Kate.S Kate.S komentáře u knih

Klokočí Klokočí Jiří Suchý

Moc mě to bavilo:D:) Přečetla jsem knihu jedním dechem. Nejraději čtu o píseň o Vyšinutém trpaslíkovi. Doporučila bych všem si tuto sbírku přečíst:)

28.12.2012 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Jediný důvod, proč jsem si tuhle knihu přečetla byl, že se jedná o povinnou četbu. Nelíbilo se mi to. Abych se přiznala, tak jsem příběhu pořádně ani nerozuměla, hlavně některým částem. Styl jeho psaní je mi cizí.

28.12.2012 1 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

212 stran utrpení. Nechápu, co se na tom všem líbí? Mě kniha nepobavila ani nic jiného. Při každém pokusu o vtip jsem spíš koulela očima. Bohužel, mě se kniha nelíbila a znovu už ji nechi vidět.

20.12.2012 1 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Hezky vystižené. Čtivé a napínavé.

06.12.2012 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Zajímavý námět. Pěkně čtivá a napínavá kniha. Doporučuji.

02.12.2012

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Krásný díl. Škoda že poslední.

02.12.2012 5 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Kamarádka mě navnadila, jsem ráda:) Je to celkem napínavá kniha. Je zvláštní přemýšlet o tom, kdo je A, i když v podvědomí mi bylo jasné, že to Alison není a pak už vůbec ne, když bylo její tělo nalezeno. Líbí se mi, jak zde spisovatelka popisuje jednotlivě život všech kamarádek.

02.12.2012 4 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Zajímavý děj, ale mě se líbil. Jistě, seriál je několkrát lepší, ale knihy také nejsou k zahození:)

02.12.2012 5 z 5

Četla jsem celou ságu, a to dokonce několikrát. Byl tu prostě čas, kdy se mi to moc líbilo. Průvodce je velice zajímavý, informoval mě o mých oblbených postav. Pro fanouška je to velice dobrá věc a já nelituji, že jsem si to pořídila:) Doporučuji:)

28.11.2012 5 z 5

Chaos Chaos Rachel Ward

Velice pěkná knížka, až tedy na tu mluvu. Ta se mi opravdu nelíbí. Ale jinak příběh je to hezký a emotivní, takže tu chybu mohu přehlédnout. Ten konec mě málem dojal až k slzám.

28.11.2012 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Bohumil Hrabal je velmi významný český autor. Já ho bohužel nedokáži nijak zvlášť ocenit. Jeho knihy se mi čtou velmi špatně, děj mi přijde celkově nezajímavý. Toto dílo je psané v ich formě, takže kniha se čte alespoň trochu lépe. Při čtení jsem se občas musela vrátit zpět a číst určitý úsek znovu, jelikož mi to nebylo docela jasné. Téma války je mi vzdálené, takže to nedokáži ocenit jako ostatní a třeba vyspělejší čtenáři. Knihu jsem si přečetla jen pro to, že se vyskytuje v seznamu povinné četby.

08.09.2014 3 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Krutost, co se v tomto díle objevuje, mě sice zarážela, ale nezmění to to, že mě kniha nebavila a četla jsem ji z vlastního donucení. Kniha se mi špatně četla a myslím, že jednou mi to bohatě stačilo a ke Kuřeti se už v budoucnu vracet nehodlám. Musela jsem se přemlouvat a to ta kniha má pouhých 52 stran. Četla jsem ji jen proto, že se nachází v maturitním seznamu.

21.04.2014 2 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Nebudu si nic nalhávat. Čekala jsem od této knihy mnohem víc. Jediným důvodem, proč jsem si knihu chtěla přečíst, bylo, že mě celkem zaujala její filmová verze, která se podle mého názoru povedla. Ne, že by to nebyl zajímavý nápad, o tom není pochyb. Myslím si ale, že to mohlo být o několik stránek kratší, protože po delší chvíli mě kniha začala nudit. Forma, jakou zde Brooks svou knihu vypráví, je sice zajímavý, ale to je tak všechno. Mně by vyhovovalo, kdyby byl příběh sem tam promísen nějakým tím rozhovorem a jinak by to bylo psáno normálně. Ale co, číst se to dalo, chvílemi to bylo i zajímavé. Ale jinak nic moc. Filmové zpracování se mi líbilo více.

