Karola050716 Karola050716 komentáře u knih

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

První cca polovina naprosto dokonalá, postavy, napětí, zakázaný vznikající vztah...ve druhé části podle mě kniha nenaplnila očekávání a ztratila trochu dech, pak už mi to přišlo pořád dokola, příčina krize mi taky nepřišla úplně uvěřitelná. Čte se sama, ale první z této série, která mě trochu zklamala.

03.12.2020 3 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Kasie West je moje srdcovka...a upřímně musím říct, že jsem si čtení maximálně užila, i když jsem zpočátku k hlavní hrdince hledala cestu, nejsem jako ona a ani nikoho takového neznám, takže mi to chvilku trvalo, ale jak si to sedlo, bylo to zase super. Četla jsem od autorky už lepší i horší knížku, každopádně po přečtení Kluka odvedle moje láska k autorce trvá a další knížku budu opět vyhlížet.

11.11.2020 3 z 5

Lumpíček a Rošťanda Lumpíček a Rošťanda Zuzana Pospíšilová

Krásné čtení o zlobidlech. Hodně se mi líbily další lesní postavy třeba jako Babka Hubáčková, každý měl svůj příběh a roli a bylo to jednoduché, ale zároveň krásně propracované. Na konci první třídy, nebo na začátku druhé třídy rozhodně udělá velkou radost.

Kuba nechce číst Kuba nechce číst Petra Braunová

Pro prvňáčky super. Hodně bavilo i čtyřletou dceru jako čtení před spaním.

Až do posledního Až do posledního Jérôme Félix

Pro mě velké překvapení. Ke knize jsem se dostala náhodou...je to kruté, napínavé, realistické, krásně kreslené a člověk se nestačí ani nadechnout...příběh je strhující...možná až moc, trocha stránek navíc a větší propracovanost charakterů a vztahů bych uvítala, proto ta jedna hvězda dolů. Ale super.

Tím všechno začíná Tím všechno začíná Robyn Schneider

Příjemné čtení, ale nebudu se k ní vracet.

11.11.2020 2 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Těšila jsem se na tenhle díl a jsem zklamaná, přišlo mi to příliš hrubé a vulgární, až se mi z toho někam vytratily ty city.

21.08.2020 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Slušná atmosféra, ale konec mi nesedl.

21.08.2020 3 z 5

Matky na palici Matky na palici A. K. Veliká (p)

"Kniha", kterou by za odpoledne sepsala půlka matek, které chodí s dětmi do školky nebo školy. Nuda, nuda, nuda. Nechápu, že něco takového stálo za vydání.

21.08.2020 1 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Překvapilo, podle obálky jsem čekala další sexy jednoduché čtení a název tomu ještě přidal, ale dostala jsem hezký příběh o ztrátě a vyrovnání se s ní jehož ústředním motivem byl boj o opatrovnictví...příjemná změna a taky důkaz, že se to sexy jiskření dá napasovat i na nějaké vážnější téma.

23.07.2020 3 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Hezky napsané, čtivé a smutné, přesto mě to úplně za srdce nevzalo, i když teoreticky mě ten příběh měl položit na lopatky..nevím, kde se to zadrhlo, možná jsem jim tu lásku úplně nevěřila...trochu podobných Tisíc polibků jsem prořvala od začátku do konce, takže nejsem necita, ale něco tomu chybělo...no zkusím ještě film a uvidíme.

12.05.2020 3 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Nenápadná, ale velice působivá knížka, která vás tak pomalu vtahuje do sebe, až vás úplně spolkne. Trošičku bych protáhla ten konec, ale jinak to bylo skvělé, neotřelé a vůbec jsem to čekala úplně jinak.

11.05.2020 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Jedna hvězda dolů za to, že zpočátku hází autor postavu za postavou a i když chápete, že budou všichni nějak provázaní, tak je těžké se v nich orientovat. Jinak je to krásná knížka, tak propracovaná, až to bere dech a vy víte, že se to tam všechno nějak podělá a stejně čtete dál a dál a modlíte se, aby ta vaše postava (a že jich je tam na výběr spousta) utrpěla co nejméně. Co podle mě zaslouží zvláštní pochvalu je fakt, že autor nemění postupem příběhu charakter postav, všichni se chovají podle sebe, tak jak jsou nastavení a hlavně, vy je všechny dokážete pochopit, i když s nimi nesouhlasíte.

03.05.2020 4 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Hanna mě hodně bavila, byla svá a nestyděla se za to a zároveň se snažila vystoupit ze svého zaběhaného stereotypu a Will, ten byl super...bavily mě i výstupy minulých postav, hlavně chlapů, v knížce byla spousta vtipných konverzací na hranici ujetosti. U mě se řadí hned za bastarda, nebo na jeho úroveň.

13.04.2020 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Paráda, celá série se skvělá. Knížka je super a konec taky. Filmová adaptace třetího dílu je oproti tomu k pláči.

13.04.2020 5 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Pro mě zklamání, bylo to zdlouhavé a vlastně se tam nedělo nic kromě přemlouvání ala já tě chci, chtěj mě taky...Chápu postavu Neila, ale chyběl tomu náboj.

13.04.2020 2 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Měla jsem chvilku pauzu po přečtení jedničky a těch lidí a souvislostí na mě bylo zpočátku trochu moc, ale jak jsem se chytla, bylo to opět super... Sice nemám pocit, že bysme se nějak zvlášť posunuli, ale bavila jsem se... A zpočátku otravný Xemerius je nakonec super postava, hned beru do ruky trojku.

30.03.2020 4 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Nejdřív jsem viděla film a zpočátku mě to trochu rušilo, ale postupně si mě kniha získala.. Něco bylo trochu jinak a lépe, příjemně se to četlo a za dva večery nebylo co řešit. Určitě od autorky zkusím ještě něco dalšího.

Mortina a přízračný kamarád Mortina a přízračný kamarád Barbara Cantini

Stejně jako první díl.. Krátké, zábavné povyrazeni s mrtvou holčičkou.

O té noci O té noci Julie James

Příjemná záležitost. Knihy Julie James alespoň mě mátou tělem, čekám úplně bezduchou romantiku nabitou erotikou a ono je to vlastně přáníčko romantické dostaveníčko. Není to autorka, kterou bych hltala, ale čte se příjemně a za čas si zase něco od ní najdu.