Wicca

Šestnáctiletá americká středoškolačka Morgan Rowlandsová si o sobě odjakživa myslí, že je naprosto obyčejná, nepříliš hezká dívka. Když se ale do města, kde žije, přestěhuje a na její školu nastoupí o rok starší Cal Blaire, který zrychluje tep nejen jí, ale taky všem jejím spolužačkám, zjistí něco, co jí od základů změní život. Je čarodějka a pochází z prastarého, mocného čarodějnického rodu – stejně jako Cal. A její moc je skutečně obrovská, tak obrovská, že se ji potřebuje naučit ovládat. A Cal se ochotně nabídne, že jí s tím pomůže. Jenže Cal se líbí i její nejlepší kamarádce Bree, navíc její rodina vůbec nemá radost z toho, co o sobě zjistila. Jak si s tím vším Morgan poradí? A bude Cal opětovat její city? 1. díl Kniha stínů, 2. díl Coven a 3. díl Pokrevní čarodějnice = v jedné knížce!!!!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174952/wicca-174952.jpg 3.6168

Wicca 1.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Sweep, 2010

Kniha Wicca

EressielM
02.10.2020

Naprosto úžasný příběh! Dost se zajímám o wiccu a čarodějnictví, takže mě kniha odpravdu nadchla. Zařadila se dokonce mezi mé nejoblíbenější. Ale co mě hodně, opravdu hooodně mrzí je, že u nás nevyšly ostatní díly. :-(

JančaP.
27.05.2020

Kniha je průměrná, děj celkem klišé. To co, ale ostatní neberou v potaz, že kniha nám ukazuje a představuje náboženství Wicca. Pokud si uvědomíte, že Wicca (náboženství) není autorčin výmysl, ale opravdová "věc", tak kniha má zase trošku jinou hodnotu.

katchamccall
20.12.2018

Nenadchne, neurazí...

Elis117
18.12.2018

Super kniha. Já osobně jsem se od toho nemohla odtrhnout. Doporučuju :)
Škoda jen že nepřeložili i další díly :(

1T0S_
17.10.2018

Meh. Kdybych si před objednáním knih přečetl, co vlastně kupuji, asi bych tuhle recenzi teď nepsal.

Ale do toho. Příběh je hrozné klišé - do nevýrazné holky se nějakou náhodou zakouká největší král na škole. Vážně originální... Neviděl jsem to už někde? Asi v každé druhé knize.
Dalším problémem byla předvidatelnost - jediné, co jsem v knize vážně nepředvídal, je ten otevřenej konec.

Pokud kniha měla nějakou výhodu, je jí snadný příběh, který se rychle a bez problému četl. Taková oddechovka.

1/5, pokud z této recenze plyne nějaké poučení, pak bude znít asi takto:
"Vždy si pečlivě čtěte popisy knih, které objednáváte"

atkr
08.08.2018

Dočetla jsem sérii až do konce (v originálu z angličtiny), jedná se celkově o 4 další trojdíly - protože toto vydání obsahuje 3 menší knihy. Nebudu tedy hodnotit přímo tuto knihu, ale celek, vzhledem k tomu, že další knihy v ČR už nejspíše nevyjdou.
Musím říct, že knihy mě nadchly. Z českého překladu wicca jsem nebyla vůbec nadšená, byl to takový průměr, a Morgan mi neustále lezla na nervy. Proto jsem byla celkem skeptická i do dalších dílů, ale věřte nevěřte, v angličtině je to úžasné čtení. Velmi propracovaný příběh, navíc se mění i vypravěči a stále to dává hezky smysl a navazuje to na sebe. Opravdu pokud jste byli alespoň zvědaví, jak bude příběh pokračovat, a umíte anglicky tak rozhodně doporučuji přečíst i další díly. Sama jsem byla překvapená jak moc mě nakonec příběh pohltil.

angelbooks
13.02.2018

Lehká, průměrná kniha s otevřeným dějem.
Do doporučených si ji sice nedám, ale nemyslím si, že je to vyložený odpad, jen už jsem četla lepší.

Tarrei
22.01.2018

Klasická oddechovka, krátké kapitoly, lehké čtení. Bohužel, po překladové i dějové stránce je to nic moc.