Kate.S Kate.S komentáře u knih

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Z této knihy mám takové rozporuplné pocity. Příběh jako takový se mi líbil a donutil mě k hlubšímu zamyšlení, co se tady vlastně během války dělo a nad podobou koncentračních táborů. Je to velmi pečlivě napsaný román, ale přišel mi zbytečně zdlouhavý. Námět je sice silný, ale hrozně se vleče. Styronovy zdlouhavé popisy a složitá souvětí byly pro mě velkým utrpením. Možná nejsem na tuto knihu ještě tolik dospělá, abych pochopila autorův tok myšlenek. Stingo, jako jedna z hlavních postav a jako vypravěč celého příběhu, mi nebyl vůbec sympatický. Kniha pro mě byla menším zklamáním, ale hodnotím ji pozitivně.

06.04.2014 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Už dlouho jsem nečetla takhle krásnou a dojemnou knihu. U posledních stran jsem doslova zadržovala slzy. Líbilo se mi to natolik, že jsem dokonce hned chtěla začít příběh znova. John byl pro mě velmi milou a charismatickou postavou a nedivím se, že Savannah podlehla jeho kouzlu. Vztah na dálku je ale složitý a nevím, nevím. S Johnovým přístupem bych asi také ztratila naději. Nicholas Sparks vyplodil opět další úžasný příběh a já ho řadím mezi nejlepší, co jsem kdy četla. Stoprocentně se ke knize Milý Johne vrátím a pan Sparks mě ještě více utvrdil v tom, abych ve čtení jeho knih pokračovala.

20.03.2014 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Toto byla moje tak říkajíc první Kingovka. Chtěla jsem pro začátek něco krátkého, proto jsem záměrně sáhla po tomto příběhu. Nic jsem od čtení neočekávala a celkem se těšila, až začnu. I přesto jsem ale byla mírně zklamaná. King píše velmi poutavě a občas z toho, co vymýšlí běhá mráz po zádech. Nevím proč, ale Running Man mi připoměl ságu Hunger Games. První část knihy se mi líbila více, zbytek se už tak trochu nezajímavě táhl a nakonec jsem byla šťastná, že je konec. Příběh to byl ale velmi zajímavý a originální, proto tuto knihu hodnotím zlatou střední cestou. Od pana Kinga si určitě přečtu i jiná díla a tentokrát sáhnu po nějakě bichli.

20.03.2014 3 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Tato kniha byl opravdový zážitek. To, co jsem cítila při čtení Kruhu, jsem necítila u žádného předchozího hororu. Musím říct, že chvílemi jsem se opravdu bála a to hlavně, když jsem knihu četla večer. Příběh je velmi čtivý a napínavý. Nenašla jsem žádnou část, u které bych se nudila. Napsané opravdu skvěle.

18.01.2014 5 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Nebudu si nic nalhávat. Čekala jsem od této knihy mnohem víc. Jediným důvodem, proč jsem si knihu chtěla přečíst, bylo, že mě celkem zaujala její filmová verze, která se podle mého názoru povedla. Ne, že by to nebyl zajímavý nápad, o tom není pochyb. Myslím si ale, že to mohlo být o několik stránek kratší, protože po delší chvíli mě kniha začala nudit. Forma, jakou zde Brooks svou knihu vypráví, je sice zajímavý, ale to je tak všechno. Mně by vyhovovalo, kdyby byl příběh sem tam promísen nějakým tím rozhovorem a jinak by to bylo psáno normálně. Ale co, číst se to dalo, chvílemi to bylo i zajímavé. Ale jinak nic moc. Filmové zpracování se mi líbilo více.

18.01.2014 2 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Je to ohromně nudná kniha. Ani jedna postava mi nepřišla sympatická. Ano, jsou to upíři zase z jiného soudku, ale mně se to nelíbilo. Vůbec mi to nesedlo. Velmi mě to zklamalo a to jsem, prosím, neočekávala žádný zázrak. Nechápu to vysoké hodnocení.

11.01.2014 1 z 5

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Nepřečetla jsem ji celou, zdaleka ne. Nevím no, nějak mi to nesedlo. Připadá mi to hodně zmatené, co se týče postav. A ty drahokamy to samé. Možná se ke knize vrátím později, ale momentálně ji zavírám.

