katchamccall katchamccall komentáře u knih

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Kniha se četla sama a jelikož je to pár dní, co jsem dokoukala seriál Černobyl, téma knihy vyloženě přihnojilo moje obavy :D. Ale to už je můj boj. Každopádně knihu doporučuji všem nadšencům hltající postapokalyptický příběhy.

17.07.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jelikož jsem trochu cáklá konspiračními teoriemi a svou paranoiu si prohlubuju pravidelným čtením Enigmy, Trhlina mě totálně pohltila. A just bych na ten Tribeč jela :D.

03.06.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Theo je génius. A já potřebuju další dávku Daniela a Kita.

14.05.2019 5 z 5

Trajekt Trajekt Mats Strandberg

Za mě docela milé překvapení. Knihu jsem dostala jako dárek a podle anotace jsem očekávala něco ve stylu filmu "Loď duchů". A jelikož na upírech hodně ujíždím, po začtení jsem zajásala:). Bylo to napínavé, upíři přesně jako dravé bestie (a ne ufňukaný lesknoucí se depkaři :) a happy end se taky úplně nekonal. Já si knihu užila.

12.04.2019 4 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Moje první čtenářská zkušenost s tímto spisovatelem a Mark umi. Zadny zbytecny popisy, kecy, zvasty. Na par strankach ctenare seznami s postavami a pak to do vas zacne rvat a dostanete fakt cocku napeti,krve a nechutnosti. Uz se chystam na Dom 490.

30.03.2019 5 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Scott Westerfeld

Moc mi to nesedlo, ale číst se to dá. Ale je to opravdu spíše pro -náctileté.

27.03.2019 3 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Úžasná kniha. Před lety jsem z donucení (k maturitě) četla Pýchu a předsudek. Dodnes si pamatuji, jak mě to brutálně nudilo. Na "první dojem" mě nezaujala a byla jsem přesvědčená, že ji už nikdy číst nebudu:). Nikdy neříkej nikdy. Díky "Prvním dojmům" od pana Lovetta jsem nenáviděnou knihu vzala opět do ruky a ejhle, čtení si náramně užívám.

11.03.2019 5 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Já to vážně nechápu. Celou tu sérii v podstatě nenávidim. Sebestředná, ukňouraná, věčně nadržená coura... banda psychicky labilních spratků... iracionální chování všech účinkujících... dialogy o ničem... děj zmatenej jak lesní včela... a já to hltala jak smyslů zbavená!!! Wtf?!!! Skoro u každý stránky jsem protáčela oči, jak mi to přišlo trapný, ale stejně jsem četla a četla. Fakt se tý Jonesový povedlo něco šílenýho. Proto dávám 4 hvězdy, pač se mi ještě nikdy nestalo, aby mě celý příběh iritoval, ale stala jsem se na něm i tak závislá. Dobrá práce, Jonesová! Ale už prosím nepiš!:D

05.03.2019 4 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Dlouho jsem se nemohla zacist. Pribeh ve forme dopisoveho romanu s mluvou 18.stoleti neni zrovna styl,co by mi sednul. Ale dala jsem tomu sanci a jsem naprosto nadsena. Vasnive, krute, intrikarske.

17.02.2019 5 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Mezi YA už dlouho nepatřím a vůbec si nejsem jistá, jestli by mi tahle knížka v 15ti letech něco dala. Jestli by mě vůbec bavila. Teď mi dala strašně moc. Chování Josepha v jeho 14ti letech je obdivuhodné a potvrzuje se, že se toho od "dětí" můžeme hodně naučit.

22.01.2019 5 z 5

Nekrosarium Nekrosarium Petr Boček

Některé povídky byly slabší, jiné zase splnily účel a hůř se mi usínalo:). Ale celkově mě kniha zaujala a doporučuji ji dále "posránkům, co se rádi bojí".

07.01.2019 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

To docela bolelo. Hlavní hrdinka je tak příšerně ukňouraná, že měla lehnout popelem v momentě, kdy ji ten uťápnutej andělíček dal pusu. A nenarušovat po staletí zaběhnutou tradici. Absolutní ztráta času.

30.12.2018 odpad!

Wicca Wicca Cate Tiernan (p)

Nenadchne, neurazí...

20.12.2018 3 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

Jedním slovem "AWESOME"!!! Během čtení mě hlodalo, že není přeložen 3. díl. Tudíž jsem nelenila a kontaktovala nakladatelství:).

Nakladatelství Motto od posledního dílu změnilo ediční plán a řadu young už několik let nemá zařazenou mezi edicemi. Bohužel nevím o tom, že by některé z nakladatelství skupiny Albatrosmedia, které vydává fantasy literaturu, uvažovalo o vydání třetího dílu. Mrzí mě, že pro Vás nemám lepší zprávu.

Takže tak...

21.11.2018 4 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Fantasy thriller a cena 79 kaček - to bylo asi jediné, proč jsem knížku koupila. Čekala jsem zase přeslazenou romanťárnu s totálně nezáživnym dějem. Omyl. Knížku jsem dala za 2 dny a byla to parádní jízda. Okamžitě jsem najela na druhý díl a už teď vím, že třetí díl přelouskám klidně v angličtině.

12.11.2018 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

"Každý strach má vlastní frekvenci, jde se na něj naladit jako na rozhlasový kanál." Naprosto famózní,Karika je takovej slovenskej King:).

11.11.2018 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

V lese leží stvůra zlá,chytí tě a už tě má. Zatáhne tě do listí,budeš její kořistí. Pošle tě na onen svět,nevrátíš se nikdy........ ;)

11.11.2018 5 z 5

Kejda Kejda Dan Černý

To bylo tak blbý, až to bylo dobrý :D.

01.11.2018 5 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Totální ztráta času.

19.10.2018 1 z 5

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

Na knihu jsem narazila ve výprodeji a za těch 99,- to bylo kvalitně oddechové počteníčko.

19.10.2018 3 z 5