Wicca

Šestnáctiletá americká středoškolačka Morgan Rowlandsová si o sobě odjakživa myslí, že je naprosto obyčejná, nepříliš hezká dívka. Když se ale do města, kde žije, přestěhuje a na její školu nastoupí o rok starší Cal Blaire, který zrychluje tep nejen jí, ale taky všem jejím spolužačkám, zjistí něco, co jí od základů změní život. Je čarodějka a pochází z prastarého, mocného čarodějnického rodu – stejně jako Cal. A její moc je skutečně obrovská, tak obrovská, že se ji potřebuje naučit ovládat. A Cal se ochotně nabídne, že jí s tím pomůže. Jenže Cal se líbí i její nejlepší kamarádce Bree, navíc její rodina vůbec nemá radost z toho, co o sobě zjistila. Jak si s tím vším Morgan poradí? A bude Cal opětovat její city? 1. díl Kniha stínů, 2. díl Coven a 3. díl Pokrevní čarodějnice = v jedné knížce!!!!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174952/wicca-174952.jpg 3.7136

Wicca (1.)

Sweep (2010)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Didi55
včera

Super kniha, ale konec mě opravdu zmátl. Chce to další díly. Nevíte někdo o dalších dílech?

vlkove

Hodnotím pouze první díl (část), protože mě nezaujala natolik abych chtěla číst dále.
Kniha je přeplněná klišé tématy, je určená převážně mladším čtenářům, kteří ocení jednoduchý styl a jednoduchou zápletku. Kniha mě neoslovila, postavy jsou milé, styl psaní autorky vyhovující ale příběh pokulhává a je už tisíckrát ohraný v jiných knihách s podobnými tématy.

Peťule159

Zajímavá kniha ... četla jsem jí jedním dechem.. Podle mě velmi napínavý příběh .. ráda si tuto knihu přečtu znovu.. jen se mi nelíbí ten konec ..asi by to chtělo druhý díl...

Střelec2911

Miluji tuto knihu a mohla bych jí číst pořád dokola a chtěla bych pokračování ale i ne protože nevím zda by to bylo tak napínavé a krásné děkuji že jste ji napsala

DracoMalfoy

Jedna z asi tří knih které jsem nezvládla dočíst. Hodnocení tedy asi nepřidám, ale mám k jen jedno : nuda, nuda, nuda.

VWDarkness
13.12.2016

Knížka se mi líbila. Bylo to spíš takové oddychové čtení, ale to jsem čekala už podle popisu.
Jen jedno minus: kde je pokračování?!

Sarfias
12.07.2016

Po přečtení této knihy mě napadla jediná věc - bude pokračování?
Nemohu říct, že by to byl nějaký trhák, na druhou stránku jsem byla poměrně dobře naladěná, protože jsem sháněla jednoduché čtivo na horké letní dny (a co se čte lépe v létě, než kniha, kde je 90 % času odehráno na podzim a v zimě?) :)
Kniha má i své zápory. Některé charaktery jsou nedotažené a samozřejmě zde najdeme dost klišé. Na druhou stránku myslím, že kniha by mohla mít našlápnuto na slušné zvraty v příběhu, kdyby bylo pokračování (anebo pokud by autorka na dlouhých stránkách dlouze nepopisovala některé nepodstatné věci).
Pokud hledáte knihu na horké dny a nečekáte, že vás zvedne ze židle, spíš si chcete odfrknout a uvolnit mysl, sáhněte po ni. Starší se vrátí do puberty, mladší se možná sžijí s hlavními hrdiny.

Somnia
07.06.2016

Kniha byla dobrá ale musím přiznat že hlavní hrdinka se chovala hloupě a iracionálně takže s bídou tři hvězdičky

elyonka9643
05.02.2016

Kdyby mi bylo tak patnáct, tak jsem z toho úplně odvařená. Ale ani tak to není špatné. Příběh je neuvěřitelně čtivý a celý koncept příběhu se mi moc líbí. Ani vám nepřijde, že to má přes 400 stran. Smutné ovšem bylo zjištění, že je to série o patnácti knížkách, které vyšly stejně jako tato vždycky tři knihy v jedné. Takže celkem pět knih. Bohužel v ČR si asi řekli, že další díly překládat nebudou, tudíž si to budu muset sehnat v angličtině. Protože ten konec je tak otevřený až to bolí.

Manience
06.01.2016

Jedním slovem nuda. Kniha nebyla napínavá, věděla jsem přibližně jak to skončí. Jak se píše v popisku, nepříliš hezká Morgan s nulovým egem a alfa samec Cal? Jak tohle autorka mohla dát dohromady proboha? Prostě pohádka, která ovšem není zábavná.

Maia97
04.01.2016

Nutně potřebuji další díl ...

