Lumpíček a Rošťanda

Oblíbená autorka Zuzana Pospíšilová tentokrát vypráví o lese, kde kromě stromů, rostlin a lesních zvířat žijí také skřítkové. Lumpíček je samá lumpárna a Rošťanda vyvádí jednu rošťárnu za druhou. A co teprve když se ti dva seznámí! Naštěstí se včas dostanou do rukou pana učitele. Lesní skřítkové ale nesedávají v lavici jako děti ve škole. Lumpíček a Rošťanda se učí přímo v lese. Seznámí se s lesními zvířaty, naučí se rozpoznávat houby, bylinky a lesní plody a mnoho dalších věcí, užitečných pro skřítky i pro děti. Nádherně ilustrovaná kniha lesní moudrosti pro první čtenáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77205/lumpicek-a-rostanda-77205.jpg 4.822
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Grada

Kniha Lumpíček a Rošťanda

Karinka2012
30.04.2019

Velmi vtipná knížka, nádherně ilustrovaná! Zaujala mne hned od první stránky. Veselé příběhy dvou kamarádů, kteří věci myslí dobře, ale je z toho vždy nějaká lumpárna.

Delitka
05.01.2019

Pěkná knížka s krátkými kapitolami. Tak akorát pro čtení před spaním.

Lucissia
10.06.2018

Knihu syn dostal na rozloučení se školkou. Za dnešní večer jsme ji přečetli, a i když je hezká a dobře se mi předčítala, na pět hvězd to podle mne není. Já ani syn nemáme potřebu po ní sáhnout podruhé...

Damato
09.02.2018

Úžasná knížka pro malé děti. Já, na rozdíl od mých vnuček jsem vyrůstala ve městě a dodnes mi dělá problém poznat dub a buk, o houbách ani nemluvně, takže když jsme to večer před spaním, společně četli, konečně mi bylo vysvětleno, jak se podle tvaru listí pozná jaký strom. Museli jsem se smát, když naše prvňačka , která vedle lesa bydlí, se po mé naprosto triviální otázce obrátila na dědu, oči na vrch hlavy a potichu říká dědovi větu, kterou slyšela právě ode mě, když jsme dědou vysvětlovali jiné, holčičí věci - " s tím se nebudeme zdržovat , to je vyšší dívčí, to babička asi stejně nepochopí".....Velice vysoko hodnotím u této knížky, že děti naprosto zaujme a ještě velice milou a pro ně příjemnou a legrační cestou poučí. Rozhodně budeme shánět další díly. A díky DK ( a díky uživateli triatlet) jsme vlastně na tuto knihu narazili a i díky bazaru na DK pro naše cácorky i získali. Tohle je prostě databáze k nezaplacení :-)

notburga
21.03.2016

Velmi dobře napsaná kniha. Dobře se čte i před spaním a v textu je spousta poučení (nenásilného, dlužno dodat) což mi v dnešní tvorbě pro děti tak často chybí.

zuzi1162
18.11.2015

Jedna z těch lepších od celkem dobré české dětské autorky, ale její Detektivové jsou lepší. Je zajímavé jak autorka dokáže změnit psaní pro různé věkové skupiny.

Lefever
12.08.2013

Hezký příběh, krásné ilustrace a ještě je poučná :-). Děti knížku milují.

Malý biely koník
Malý biely koník