11.12.2013

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Od této knihy jsem tak trochu něco očekávala a byla jsem celkem zklamaná. Dějová linka je celkem jednoduchá, není vůbec akční a celkově na mě působila nudným dojmem. Žádnou z postav jsem si neoblíbila. Jediný, kdo tam pro mě vybočoval, byl Dag a vzhledem k tomu, že je to mimino, jsem nemohla očekávat žádné projevy. Vlastně je to celkem smutné, že z těch hromady postav mě zaujalo zrovna mimino. Také mi to připadalo poněkud zvrhlé, ale ten konec mě i proti mé vůli navnadil na pokračování. Takže svůj účel příběh splnil a nebudu hned házel flintu do žita. Uvidím, co se z toho vyvine. Doufám, že až se někdy pustím do dalšího dílu, tak bude lepší než tento.

05.12.2013 2 z 5

Poslední upír Poslední upír Christopher Pike

Od této knihy jsem neočekávala žádné veledílo. A když tak koukám na záplavu hvězdiček okolo, připadám si se svým hodnocením zvláštně. Jako bych četla úplně jinou knihu. Přišlo mi to velmi nezáživné, plytké, prostě a jednoduše se mi to nelíbilo. Upír, který může na slunce? Jak tak na to koukám, praví upíři upadají v zapomnění. Možná jsem udělala tu chybu, že jsem knihu četla po naprosto jiné a dokonalé knize. Snažila jsem se najít alespoň jeden kladný bod a to je Seymor. Bohužel, jedna postava nedokáže zachránit celý příběh. Je škoda, že tam ro něj nebylo více prostoru a nebyl třeba hlavní postavou. Síťa, jakožto hlavní hrdinka, mi vůbec nesedla. Přišla mi ohromně nesympatická a tím svým ukvapeným „Miluji tě.“, které říkala klukovi, kterého znala ani ne dva dny, mi lezla na nervy. A ještě si rýpnu. Ten konec mi přišel takový jednoduchý. Od Jakši, jakožto hlavním záporákovi, jsem čekala trochu víc snahy , když se rozhodl zničit to, co stvořil. Také to na mě působilo zmateně, takže jsi ani nejsem jistá, jak to se Síťou vlastně dopadlo. Tuto sérii už nikdy víc.

05.12.2013 odpad!

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Toto je naprosto úžasná kniha. Moc se mi líbil styl autorova psaní a hlavně to, že vypravěčem příběhu je samotná smrt. A díky těm častým vsuvkám je to čtenáři neustále připomínáno. Také se mi líbilo promísení německými výrazy. Také jsem se vždy těšila na Maxovy kresbičky. Nejraději ze všech postav jsem měla Hanse Hubermanna, který je dobrota sama. V této knize je přímo ukázáno, jak špatně se lidem v tomto strašném období žilo. Je to smutný příběh a na posledních stránkách na mě také začaly doléhat emoce. Celá kniha se vlastně čte sama. Už na prvních stránkách mě příběh do sebe vtáhl a nedokázala jsem přestat, také proto mi na přečtení stačily dva dny. A samozřejmě musím vyzvednout samotného autora, který dokázal život za války popsat tak, jako by ji sám zažil. Ne všichni by toho byli schopni. Markus Zusak má podle mého názoru velký potenciál a doufám, že se k nám jeho knihy dostanou. A mimochodem, těším se na filmové zpracování. Doufejme, že bude na stejné úrovni jako kniha.

A ještě dodám, že se mi líbilo shrnutí na konci: Lidi mě děsí.

05.12.2013 5 z 5

Osel a stín Osel a stín Jan Werich

Divadelní hry mám ráda, dobře se mi čtou a jsou většinou zábavné. Bohužel v této hře jsem nenašla nic, co by mě zaujalo. Možná na tuto konkrétní nejsem ještě zcela zralá. Přečetla jsem ji pouze z jediného důvodu. A to, že se jedná o knihu k maturitě.

05.12.2013 2 z 5

Pán zlodějů Pán zlodějů Cornelia Funke

Obsahuje spoiler. Přiznám se, že jsem do příběhu čekala něco jiného. Začátek se mi zdál poněkud táhlý a chvílemi mě nudil. Rozhodně se to nevyrovná Inkoustovému světu, to ale asi zatím žádná jiná od Cornelie napsaná kniha, ale i přes to, se mi to líbilo. Je to takové oddychové čtení, kde opět nechybí něco kouzelného. Musím uznat, že Cornelia je v tomto směru velice originální. Kouzelný kolotoč, co vás omladí...no koho by to napadlo?:) Rozzuzlení, které tu Cornelia vymyslela, mě opravdu překvapilo. Nic takového jsem rozhodně nečekala. A možná právě proto mám Cornelii jako spisovatelku velmi ráda. Ale i přes to, je pro mě Pán zlodějů zatím nejslabší knížka z její tvorby.