Dym
22.11.2015

Kniha je napínavá a skvěle napsaná, akorát se mi zdá že je příběh na konci trochu nedodělaný a jsem zvědavá jestli se autorka ještě rozepíše.

Terinka14
03.10.2015

Také souhlasím. Klišé to opravdu je, ale podle mě to není ten největší problém. Tím je předvídatelnost. Už před polovinou knihy jsem měla představu, co se bude dít. Měla jsem pravdu. Kniha ani nebyla nijak zvlášť napínavá. Ano, chtěla jsem vědět jak to skončí, ale žaludek se mi nesvíral, jako u některých knih. Příběh a postavy podle mého názoru nevýrazné a kniha celkově mě moc nezaujala. Pokud však bude další díl, přečtu si ho. Zajímá mě pokračování.

Mestari
23.08.2015

Musím souhlasit s ostatními, vážně se trochu jednalo o klišé, ale myslím si, že pokud jste tento fakt vynechali, kniha byla vcelku pěkná. Trochu mě mátly "zápisy" na začátku každé kapitoly, zhruba v polovině jsem je vždy jen přelétla pohledem , nepřipadaly mi důležité. Na konci se ale objasní, kdo je psal, což mi došlo až po chvilce uvažování.
Rozhodně to není konec, kniha má ještě dost pokračování, ale zatím nejsou přeložené, tak můžeme jen doufat :-)

Aléda
21.08.2015

Pěkná knížka, pár chybiček by se tam sice našlo, ale mně se líbila. A ten konec:O Potřebuju další díl!

LucaMera
08.08.2015

Přestože tu spoustu lidí píše, že to je ohrané klišé (což nepopírám ani já, opravdu to není nic moc originálního...ale mě klišé nevadí takže já s tím problém nemám) tak se mi dost líbila. Kniha se mi četla velice dobře a rychle, nejspíš mi dost sedl styl psaní. Příběh mě bavil, byla jsem zvědavá jak se celý ten konec vyvrbí a když jsem knihu dočetla řekla jsem si: OMG! Já chci další díl!!! Takže doufám že Knižní klub hodlá další díl vydat, a to co nejdřív.
Sečteno, podtrženo, asi bych si troufla říct že tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knížek proto dávám 5 hvězd :)

sabulik69
23.05.2015

Na téhle knížce se mi líbilo, že i když Morgan nepatřila mezi nejkrásnější holky, přesto se do ní Cal zamiloval :-) Mrzelo mě jak se pohádala se svojí kamarádkou. Knížku jsem si užila a četla se mi dobře. Skončilo to zajímavě a doufám že bude další dílek... :-)

KnižníSen
12.05.2015

Ahoj!
Tato knížka mě bavila naprosto ...Jediné, proč dávám jen 4 * , je, že ten konec....No....prostě ten konec NEBERU :)
nepoznáte z něj, jestli je jedna z hlavních postav zlá či hodná a ....další díl je potřeba!

zuzanagelnarova
09.05.2015

Celkem fajn knížka děkují ji hlavně za to, že mně minulý rok zabavila na týdenní rodinné dovolené.
Je pravda, že tam hodně klišé, ale i tak si určitě dočtu sérii.

valiss4122
29.12.2014

Moc pěkná knížka :) spokojenost.....

Attia
22.11.2014

Na mě kniha zapůsobila jako ohromné množství klišé na jednom místě. Marně jsem hledala něco originální, co se nedalo odhadnout. Jen si přečtěte tu anotaci. Nepříliš pěkná a nevýrazná holka, co ještě neměla kluka, se najednou zalíbí tomu nejkrásnějšímu a nejdokonalejšímu klukovi, který mám zlaté oči (protože všichni tihle klišoidní kluci musí mít neobvyklou barvu očí), a zároveň zjistí o sobě, že je úžasně mocná čarodějka...

Morgan mi byla po celou dobu absolutně nesympatická (ale našly se i světlejší chvilky). Ona chudinka totiž vůbec za nic nemohla, vždycky to nějak šikovně vyšlo, že špatní byli jen ti okolo ní, každý jí chtěl strašně uškodit, ale ona měla věrně milujícího ochránce Cala, který ji nehorázně moc miloval a přitom se ona sama popisovala jako nepěkná holka s výrazným nosem a plochým hrudníkem. Ona se mohla na každého zlobit, protože na to přece měla právo! Ale běda, jestli by jí ostatní chtěli jen zkřivit vlásek na hlavě. Pokaždé jsem zarytě fandila "záporákům", i když ti byli předem odsouzeni k záhubě a neúspěchu. Kdokoliv, kdo byl proti naprosto nereálnému vztahu Morgan a Cala, měl u mě plus.

