Kate.S Kate.S komentáře u knih

Virus Virus Kathy Reichs

Kniha má zajímavá námět. Osobně se mi nejvíce líbily ty části, kde kamarádi projednávali záhanou smrt Katherine Heatonové. Začátek byl trochu táhlejší a nudnější, takže mě moc nebavil a měla jsem menší problm se do knihy pořádně začít, ale na scéně se objevila mrtvola a už jssem se nemohla odtrhnout. Každopádně je to svižné čtení, které se hodí na odpočinek. Také se mi líbilo, že je Tory takovou menší vůdkyní celé party. Takže když to shrnu, kniha se mi líbila (až na ten pomalejší rozjezd) a těším se na pokračování. Doufejmě, že bude stejně dobré jako tento díl.:)

20.02.2013 4 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Text obsahuje menší spoilery. Zajímavá kniha. Nevěděla jsem, co si o knize myslet a příjemně mě překvapila. Myši se liší od ostatním thrillerů, ale podle mě je to dobře. Bylo by nezajímavé, kdyby všechny thrillery byly na stejný způsob. Na začátku knihy mi bylo Shelley líto a jednoduše jsem se do postavy vžila. Nevěděla jsem, co se bude dít a všechno mi došlo u věty "Myslím, že bychom ho měly pohřbít v zahradě." Od této chvíle se příběh zcela změnil. Po přečtení této věty se příběh trochu táhl. Pro mě byl v částech nudný, ale i přes to si myslím, že jsou Myši hezky zpracovaná kniha, děj zajímavý, styl psaní velmi čtivý. A ponaučení? Jistěže. Vraždy vám zřejmě projdou, pokud použijete mramorové prkýnko.

11.02.2013 4 z 5

Zlatovláska (a jiné české pohádky) Zlatovláska (a jiné české pohádky) Karel Jaromír Erben

Jeden čas jsem tuto knížku četla neustále. I teď se mi pohádka líbí, je to pro mě taková pohádková klasika:)

08.02.2013 4 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Pro mě takový průměr. Pohádky se hezky čtou, ale nepamatuji si, že by mě nějak zvlášť nadchly.

08.02.2013 3 z 5

Přehled středoškolské matematiky Přehled středoškolské matematiky Josef Polák

Už jsem knihu nmnohokrát použila a jsem s ní spokojená. Doporučila bych ji.

06.02.2013 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Pro mě celkem překvapení. Kniha se mi líbila. Samozřejmě hned, jak jsem narazila na Ostravu,tak jsem si okamžitě vzpomněla na nezapomenutelný přednes Jiřího Wimmera a hned jsem si báseň četla několikrát.

04.02.2013 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Že by mě to nějak bavilo, to se říct opravdu nedá. Možná si Babičku přečtu až budu zase o pár let starší a možná změním názor, ale ten říkám, že se mi knih moc nelíbila.

04.02.2013 3 z 5

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Zábavnější forma čtení českých pověstí. Vždy jsem oceňovala vtipnost, kterou mi knížka nabízí.

03.02.2013 5 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Celkově nudná knížka, která mě nijak nenadchla. Další upíří sága? To už jich není dost? Řekla bych, že ano. K žádné z postav jsem si neudělala vztah, protože mi byly jedninačně nesympatické. Děj. No, co se tam vlsatně dělo? Nic zajímavého. Přesně tak. Nudný děj, u kterého málem usnula. Knížku jsem si půjčila, protože mě nejprve zaujala obálka. Říkala, jsem si, že to může být zajímavé, ale to jsem se pletla. Další díly nechci ani vidět.

02.02.2013 1 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Ani nevím kolkrát jsem Aminu četla. Nezapomenutelná knížka:)

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Moc hezky napsaná dětská knížka:)

02.02.2013 5 z 5

Báječné příběhy Čtyřlístku: 1979-1982 Báječné příběhy Čtyřlístku: 1979-1982 Ljuba Štíplová

Jeden čas jsem Čtyřlístek přímo zbožňovala a komiksové knížky četla několikrát za sebou. Nikdy mě neomrzely.

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Moc hezká dětská knížka, která mě v mých dětských letech okouzlila.

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Kniha se mi moc líbila. Je to zajímavé počtení o příbězích z minulosti. Prostě nezapomenutelná kniha.

28.12.2012 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Úžasné. Ironie tohoto díla a nadčasový obsah dokáže oslovit čtenáře.

28.12.2012 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Příběh o pěti uličnících je pro mě nezapomenutelný. Při četbě knihy je mi vždy tak lehce. Odpočinková knížka, která mě vždy odreaguje a bez potíží se nad ní zasměji. Seriál také moc povedený.

28.12.2012 3 z 5

Odysseia Odysseia Homér

Příběh mě začal bavit, až u vykládání Odysseových příběhů. Jinak pro mě kniha velice těžce pochopitelná, takže jsem si dokonce z některých zpěvů nedozvěděla nic. Místy je epos poněkud obtížný na čtení díky neustálým zastaralým obratům, archaismům a množstvím postav, v nichž mi bylo občas zatěžko se zorientovat. Ale jak už jsem se zmínila, popis Odysseovi cesty mě celkem bavil a to nejvíce jeho dobrodružství s Kyklopem Polymésem, který snědl některé z jeho mužů. Vím, že je tento příběh velice slavný a je to klasika, ale asi bych si ho znovu nepřečetla.

28.12.2012 3 z 5

Moje první knížka od Tolkiena a jsem nadšená. Úžasná kniha! Nemohla jsem se odtrhnout, zcela mě to vtáhlo do děje. Je to moc krásný fantasy příběh. Neznám nikoho, komu by se Hobit nelíbil:) Určitě doporučuji.

14.12.2012 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Obaly jsou úžasné. To bylo první, čeho jsem si u knížky četla. Jinak vnitřek knihy je taktéž úžasný. Mě se moc líbila a knížku jsem slupla ani ne za dva dny. Oblíbila jsem si postavu Luce a samozřejmě Daniela, ale i ten mi občas lezl krkem.

02.12.2012 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Strhující čtení. Epické:) Mě se moc líbila.

02.12.2012 4 z 5