05.12.2013 4 z 5

Naši furianti Naši furianti Ladislav Stroupežnický

Na to hře se mi líbil popis typického českého venkova. Je sice pravda, že je to takové jednoduší, ale dobře čtivé a místy i zábavné. Tuto hru jsem měla možnost vidět v divadle, a abych se přiznala, tak se mi moc nelíbila. Možná mi nesedli herci, protože je to podle mě hra dobrá. Dostala jsem se k ní jen proto, že se jedná o četbu k maturitě.

17.11.2013 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Tato kniha má dobré dvě části. A to začátek a konec. Ten prostředek bych popsala jako „nemastný neslaný“. Autorka zde výborně popsala atmosféru starého domu. Sice jsem se při čtení vůbec nebála, ale kdybych byla v Arturově kůži a v noci v takovémto domě, tak bych se asi zbláznila strachy. Ten konec byl pro mě naprosto nečekaný. Myslím, že tato knížka by si zasloužila vyšší hodnocení. Mně se líbila i přes ty slabší části. Určitě se podívám na filmové zpracování.

17.11.2013 4 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Ke Králi Oidipovi jsem se dostala jen proto, že se jedná o četbu k maturitě. A musím říct, že je dobře, že jsem se rozhodla si tuto tragédii přečíst. Bavilo mě to. Podle mého názor je to velmi zajímavá tragédie.

Vyšetřování ztráty třídní knihy Vyšetřování ztráty třídní knihy Zdeněk Svěrák

Myslím, že tahle hra je prostě klasika. Je to zábavné počtení a ještě zábavnější pokoukání. Co víc dodat?

Návrat Návrat Sophie Jordan

Opět, skvělé oddychové a svižné čtení. V tomto díle je hodně akce a to se mi líbilo nejvíc. Cassiana mi bylo po celou dobu velmi líto a držela jsem mu s Jacindou palce. Škoda, že to nevyšlo. Určitě by byli skvělý pár. Je ale škoda, že se víc nerozvedlo, proč Jabel Magnuse zradila a proč zabila vlastní neteř. Taky mi přišlo zvláštní, že i když kmen Deghana vůbec neznal, dal ho spolu s ostatními do vedení. Autorka mu mohla dát možná trochu víc prostoru, ráda bych se o něm něco dozvěděla. Celou sérii hodnotím velmi kladně. Dala jsem ji za víkend:)

Útěk Útěk Sophie Jordan

Druhý díl je stejně čtivý jako ten první a také stejně dobrý. Svazek mezi Jacindou a Cassianem byl pro mě nečekaný a i když vím, že nakonec bude s Willem, patřím k těm, kteří fandí Cassianovi. Nic to ale nemění na tom, že je pro mě Will stále stejně sympatickou postavou. Jacinda mě v tomto díle párkrát rozčilovala a musím říct, že z nich dvou mám raději Tamru. Ale i po druhém díle si pořád nedokážu podobu drakie představit.

Drakie Drakie Sophie Jordan

Tak toto je zase něco jiného mezi všemi těmi upíry, vlkodlaky a kdo ví, čím ještě. A musím říct, že se mi to líbilo. Čte se to velmi svižně a je to zábavné. Autorka vymyslela sympatické postavy, ale občas mi splývaly v jednu, protože stejně jednaly i mluvily. Opět je tu ten milostný trojúhelník, který mě sice už začíná nudit, ale bez něj by to tu nebylo ono. Will je už od začátku velmi sympatický a šarmantní. Je to velmi originální námět. Velmi příjemně jsem s touto knihou strávila čas.

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Na tuto knihu jsem se velmi těšila a bohužel mě obrovsky zklamala. Z velké části to bylo nudné a nezábavné. Hlavní postavy mi nebyli vůbec sympatické. Například Ender mi vůbec nesedl. Takže patřím do té menšiny, kterou Enderova hra nijak nenadchla, a souhlasím s tím, že je to velmi nadhodnocená kniha. Nelíbila se mi spousta věcí. Třeba, že se jedná o děti, i když silně inteligentní. Takhle přece malé děti nemůžou přemýšlet, a i kdyby, tak jsou to pořád jen děti. A pak ta bitka ve sprše…ta mě dorazila. Několikrát jsem se přemlouvala k dočtení knihy. Simulace byly zajímavé, ale číst neustále o tom samém mě opravdu nudilo k smrti. Takže musím říct, že jsem byla velmi nespokojená. Nejde mi do hlavy tak vysoké hodnocení.

16.11.2013 1 z 5