Po celou knihu jsem se marně snažila najít něco, co by mě prostě překvapilo, ale jak jsem četla dál, nastávaly jen další a další velmi "překvapivé" (pochopte ironie) události. Kniha se vlastně sestávala z neustále opakujících se situací, které akorát vyústily v odlišný závěr. To kdybych já sepsala knihu o svém všedním životě, bylo by to možná i zajímavější. Kolikrát v knize bylo popisované Morganino vstávání a následný úprk do školy... A to se to dalo protáhnout skoro na pět set stran.

A konec? To jako fakt. Přišlo mi, jako kdyby někdo zapomněl dopsat poslední kapitolu a epilog. Já se nutím do čtení takových stovek stran a jediný konec, který se mi dostane, je tenhle?! Určitě musí být víc dílů, protože jinak ta kniha není hodna vydání. Ale i kdyby byly další díly, ten konec byl hodně, hodně, hodně moc chabý. Čekáte 450 stran a pak.... velké prd. To mám považovat za rozzuzlení a vyvrcholení knihy? Nemožné. Očekávala jsem něco mnohem napínavější a velkolepějšího, než bylo tohle. Pochybuji o tom, že to měl být konec. Někdo prostě opominul napsat posledních deset stran...

Marcipán
24.10.2014

Tuhle knihu jsem četla asi před rokem a něco mi tam chybělo. Nebyla špatná, přečetla jsem ji za pár dní, ale asi jsem si představovala víc kouzel a magie. Také myslím, že by to chtělo další díl, ale to je jenom mé zbožné přání. :) Scéna, která mě asi nejvíce překvapila bylo to koupání a svlékání u bazénu. (To bych se asi do knížky neodvážila napsat. :D ) Jinak doporučuji!

--nora--
20.09.2014

asi opakuju po ostatních ale k té knížce se hodí pokračování, a nebo měla jeden hezký úmysl.
abychom knížku dokončily sami tak, jak chceme, a pokud ano tak se ten úmysl líbí =)

mmmisulka.r
07.09.2014

Mě to fakt bavilo, jen mě štve, že další díly nejsou a zřejmě ani nebudou :-(((. S Calla mám stejný pocit.

Kotomi^^
31.07.2014

Me se to docela líbilo. Navíc mám podezření že Call bude nakonec zaporák. Netuším proč. :D
Doufám že se dočkáme pokračovaní.

Marthas
29.07.2014

Co říct? Kniha jako taková vás upoutá a už nepustí, o čemž svědčí i to, že přes to, že má nějakých 450 stran, jsem ji měla za dva dny přečtenou, když pominu, že jsem už v půlce měla tušení (možná už po přečtení anotace), že vše není, tak jak se zdá! K tomu, že tu někdo prohlásí, že nechápe, proč jsou tam ty vyznačené silné pasáže a že mu to vadí, trochu to chápu, taky mi to nebylo moc po chuti, ale chtěla bych podotknout, že určitě mají nějaký účel!! Jaký - asi trochu zmást ale všechno zapadne na konci knihy a když si je zpětně přečtete pochopíte, že to nepíšou cizí osoby (myslím v Pokrevní čarodějnici), ale někdo, kdo tam vystupuje!!
Osobně dávám pouze čtyři hvězdy, za ten trochu průhledný závěr, kde ale vlastně není jasné, jestli autorka plánuje pokračování!
A potřebuje ho tato kniha, osobně se nedokážu rozhodnout - možná, že by bylo lepší,kdybychom se už více o Morgan a Calovi nedozvěděli!! Ale to by u nás nesměli přeložit, Sweep 2, Sweep 3, Sweep 4 a Sweep 5!!

Pavlína 13
08.07.2014

Sice mi všichni říkali,že je to blbost ..ale právě to mě vyprovokovalo k přečtení této knihy..
Musím jí bránit a napsat,že není zas tak špatná..až na ten konec. :)

Gwendolyn
04.07.2014

Až na to, že je to jak reklama na lehkou colu...

009Ivana
08.05.2014

Nepobaví ale ani neurazí. Přečte se rychle, ale jakoby tomu něco chybělo. Možná jsem od ní moc čekala a to se mi vymstilo. Každý v tom najde světlé ale i stinné stránky. Kdyby jste to brali jako odpočinkové čtení tak proč ne ? . Postavy mi moc nesedli ani jedna ale každý má jiný žebříček.

Teressa
01.05.2014

Ačkoliv jsem na knihu četla převážně negativní recenze, musím s nimi nesouhlasit. Věřte mi, že už jsem nějaké ty knihy přečetla, a Wicca patří k těm nejlepším! Skvělý nápad, úžasný příběh a dokonalé zpracování - přesně to je pro mě Wicca. Na další díly se neskutečně těším a všem knihu doporučuji!