Kostnice

Lord Baltimore míří do Budapešti, kde se má setkat se svou Nemesis, soudcem nové inkvizice Duvićem. Do Budapešti však také míří podivný vlak s ještě podivnějšími cestujícími. Střetne se tam tedy lord Baltimo­re se svým úhlavním nepřítelem, upírem Haigem, nebo se jejich cesty protnou jinde? A jak dopadne jejich finální souboj?

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400671/kostnice-p1N-400671.jpg 4.728

Baltimore 4.

Horory, Komiksy, Fantasy
Vydáno · Comics Centrum

Chapel of Bones · 2014

Kniha Kostnice

jarynek

Tak tu máme dva finální souboje s Duvicem a Haigusem a ani jeden nedopadne tak, jak bych očekával a ani jeden nevyzní zcela jednoznačně. Což je však velké plus celého příběhu a otevírá možnosti dalšího pokračování této skvělé série a rovněž nutí čtenáře podívat ce na celé putování lorda Baltimora z jiného pohledu.

jockjock

Znovu perfektní,chci hned další knihu!

MlaW

A tak se nám po minulém lehkém klopýtnutí Baltimore vrací v plné síle! Skoro mi to připadá jako kdyby si autoři někde přečetli co a jak minule udělali špatně a tak se raději vrátili k tomu co jim jde nejlíp. Ucelený příběh, kostelní kecy a Inkvizitor v plné polní!
Čekání na další knihu bude doslova pekelně dlouhé.

memphisz

Tímto dílem se něco uzavírá, ale víme, že něco většího teprve přijde. Dojde k dlouho očekávanému střetnutí (dokonce dvojnásobnému), které však našemu prokletému hrdinovi nepřinese kýžené uspokojení. Navíc nás čeká šokující překvapení.

Příběhy Pekelný vlak a Kostnice jsou plné atmosféry, která je pro Baltimorea i Mignolu již typická. Kresba i scénář jsou poutavé a tak celá kniha uteče velmi rychle. Jen doufám, že se tímto konečně vzdálíme od upírů a přejdeme k více zajímavým okultistickým tématům. Hodně se těším na mythos kolem Rudého krále! A velmi doufám, že přijde nějaká větší sága (obdobně jako je v Hellboyovi v č. 8, 9 a 12).

Nevimm

Ta atmoška mě prostě bere

FireOfFilth

Další kniha s lordem Baltimorem je tu. Tentokrát obsahuje dva větší příběhy, Pekelný vlak a titulní Kostnici. A rovnou můžu říct jedno, obě jsou jízda.
V prvním příběhu se vydáme do Budapěště, kde se objeví jakýsi vlak a samozřejmě jak následně zjistí, nejedná se o obyčejný vlak s obyčejným personálem. A konečně nám tu také dojde na střet se zaslepeným Duvicem.
V druhé části se podíváme do Kostnice, zde se Henry konečně dočká po čem celou dobu pátrá a že je to vyústění dosti emočně vypjaté a nenechá vás chladným.
Jak podotýká kolega DennisMoore, že se má v nejlepším přestat. Důvodem je úžasně zakončena tato kniha, která snad skoro nepočítala s pokračováním.
Na závěr napíši, že Baltimore je skvělý počin a přesně takovéto příběhy mám rád.

DennisMoore

Tohle bylo tak skvělé... Tak moc... Až mě napadla skoro hříšná myšlenka, jestli by se v nejlepším nemělo přestat. Ale protože náhodou, díky internetům a edičnímu plánu Comics Centra vím, že se nepřestalo, děkuju Miku Mignolovi, vyhlížím pokračování jako malý kluk a těším se, jak se při něm budu bavit a bát zároveň. Ale k téhle knize: Podivný vlak překonal všechna moje očekávání. Na střet Baltimora s Duvićem jsem se třásl, doufal jsem, že k němu dojde a bude stát za to.... No a je to prostě ještě lepší než jakákoliv moje představa. Druhý příběh Kostnice pak uzavírá jednu etapu Baltimorova tragického příběhu (ti, kteří četli Statečného cínového vojáčka, budou mít trochu náskok) a otevírá dveře do další, která je zase cítit po mrtvolách a ve které se bude náš hrdina znovu brodit po kolena v něčem, co rozhodně nebude voda. Tak sem s tím.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Dark Horse Comics první světová válka (1914-1918) fantasy horory upíři pomsta

Autoři knihy