuto zapomenutou pustinu.

Při čtení tohoto příběhu jsem poslouchal The Agony a jejich studiové alba nazvané Dirty and Dangerous 2015 a 986 z roku 2017. Vybral jsem opět několik citátů a vložil je mistru Jeffu Lemiremu na jeho profil. Tento svazek obsahuje sešity #1 - #6 série Thanos.

Citát: Nejde o šťastný konec, neboť kdesi daleko byla spuštěna řetězová reakce událostí.....

Gustik5
20.07.2019

Thanos se vrací je velice mainstreamový příběh. Ovšem v tom nejlepším smyslu slova. Marvelovské vesmírné komiksy mne většinou nechávaly chladným, ovšem zde se rozehrává epické, drsné drama prokládané slušnými zvraty a akcí, na jakou je vážně radost pohledět. Zajímavý není jen hlavní “hrdina,” ale i všichni vedlejší. Za sebe tak mohu závěrem říci, že jsem opravdu rád, že u nás tato série vychází a na její další části se opravdu těším. Protože tohle mne bavilo. Toto dílo se dá s celkem klidnou tváří doporučit i komiksovým nováčkům, které filmové zpracování Thanose nadchlo a rádi by se s ním seznámili i formou komiksu. Směle do toho!

3DD!3
25.04.2019

Vystavět příběh kolem největší svině ve vesmírů tak aby působil jako hrdina/oběť je kumšt a Lemire zvládá bez problémů. Vesmírné reálie jsou malinko matoucí protože se s většinou postav v českém komiksu setkáváme poprvé, ale nosná linka poměrně jasně čitelná a ostatní postavy od tlučhuby po smrtící feme fatale fungují přesně tak jak mají. Spousta otázek zůstává nezodpovězených, ale to je dobře, aspoň je nač se těšit. Deodatova kresba je fantastická, vydejte více jeho věcí, prosím... pěkně prosím...

Wojta777
20.04.2019

Jednoduchý a přitom komplexní příběh, k tomu skvělá kresba a neuvěřitelně výborné postavy. Vážně nechápu, jak se tohle všechno vešlo do první části.
Příběh je vcelku jednoduchý. Thanos umírá, a proto hledá odbornou pomoc. Dokonce navštíví i svého otce. A věřte mi, nebude to hezké rodinné znovushledání. Na druhém konci vesmíru Thane, syn Thanose dává dohromady skupinku válečníků, která se skládá z vesmírného šampióna Treca, kybernetické vražedkyni Nebuly a Thanosovo bratra Erose a.k.a Starfoxe a má za úkol zabít samotného Šíleného Titána. A tohle nebude už vůbec hezké shledání.
Kresba se mi neuvěřitelně líbila. Krásně si hrála s barvami. Dobře balancovala temné a světlé barvy. Každá stránka Vás pohltí do příběhu a nepustí.
Postavy jsou velmi zajímavé a dynamické. Máme zde Thanea, který toho vcelku dost potatil, poté Treca, který se výživá v bojování a slávě, stejně to má tak i Nebula. A Eros? Ten prostě chce pomoci svému synovci. Máme zde i Smrt, která jako vždy využívá ostatní, aby dosáhla svého. A naposledy tu máme hlavní postavu komiksu a to Thanose. Ten je zde více bojechtivější, brutálnější a zuřivější, než kdy předtím. Všechny postavy jsem si velice oblíbil, a proto když přišel jeden nejmenovaný zvrat, tak jsem byl dosti překvapen.
Když bych to shrnul, na komiksu jsem nenašel ani žďobililínek negativa. Už se těším na druhou část, která tenhle příběh dovrší.
Dávám 5 titánních hvězdiček.