18.01.2014 2 z 5

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Od této knihy jsem tak trochu něco očekávala a byla jsem celkem zklamaná. Dějová linka je celkem jednoduchá, není vůbec akční a celkově na mě působila nudným dojmem. Žádnou z postav jsem si neoblíbila. Jediný, kdo tam pro mě vybočoval, byl Dag a vzhledem k tomu, že je to mimino, jsem nemohla očekávat žádné projevy. Vlastně je to celkem smutné, že z těch hromady postav mě zaujalo zrovna mimino. Také mi to připadalo poněkud zvrhlé, ale ten konec mě i proti mé vůli navnadil na pokračování. Takže svůj účel příběh splnil a nebudu hned házel flintu do žita. Uvidím, co se z toho vyvine. Doufám, že až se někdy pustím do dalšího dílu, tak bude lepší než tento.

05.12.2013 2 z 5

Pán zlodějů Pán zlodějů Cornelia Funke

Obsahuje spoiler. Přiznám se, že jsem do příběhu čekala něco jiného. Začátek se mi zdál poněkud táhlý a chvílemi mě nudil. Rozhodně se to nevyrovná Inkoustovému světu, to ale asi zatím žádná jiná od Cornelie napsaná kniha, ale i přes to, se mi to líbilo. Je to takové oddychové čtení, kde opět nechybí něco kouzelného. Musím uznat, že Cornelia je v tomto směru velice originální. Kouzelný kolotoč, co vás omladí...no koho by to napadlo?:) Rozzuzlení, které tu Cornelia vymyslela, mě opravdu překvapilo. Nic takového jsem rozhodně nečekala. A možná právě proto mám Cornelii jako spisovatelku velmi ráda. Ale i přes to, je pro mě Pán zlodějů zatím nejslabší knížka z její tvorby.

05.12.2013 4 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Ke Králi Oidipovi jsem se dostala jen proto, že se jedná o četbu k maturitě. A musím říct, že je dobře, že jsem se rozhodla si tuto tragédii přečíst. Bavilo mě to. Podle mého názor je to velmi zajímavá tragédie.

16.11.2013 4 z 5

Míle a míle Míle a míle Robert Kirkman

Jako pokračování je to dobré. Námět je přímo senzační, ale seriál je podle mě lepší. :)

03.11.2013 4 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Seriál mě chytil a už nepustil, proto jsem se rozhodla zkusit i komiksové zpracování. Musím říct, že komiksi nejsou vůbec moje parketa a časem mě začnou nudit, toto jsem ale četla s napětím. Moc se mi líbili vykreslení chodci. V postavách jsem se zprvu trochu ztrácela. A i když se mi to líbilo, serál mám raději.:)

03.11.2013 4 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Toto je moje druhá kniha od Sparkse a musím říct, že se mi líbila. Kniha je dobře čtivá. Co se mi na knize líbilo, bylo, jak se city hlavní hrdinky k Willovi pomalu měnily. A konec? Podle mě výborně napsaný. Ano, nekončí to zas tak šťastně, ale já byla spokojená. Velmi sympatická mi byla Jonahova postava a nejednou mě pobavila. Sparksovy knihy mě zatím nezklamaly a doufám, že tak bude i nadále. Sparks umí napsat krásný romantický příběh, ale nijak to nepřehání a právě to se mi na jeho knihách líbí.

07.09.2013 3 z 5

Okurková sezóna Okurková sezóna Jiří Žáček

Abych řekla pravdu, tak poezii příliš nerozumím. U jiných autorů jsem nedokázala říct, co chtěl autor básní vyjádřit a podobně, ale Žáček píše moc hezké a jednoduché básničky. Okurková sezóna mě opravdu bavila, je humorná a dá se u ní odpočinout:)

07.09.2013 4 z 5